Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 22 sty, 2014 | komentarzy 5

Po przetargach na budynek przychodni zdrowia

Od wielu lat w  budynku przy ul. Dworcowej 3 w Mosinie, dzierżawionym od Gminy Mosina, funkcjonowały: Przychodnia Zdrowia VIS MEDICA i Przychodnia Lekarza Rodzinnego „CONSENSUS”. W 2013 r. miasto musiało przeprowadzić procedury przetargowe, ponieważ wszystkie inne możliwości prawne, umożliwiające dotychczasową formę dzierżawy już się wyczerpały.

W wyniku przeprowadzonych przez Gminę Mosina w 2013 r. procedur przetargowych nowym dzierżawcą budynku została wybrana spółka Medicomplex, która miała rozpocząć tam swoją działalność medyczną, (gabinety specjalistyczne i lekarz rodzinny) 1 stycznia 2014 r. Tak się jednak nie stało, ponieważ spółki, które dotychczas działały w budynku przy ul. Dworcowej nie wyprowadziły się z niego, chociaż Gmina Mosina wezwała je do opuszczenia obiektu do 3 stycznia 2014 r.

Należy też wspomnieć, że konsorcjum: Przychodni Zdrowia VIS MEDICA i Przychodni Lekarza Rodzinnego „CONSENSUS” podczas procedury przetargowej mogło wydzierżawić obiekt przy ul. Dworcowej 3 na warunkach korzystniejszych od spółki Medicomplex, jednak tego nie uczyniło. W sytuacji, która zaistniała po 1 stycznia 2014 r. tj., kiedy Przychodnia Zdrowia VIS MEDICA i Przychodnia Lekarza Rodzinnego „CONSENSUS” nie chcą opuścić budynku przy ul. Dworcowej 3, chociaż już nie mają umowy najmu, a Medicomplex nie może się tam wprowadzić, chociaż ma umowę, Gmina Mosina podjęła dalsze kroki prawne, aby odzyskać swój budynek i przekazać go na cele medyczne spółce Medicomplex. W tym budynku będzie, bowiem kontynuowana działalność medyczna. Gmina poinformowała też o sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia, ponieważ Burmistrz Gminy nie ma wpływu na zawieranie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, na realizację umów o udzielenie świadczeń zdrowotnych dla danego rodzaju lub zakresu przydzielonych usług medycznych. (um)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Mariusz
  środa, 22 sty, 2014, 17:29:32 |

  To się nazywa wolność wyboru. Narzuca się nam jedną konkretną firmę.
  A czy nasze władze leczą się w Medicomplex?
  Na jakich to korzystniejszych warunkach obie Spółki mogły wygrać przetarg?

 • stary mieszkaniec
  środa, 22 sty, 2014, 19:23:01 |

  Na zawieranie umów z NFZ gmina niema wpływu lecz jakie świadczenia oferuje uczestnik przetargu tak. Patrz przetarg w Pecnej.

 • bellaZ
  środa, 22 sty, 2014, 21:31:10 |

  Znam jakie były warunki tego przetargu…Masakra nie dziwię się,że firmy dotychczas zajmujące budynek nie zgodziły się na warunki. Trochę dziwne,że żadna z trzech firm nie poszła na warunki przetargu…Jak zwykle straci pacjent.Gmina ma w nosie gdzie się leczymy ważne,że pieniążki lecą do kasy…

 • Dariusz
  czwartek, 23 sty, 2014, 18:04:00 |

  Też znam te warunki. Ten przetarg miał chyba być na remont kapitalny budynku, a nie na świadczenia miedyczne w ramach NFZ. Gdyby któraś z firm zgodziła się na te warunki, to nie wiem, jak i gdzie miałaby nas leczyć w trakcie tego remontu. NFZ też by się na to nie zgodził. A ciekawe skąd mieliby mieć pieniądze na te remonty. Z umów z NFZ nie można zabrać ani złotówki na tego typu remonty. No nic, ja to wszystko czarno widzę, jeśli my nie staniemy za nimi murem i nie wesprzemy. Nowa firma to głównie prywatne usługi. Dopiero organizują się i nie mają lekarzy rodzinnych, ani pediatrów.

 • Many
  piątek, 24 sty, 2014, 15:11:46 |

  Ciekawe czy Dudek&Kostek też wystartują.

Skomentuj