Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | sobota, 18 sty, 2014 | komentarze 64

Przychodnia przy ul. Dworcowej w Mosinie

Kto obecnie zajmuje się leczeniem w przychodni przy ul. Dworcowej w Mosinie?

Mieszkańcy gminy są zdezorientowani. O to, jak wygląda obecnie opieka zdrowotna po przetargu na budynek przy ul. Dworcowej, który wygrała nowa firma zapytaliśmy burmistrz Zofię Springer. Do tej pory leczeniem mieszkańców zajmowały się spółki: Przychodnia Zdrowia VIS MEDICA i Przychodnia Lekarza Rodzinnego „CONSENSUS”).

Medicomplex – spółka wybrana w procedurze przetargowej

Burmistrz Zofia Springer:

– Od 1 stycznia br. w budynku przy ul. Dworcowej w Mosinie powinna działać już nowa spółka Medicomplex, która została wybrana w procedurze przetargowej. Jednak ze względu na to, że podmioty, które dotychczas funkcjonowały w tym obiekcie nie opuściły budynku, mimo iż Gmina Mosina wezwała je do opuszczenia do 3 stycznia 2014 r., nowy najemca nie może rozpocząć tam swojej działalności.

Takie postępowanie konsorcjum: Przychodni Zdrowia VIS MEDICA i Przychodni Lekarza Rodzinnego „CONSENSUS” jest tym bardziej niezrozumiałe, że w procedurze przetargowej mogło wydzierżawić obiekt przy ul. Dworcowej 3 na warunkach korzystniejszych od spółki Medicomplex. Jednak, kiedy było to możliwe nie uczynili tego,  a teraz nie chcą opuścić budynku i uniemożliwiają prace innym.

– W tej sprawie jest dużo sprzecznych informacji, a wielu pacjentów nie wie, że nie ma już lekarza rodzinnego, do którego przez wiele lat chodzili.

– Ta sytuacja stwarza problemy zarówno dla Gminy Mosina, nowego najemcy jak i dla mieszkańców-pacjentów, którzy mogą być nią zdezorientowani. Dlatego zwracam również wszystkim mieszkańcom szczególną uwagę na to, że każdy z nas wybiera dowolnie lekarza rodzinnego, jak również pielęgniarkę środowiskową i położną. Zgodnie z przepisami każdy pacjent może raz na pół roku bez ponoszenia żadnych kosztów zmienić swojego lekarza rodzinnego.

Przez takie niezrozumiałe postępowanie dotychczasowych najemców budynku przy ul. Dworcowej 3 w Mosinie musieliśmy podjąć dalsze kroki prawne mające na celu odzyskanie budynku będącego naszą własnością i przekazanie go na cele medyczne spółce Medicomplex. W budynku przy ul. Dworcowej 3 w Mosinie będzie, bowiem kontynuowana działalność medyczna.

Przychodnia przy ul. Dworcowej w Mosinie

Przychodnia przy ul. Dworcowej w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Wywiad, reportaż

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (64)

 • mawo
  niedziela, 12 sty, 2014, 20:09:14 |

  Coś dziwnego że jedna spółka medyczna wygrała przetarg do lekarza rodzinnego, a co z możliwością dowolnego wyboru lekarza?

  • Mosinianek
   czwartek, 16 sty, 2014, 23:02:48 |

   W pełni popieram. To się nazywa mieć układy, prawda? Na ten moment są dwie działające Spółki i z tego co wiem złożyły skargę do Wojewody na przetarg. Trzymam kciuki za obecne obie Spółki na Dworcowej, bo mam zaufanie do lekarzy tam pracujących. Jestem zdeklarowany i wierny jednej z przychodni tam działających, a za moim panem doktorem, pójdę wszędzie. Jeśli zmienią miejsce prowadzenia przychodni, to idę w ciemno.

 • Gość
  niedziela, 12 sty, 2014, 22:05:41 |

  A co z vicmedica?

  • Zaintersowany
   czwartek, 16 sty, 2014, 22:54:07 |

   Działa normalnie. Proszę przeczytać mój wpis poniżej.

 • majka
  poniedziałek, 13 sty, 2014, 8:53:36 |

  Mozna sie leczyć w przychdni czy też nie? Gdzie obecnie można iść do lekarza rodzinnego? Jeżeli w przchodni będzie Medicomplex , to trzeba wybrać nowego lekarza, aby się tam leczyć ?

