Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 2 lut, 2014 |

Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2014

W niedzielę 12 stycznia po raz kolejny grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 22 Finale brało udział 122 Wolontariuszy z terenu gminy Mosina oraz wiele osób, które wspierały Finał od samego rana.

WOŚP

W godzinach porannych, po zakończonej odprawie, Wolontariusze wyruszyli w teren kwestować w całej okolicy. O godzinie 11.00 wystartował X Mosiński Rajd Orkiestrowy, prowadząc już pierwsze licytacje numerów startowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalne Rozgrywki i Turnieje, a Mosiński Ośrodek Kultury koncerty, prezentacje i licytacje na rzecz WOŚP. W tym roku głośniej niż zwykle grała Remiza Ochotniczej i Zawodowej Straży Pożarnej oraz Dziecięca Drużyna Pożarnicza. Na terenach gminy m.in. w Rogalinie, Rogalinku, Pecnej, Daszewicach i Czapurach kwestowali Wolontariusze z tamtejszych szkół, zbierając do wspólnej tzw. BIGPUSZKI, którą przygotował zakład STORAENSO w Mosinie.

Podziękowania za WOŚP w gminie Mosina

Podziękowania za WOŚP

Na specjalnych AUKCJACH allegro zostały licytowane kolekcje pozłacanych, posrebrzanych i miedzianych monet „Jeden Mosin” z autografem Jurka Owsiaka przekazane przez Burmistrza Gminy Mosina oraz Zastępców Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Dzięki dodatkowym kwotom z licytacji mamy ponad 42 tysiące!!!

WOŚP 2014 - podsumowanie - 40 829,03 zł

WOŚP 2014

Dziękujemy Wolontariuszom 22 Finału WOŚP oraz ich OPIEKUNOM, Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Mosinie za tradycyjne liczenie kwot z puszek kwestarskich i pozostałych pieniążków. Dyrekcji i Pracownikom Mosińskiej Biblioteki Publicznej za wsparcie w rozliczaniu kwesty i pomoc wszelaką przy Finale. Strażakom z Ochotniczej i Zawodowej Straży Pożarnej wraz z Dziecięcą Drużyną Pożarniczą. Wszystkim kapelom, zespołom i wykonawcom: Zespołowi Tanecznemu ACTIV Mosińska Jedynka, Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału w Mosinie, zespołowi DRIVERS, Stowarzyszeniu Muzycznemu ORKIESTRA DĘTA im. hm. Antoniego Jerzaka, kapelom SECOND CHILD, YOUNG SUPPORTERS OF MUSIC, JOHNNY & WALKER oraz Dyrekcji i uczniom z Instytutu Muzycznego Via Artis z Puszczykowa za poświęcony czas. Dziękujemy za kolejny X Mosiński Rajd Orkiestrowy Automobilklubowi Wielkopolskiemu Delegatura Mosina, Kierownikowi i Pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mosińskiego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Centrum Informacji. Instruktorom, Harcerzom i Zuchom z Ośrodka ZHP Mosina, Policji i Straży Miejskiej z Mosiny za pomoc i wsparcie w orkiestrowym graniu.

Dodamy, że żaden z wykonawców nie pobierał jakichkolwiek opłat za prezentacje i koncerty, nie było też zwrotów kosztów dojazdu zgodnie z ideą Orkiestry! Za to serdecznie dziękujemy w imieniu najmłodszych i seniorów!

Osobne gorące podziękowania kierujemy do wszystkich DARCZYŃCÓW, którzy bezinteresownie przekazali DARY, VOUCHERY i KUPONY na licytację oraz JANOWI JURGIEWICZOWI, za prowadzenie po raz kolejny LICYTACJI na rzecz WOŚP.

MIESZKAŃCOM CAŁEJ GMINY MOSINA DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZLIWOŚĆ I WSPÓLNE GRANIE RAZEM Z ORKIESTRĄ!

SZTAB WOŚP

MOSINA 2014

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj