T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Czytelnicy GMP | środa, 10 wrz, 2014 | 1 Komentarz

Pokazy lotnicze w Krzesinach

Z okazji 60-lecia Polskich Skrzydeł w dniu 6 września br. w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbył się okolicznościowy festyn dla pracowników Bazy, ich rodzin i zaproszonych gości.

Gmina Mosina wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska oraz przedstawicielami Osiedla nr 6 w Mosinie i powstającego w Żabinku Stowarzyszenia promowała atrakcje turystyczne regionu oraz ofertę sprzedaży działek gminnych. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Można było również skosztować chleba ze smalcem i ogórkami oraz domowych konfitur. Pieczywo na stoisko nieodpłatnie przekazała piekarnia „Limaro” z Mosiny.

Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza święta polowa i uroczysty apel. Organizatorzy imprezy zadbali o liczne atrakcje. Program festynu obejmował: przelot samolotów wielozadaniowych F-16, dynamiczne pokazy lotnicze samolotów MiG-29 i śmigłowca PZLSW-4, występy zespołu akrobacyjnego SP „Biało-Czerwone iskry” i grupy akrobacyjnej „Żelazny”, dynamiczne akcje gaszenia pożaru samolotem Dromader i An-2 pokazy desantowania i skoków spadochronowych, wystawę statyczną historycznych i współczesnych statków powietrznych m.in.: ciężki śmigłowiec bojowy Mi-24, samolot transportowy C-130 Herkules, śmigłowiec wielozadaniowy W-3 Sokół, wodnosamolot DHC-2 Beaver, helikopter Robinson R-44; wystawę uzbrojenia i sprzętu wojskowego, symulator dachowania, kino 5D; prezentację samochodów zabytkowych, wystawy fotograficzne: „Krzesiny dawniej i dziś” oraz „Mosina w obiektywie”, kiermasz książek i pamiątek lotniczych, stoiska promocyjne, wystawiennicze oraz gastronomiczne i liczne zabawy dla dzieci.

Marlena Chmielewska

Pokazy lotnicze w Krzesinach

Pokazy lotnicze w Krzesinach

 

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

  • Mieszkaniec pod Bazą Krzesiny
    sobota, 13 wrz, 2014, 23:38:35 |

    Bardzo dobrze, że baza w Krzesinach wychodzi naprzeciw mieszkańcom i poprawia oraz ociepla swój wizerunek. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie mieszkańcy wsi pod Poznaniem mają więcej hałasu z powodu ćwiczeń, które odbywają się w powietrzu. Ważne jest żeby tego rodzaju eventy odbywały się częściej i żeby ludzie posiadający domy i mieszkania pod Poznaniem czuli łagodniej mogli patrzeć na obecność wojskowych sąsiadów. Oby więc więcej Panowie wojskowi. Mieszkańcy podpoznańskich wsi są z Wami.

Skomentuj