  • Mieszkaniec
   poniedziałek, 13 sty, 2014, 9:38:23 |

   W tej chwili radzę nic nie robić bo wszystko zostaje po staremu. Jest Pani zdeklarowana do lekarza a nie do budynku! Nawet jeśli Pani lekarz zmieni miejsce praktyki to nadal będzie mogła się Pani leczyć u niego!!!

  • Sprawdzone
   czwartek, 16 sty, 2014, 22:52:15 |

   Może się Pani śmiało leczyć u lekarza, do którego była Pani zdeklarowana. Nic się nie zmieniło. Obie Spółki mają podpisane umowy z NFZ na świadczenia medyczne na rok 2014 i spełniają wymogi określone przez NFZ, aby takie usługi świadczyć. Trudno to natomiast powiedzieć o Medicomplex.

   • mosiniak
    wtorek, 4 lut, 2014, 19:21:46 |

    prosze o podanie co Pan/Pani ma na mysli w zdaniu „Obie Spółki mają podpisane umowy z NFZ na świadczenia medyczne na rok 2014 i spełniają wymogi określone przez NFZ, aby takie usługi świadczyć. Trudno to natomiast powiedzieć o Medicomplex”. Jakich warunków nie spełnia spółka Medicomplex?

    • Sprawdzone
     piątek, 7 lut, 2014, 18:37:46 |

     Zacznijmy od zwiedzenia strony NFZ
     http://www.nfz-poznan.pl/gdzie_leczyc/index.php
     Wystarczy wpisać ulicę Konopnickiej 33 i wszystko jest już jasne. Medicomplex ma umowę z NFZ, wyłącznie na świadczenia w ramach lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nie ma nic innego.
     Poza tym wpis poniżej i link wyjaśnia dość precyzyjnie.

 • Mosiniak
  poniedziałek, 13 sty, 2014, 9:30:36 |

  Zastanawia mnie tylko, dlaczego Gmina Mosina nie ogłosiła przetargu na zarządzanie budynkiem przy ulicy Dworcowej 3, tylko na najem. W ten sposób remontem i najmem zajęłaby się prywatna firma, która specjalizuje się w tych sprawach. Natomiast w tej chwili budynek należy do firmy pseudomedycznej Medicomplex, która chcąc wynajmować powierzchnię innym podmiotom medycznym tej samej specjalizacji może narzucić dobrowolną cenę, eliminując je z rynku – tak nie działają zasady uczciwej konkurencji! Ewidentnie widać, że miasto faworyzuje zbieraninę „pseudomedyczną” z Tesco – tylko pytanie – jaki ma w tym interes?
  Jeszcze jedna ważna rzecz to całkowita dezinformacja ze strony miasta – skąd ten biedny człowiek ma wiedzieć co dzieje się z jego przychodnią? Ludzie, którzy latami chodzili do swojego lekarza, nagle stawiani są pod murem! Zapewne zdawkowe informacje o możliwości zmiany lekarza rodzinnego ze strony Urzędu oraz obcesowe komentarze na facebook’u wiceburmistrza to wszystko na co stać naszych wielce wykształconych liderów…

  • Tichy
   czwartek, 16 sty, 2014, 16:39:33 |

   Niezła zmiana. Teraz 16pln (netto) za 1200m w przychodni to daje czynsz 19200pln (netto) na miesiąc. Jak doliczyć do tego koszta remontu to za ile Medicomplex musi podnajmować innym żeby zarobić ? Na co płacimy te składki ???

 • Paula
  poniedziałek, 13 sty, 2014, 16:44:48 |

  Widać ze Pan/Pani o nicku „Mosiniak ” najprawdopodobniej nigdy nie był w placówce Medicomplex i wypisuje bzdury. Ja osobiście mogę powiedzieć ze jestem zadowolona ze spółka Medicomplex będzie najemca budynku na Dworcowej 3, uważam tak ponieważ byłam tam u paru specjalistów i muszę przyznać że wszystko jest na wysokim poziomie, dlatego na miejscu mieszkańców nie miałabym/miałbym obaw co do funkcjonowania spółki Medicomplex w budynku przy ulicy Dworcowej.

  • Mosiniak
   poniedziałek, 13 sty, 2014, 17:37:00 |

   To musi być Pani ciężko chora skoro kilku specjalistów musiała pani odwiedzać. Osobiście byłem u ortopedy w tej placówce i poza tym, że zwodził mnie kilka wizyt, nie chciał napisać rozpoznania – bo nie ma takiego obowiązku – to nic pozytywnego powiedzieć nie mogę… I pewnie ten sam schemat leczenia przeniesiony zostanie na lekarza rodzinnego – bo przecież NFZ płaci nie pacjent… oczywiście to moja subiektywna opinia, a każdy ma prawo do swojej!

 • Gość
  poniedziałek, 13 sty, 2014, 21:45:12 |

  Hahaha ! Zabawne ! Hmm to ze odwiedziłam kilku specjalistów nie znaczy ze jestem cieżko chora ! Naprawdę zabawne ze niektórzy maja tak płytkie myślenie na wiele spraw ! Oczywiście zgadzam sie z tym ze mozna miec własna opinie, ale nie rozumiem tego ze wypisuje pan publicznie bzdury bo rzekomo był pan u jednego ze specjalistów. To jest całkiem zabawne. To tak jak iść do sklepu spożywczego kupić zepsuty owoc i stwierdzić ze jest „pseudospozywczy ” sklep. Naprawdę szkoda mi pana ze ma pan tak ograniczone postrzeganie cudzych działalności. Póki co w przychodni na dworcowej uważam ze jest zle zorganizowane, np nie moge zapisać córki na bilans ponieważ lekarze nie przyjmują zdrowych dzieci. Uważam ze spółka medicomplex jest powazna i naprawdę dobra placówka, organizują duzo darmowych badań z których korzystam. Wiec na tej podstawie sadze ze przychodnia na dworcowej zacznie działać sprawniej.

  • Many
   poniedziałek, 13 sty, 2014, 22:33:44 |

   Piękna reklama – jakkby to fachowo nazwać – marketing szeptany. Przyznam szczerze – nie wiem, nie byłem. Ale z tego co wiem opinia o tej spółce jest trochę inna, znacznie mniej kolorowa. Najlepiej gdyby wypowiedzieli się sami pacjenci, bo być może to co wiem to zwykłe plotki. Pozdrawiam

  • Mieszkaniec
   wtorek, 14 sty, 2014, 8:38:49 |

   Szanowna Pani Paulo/Anonimie – ewidentnie widać, że próbuje Pani reklamować usługi spółki Medicomplex. Podejrzewam, że jest Pani blisko związana z tą placówką. Proszę przeczytać swój wpis na forum, przeanalizować i pomyśleć, czy taki tekst może reklamować cokolwiek poza brakiem wykształcenia?

  • Bezstronny
   czwartek, 16 sty, 2014, 22:39:52 |

   Coś mi się wydaje, że jest Pani jedną z tych niezbyt miłych i pomocnych pracownic Medicomplex i podjęła się Pani zadania, które Panią przerasta.
   Gdyby była Pani pacjentką, to wiedziała by Pani, że na bilans może Pani zapisać dziecko w każdej chwili. Co za bzdury Pani wypisuje, że lekarze nie przyjmują zdrowych dzieci. Czy Pani, aby na pewno ma dziecko i próbowała Pani zapisać się do przychodni na Dworcowej, czy może właśnie w Medicomplex? Pisze Pani, że leczy się Pani u kilku specjalistów w Medicomplex i jest Pani tak bardzo zadowolona, a na opiekę medyczną na Dworcowej Pani tak strasznie narzeka. Jak matka może chcieć leczyć dziecko (w tym zapisać na bilans) w takiej złej przychodni? Dlaczego nie w Medicomplex? A co nie mają też pediatry?
   Niech się Pani zastanowi nad tym, co Pani wypisuje.

 • siemano
  środa, 15 sty, 2014, 8:37:28 |

  W tej całej sytuacji przenieśliśmy się do Przychodni w Pecnej. Bardzo miła Pani Doktor , przyjmują bez zapisaów od 8 do 18 , spokojnie i bez problemowo. Jest to blisko , wiec 2-3 razy w roku można podjechac, a u nas wiecej zamieszania niz to warte.

  • Zaintersowany
   czwartek, 16 sty, 2014, 22:47:00 |

   Byłem w przychodni Vis Medica i pytałem, czy mają podpisaną umowę z NFZ. Odpowiedź brzmiała tak. Na wszelki wypadek sprawdziłem w NFZ i zgadza się Vis Medica i Consensus mają podpisaną umowę, mają też odpowiednią ilość wyspecjalizowanych lekarzy, pielęgniarek POZ i położnych POZ, czego nie można powiedzieć o Medicomplex, który ma aż 2 lekarzy rodzinnych. Ludzie nie panikujcie. Jesteście zdeklarowani do swojego lekarza i nic się nie zmieniło, a to, że pani Burmistrz chce nas oddać w ręcę pseudomedycznej Spółki, to tylko świadczy o jednym… . Pamiętajcie o tym przy następnych wyborach.

   • Magdalena
    sobota, 18 sty, 2014, 15:32:55 |

    @Zainteresowany-co to znaczy,że spółka ma odpowiednią ilość lekarzy, pielęgniarek czy położnych?
    Jeśli chodzi o lekarzy to jest ich kilku,a pielęgniarki środowiskowe? jestem pacjentką tej przychodni od kilku lat i z tego co się orientuję pracują dwie pielęgniarki środowiskowe wykwalifikowane, na ok.12 tysięcy pacjentów.To jest odpowiednia ilość- według NFZ czy Ciebie?
    Może i mają kontrakt czy umowę,ale od 1 stycznia 2014 nie mają gdzie świadczyć usług.
    Przecież Ci sami lekarze, pielęgniarki czy położne z VM mogą pracować w Medicomlex, nie są niewolnikami Vis Medica.
    Piszesz o Medicomlex- pseudomedyczna spółka-dlaczego? bo właściciel nie jest lekarzem?
    Istnieją takie przychodnie i świadczą usługi na najwyższym poziomie a pacjenci są bardzo zadowoleni.

    • Zaintersowany
     sobota, 18 sty, 2014, 22:35:17 |

     Proponuję lekturę NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Tam wszystko jest szczegółowo wyjaśnione. Ja poczytałem, bo ktoś z NFZ mi doradził i nie żałuję. To NFZ określa wymagania, jakie musi spełnić Spółka, która chce podpisać umowę, a nie ja. Zgadza się, lekarzy jest kilku w tym lekarz medycyny rodzinnej z II stopniem specjalizacji, który jest tam od samego początku. Pediatrzy prawdziwi fachowcy – też od początku. Czego nie można powiedzieć o Medicomplex. Zaledwie dwóch lekarzy. Z tego co wiem i chyba inni też zauważyli, to na ten moment nic się nie zmieniło. Lekarze z Vis Medica i Consensus przyjmują na Dworcowej 3 i nie ma problemu, żeby się umówić na wizytę. Obsługa miła, jak zawsze.
     Mam nadzieję, że nie są niewolnikami ;) Zresztą świadczona przez nich opieka medyczna nie wykazuje objawów pracy niewolniczej. ;) Nie wiem, jak to wygląda, ale myślę, że zatrudnieni tam lekarze i pielęgniarki oraz inni pracownicy, mają podpisane jakieś umowy o pracę na jakichś konkretnych warunkach. Jak my wszyscy, którzy gdzieś pracujemy. Jesteś pewna (a może coś wiesz w tej sprawie i możesz się podzielić swoją wiedzą), że Medicomplex może im zaproponować przynajmniej takie same warunki, a może nawet lepsze? Ja myślę, że raczej będą chcieli ich wykorzystać. Byłem kiedyś w Medicomplex i nie chciałbym być już więcej pacjentem lekarzy tam pracujących. Płacę składki i chcę w ramach składek mieć właściwą opiekę medyczną. Jestem zadowolony z opieki mojego lekarza. Co do nazwy „pseudomedyczna”, to powieliłem jedynie zwrot (uważam, że trafny) moich poprzedników. Dziękuję za info odnośnie właściciela – tym bardziej utwierdziłaś mnie w moi poglądzie. Moim zdaniem, jeśli właścicielem jest lekarz lub kilku lekarzy, to najlepiej wiedzą czego potrzeba pacjentom, a ktoś spoza branży, nie ma ani odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku, ani wiedzy, moim zadniem niezbędnej przy tego typu działalności. Uważam, że jako mieszkańcom gminy Mosina, przysługuje nam prawo wyboru nie tylko lekarza, ale też Spółki, która świadczy nam usługi. To się nazywa „zdrowa” konkurencja. Wybranie jednej Spółki i przekazanie jej takiego budynku i tak dużej ilości pacjentów, nie daje nam przysługującego nam prawa i jest faworyzowaniem jedego podmiotu.
     Ja do Medicomplex się nie przyniosę. Nasza rodzina prędzej przepisze się do Poznania.

     • Magdalena
      niedziela, 19 sty, 2014, 22:14:02 |

      …no,to zainspirowałeś mnie Myślałam,@Zainteresowany, że mówimy-piszemy:) o POZ czyli podstawowa opieka zdrowotna a nie jak odsyłasz mnie do lektury ambulatoryjna opieka specjalistyczna.To dwie różne umowy jakie zawiera się z NFZ.
      Poczytałam, i też wiem więcej.Dzięki za radę.
      NFZ dokładnie określa jakie kwalifikacje powinien posiadać lekarz, pielęgniarka i położna i jaka ilość pacjentów może przypadać na jednego lekarza,jedną pielęgniarkę i jedną położną.Łatwo więc wyliczyć znając liczbę zdeklarowanych osób jaka ilość personelu jest potrzebna aby zapewnić opiekę pacjentom.
      Warunkiem zawarcia umowy z NFZ jest też dokument potwierdzający prawo do lokalu czyli umowa najmu ,podnajmu,akt własności.
      I tu jest problem bo na dzień dzisiejszy te dwie Spółki takiej umowy nie mają.
      Pisząc o niewolnikach nie miałam na myśli,że pracownicy VM są nimi dla swoich pracodawców.Chodziło mi o to, że jeśli Vis Medica i Consensus nie będą udzielały świadczeń,personel być może znajdzie pracę w Medicomlex.Co dla nas pacjentów będzie ważne bo znamy tych lekarzy i pozostałych pracowników.
      Oczywiście,że nie wie wiem czy w ogóle i na jakich warunkach miałoby to nastąpić.I nie wiem też jak to wygląda teraz,chociaż mam wrażenie czy Ty wiesz coś na ten temat.:)
      Każdy pacjent ma prawo wybrać lekarza, pielęgniarkę i położną.Nie musi wybrać tych trzech zakresów w ramach jednej spółki(patrz deklaracja wyboru, np.na stronie VM)
      A to oznacza,że lekarza mogę mieć w VM,pielęgniarkę w Consensus a położną np. z Poznania jeśli zgodzi się przyjeżdżać do Mosiny.
      O tym,że właściciel Medicomlex nie jest lekarzem krzyczą już od jakiegoś czasu ,dziwi mnie,że nie słyszałeś.Nie wybierasz właściciela spółki tylko lekarza,który w niej pracuje.Czy właścicielem salonu fryzjerskiego musi być fryzjer, nie,ale musi zatrudniać świetnych fachowców.
      Zdrowa konkurencja to byłaby wtedy gdy wszystkie spółki świadczyłyby usługi medyczne na terenie Mosiny i gminy niezależnie od budynku,pacjent miałby prawdziwy wybór.
      Cieszy mnie,że jesteś zadowolony z opieki medycznej,ja również nie mam powodów aby nie być.W mojej ocenie gorzej wypada rejestracja,a to przecież wizytówka firmy i pierwsze zetknięcie się pacjenta z daną przychodnią.Medicomlex nie oceniam bo nie korzystałam do tej pory z usług tej spółki.
      Wygrała przetarg na budynek i to nie podlega dyskusji.Dziwi mnie, że właściciele Vis Medica i Consensus biorąc udział w przetargu nie licytowali stawki wynajmu.Dlaczego?

     • Zaintersowany
      poniedziałek, 20 sty, 2014, 0:10:44 |

      Przetargu nikt nie wygrał!!!! Poczytaj BIP. Burmistrz wyraźnie to napisała! Były rokowania i nie dopuszczono VM i C do nich – info ze strony BIP. Ktoś już wyżej napisał, że VM i C zaskarżyły przetarg do Wojewody, więc jeśli tak było (a mam nadzieję, że tak), to nasza Burmistrz nie mogła ogłosić rokowań. Pytałem prawnika w moim zakładzie pracy. Jeśli Medicomplex ma umowę zawartą na podstawie rokowań, to chyna jest nieważna, skoro rokowania były prowadzone przed wydaniem decyzji Wojewody. Nie mają prawa do budynku. A tak na marginesie, to po co im budynek? Przecież mają gdzie przyjmować? W ten właśnie sposób najlepiej usunąć konkurencję i nie dać wyboru mieszkańcom – to też już ktoś słusznie pisał.
      Przecież tu chodzi o nasze dobro = mieszkańców gminy. Czy władze o tym zapomniały?
      A jeśli chodzi o temat umów. To nie mam pojęcia, jak to wygląda na prawdę, ale logiczne chyba jest, że tak ja my wszyscy (ja w każdym razie mam umowę o pracę i 3 miesiące wypowiedzenia) to i wszyscy pracownicy obu Spółek pewnie zadbali o swoje warunki zatrudnienia. Pomyślałaś o tym, że oni mają rodziny na utrzymaniu.
      Rejestrowałem się już w Medicomplex i nie polecam. Pani była bardzo nie miła, a chodziło o prywatną wizytę u specjalisty, a nie w ramach NFZ. Wyraźnie męczyło ją odpowiadanie na pytania zainteresowanego pacjenta. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie całej opieki medycznej, tak, jak było i jest. Każdy może wybrać bez przymusu!! Jak chce to może leczyć się w Medicomplex, a jak woli to w Vis Medica lub Consensus. Przecież (logicznie myśląc), gdyby w Medicomplex było tak różowo, to dlaczego wszyscy pacjenci nie przenieśli się jeszcze do Medicomplex? Moim zdaniem, to jest doskonały dowód na to, co ludzie myślą. A nie dać im wyboru i przymusić do korzystania z usług jednej Spółki, która mam monopol dzięki … . To jest nie w porządku!!!! Zastanów się nad tym, czy to jest uczciwe wobec nas?

     • Magdalena
      poniedziałek, 20 sty, 2014, 13:41:46 |

      Zastanawiam się dlaczego tak emocjonalnie podchodzimy do tematu.Mamy wybór,każdy z nas go kiedyś dokonał,może go zmienić dwa razy w roku,może leczyć się tu lub tam.
      Oczywiście młodszym jest łatwiej bo są mobilni najczęściej, a starszy zdany jest na pomoc rodziny czy sąsiadów.
      Człowiek przywiązuje się do miejsca i nawet jak nie zawsze jest zadowolony z opieki,rejestracji to i tak będzie chodził do lekarza tam gdzie zawsze.Bo to jego przychodnia i jego”doktor”.
      O pracownikach pomyślałam, wiem,że dla nich sytuacja nie jest komfortowa(znam jedną z pielęgniarek)I własnie dlatego uważam, że mogliby jeśli taka propozycja padnie podjąć pracę u nowego świadczeniodawcy.
      Czy decyzje naszych władz są uczciwe? nie wiem i nie oceniam tego ale czy jesteś pewien,że uczciwe jest podejście obu spółek? Pierwszy przetarg był we wrześniu, dlaczego nie przelicytowano tych 11 zł? Taka sytuacja jest dziwna i ja tego nie rozumiem.
      O co chodzi? czy na pewno o dobro pacjenta?mam co do tego wątpliwości.
      Dzisiaj nie mówimy służba zdrowia tylko ochrona zdrowia,pacjent to klient a usługi medyczne to widocznie świetny biznes.
      A my pacjenci na szarym końcu, chociaż to nasze pieniądze przychodzą z co miesiąc na konta spółek z NFZ.

     • Mosiniak
      poniedziałek, 20 sty, 2014, 18:38:55 |

      Odpowiedź jest prosta – nikt nie chce remontować budynku, który do niego nie należy – 10 alt to za mało, żeby inwestycja się zwróciła. Czy słyszała Pani, żeby urzędnik musiał remontować gabinet, w którym pracuje? Jak dla mnie Urząd powinien wyremontować budynek i odpowiednio do standardu narzucić cenę najmu – nie oszukujmy się, są programy unijne, kredyty, fundusze zagraniczne, które wspomogą taką inicjatywę, tylko komuś musi się chcieć, a nie wymagać tylko od innych. Jakim cudem na absurdalny „domek chleba” na targowisku pieniądze się znalazły, choć nie wiem kto będzie z tego korzystał…

 • Podsłyszane
  piątek, 17 sty, 2014, 17:47:03 |

  Podsłyszałem, że nasza szanowna Burmistrz, odcięła Spółkom, które dbają o nasze zdrowie na Dworcowej 3, możliwość tankowania paliwa opałowego. Czy uważacie, że takie postępowanie jest zgodne w porządku? To się nazywa dbanie o mieszkańców gminy. Czy wiecie co będzie kiedy skończy się paliwo i będzie mróz na dworze? Instalacja zamarznie i popęka. I co nasza Burmistrz wtedy powie? Może, że Spółki są winne? Trzymam kciuki za obie Spółki i życzę im, jak najlepiej!!!! A przy okazji następnych wyborów, już wiem co zrobię.

  • marek
   piątek, 17 sty, 2014, 19:10:59 |

   no właśnie, co zrobisz @podslyszane?

   • Podsłyszane
    sobota, 18 sty, 2014, 23:49:02 |

    Postawię na nowych ludzi. Obecni zawiedli nie tylko mnie i nie tylko w tej sprawie. Na szczęście nie wszyscy mogę ponownie kandydować.

    • Marek
     niedziela, 19 sty, 2014, 12:18:20 |

     A kim są Ci nowi ludzie? Jacyś konkretni czy masz na myśli nowych, młodych. Bo jeśli to drugie to jak najbardziej jestem z Tobą. A jeśli masz na myśli opozycję, to nie wiem czy jest to dobra perspektywa.

 • Podsłyszane
  niedziela, 19 sty, 2014, 18:34:24 |

  Mam na myśli wyłącznie nowych młodych ludzi.

  • Marek
   niedziela, 19 sty, 2014, 18:39:47 |

   Popieram. Jakieś nazwiska, programy, funpage itp. chętnie poznam takich jeśli ktoś z tutejszych czytelników takich zna to proszę o info. Bo to co się dzieje na mosińskiej scenie politycznej to jest po prostu cyrk na kółkach.

 • Obserwujący
  środa, 22 sty, 2014, 11:05:32 |

  Witam. Czy ktoś z Państwa był może wczoraj na komisji zdrowia w Urzędzie Gminy? Podobno nowa firma Medikomplex, której mamy powierzyć nasze zdrowie ma wyłącznie internistów i ani jednego pediatry? Czy ktoś coś wie o tych lekarzach? Co z opieką nad naszymi dziećmi? Proszę o wszelkie wiadomości z wczorajszego spotkania.

 • Adam P.
  środa, 22 sty, 2014, 13:33:00 |

  Witam.Mówią, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Dzięki temu całemu zamieszaniu w mojej rodzinnej Mosinie i tzw „poczcie pantoflowej” mojej teściowej :) znalazłem nową przychodnię w Wirach, którą mogę serdecznie polecić. Otwarta chyba w sierpniu zeszłego roku, WIRMED w Wirach na ul.Komornickiej nad sklepem Społem. Czysto,jasno,nowocześnie i co najważniejsze miły kompetentny personel. Wszystko na czas bez kolejek z uśmiechem chyba jednak świat się trochę zmienia albo właściciele wiedzą jak to ma tak naprawdę wyglądać. Zapisaliśmy się tam z całą rodziną(2 osoby dorosłe + 3 dzieciaczków). Gratuluję takiego podejścia do pacjenta. Pozdrawiam

  • MałaGosia
   środa, 22 sty, 2014, 15:39:48 |

   Adamie P. rozumiem,że w Wirach jest pediatra,szczepienia dla dzieci?
   To w sumie dobry pomysł,od Mosiny niedaleko, a jak jest tak miło jak piszesz to nie ma się nad czym zastanawiać.
   W mosińskiej przychodni atmosfera taka sobie i ten ciągły brak „numerków” do lekarza.

   • Adam P.
    środa, 22 sty, 2014, 17:40:36 |

    @ MałaGosia tak zgadza się mają pełen zakres lekarzy pediatra,lekarz rodzinny,internista,szczepienia,punkt pobrań itd plus specjaliści. Wejdź do nich na stronę www lub na FB albo najlepiej zadzwoń bo ja tak zrobiłem i pani w rejestracji udzieliła mi naprawdę wyczerpujących informacji.Sposób (miły i rzeczowy) w jaki to zrobiła spowodowały że aż się zastanowiłem czy dobrze się dodzwoniłem czy to na pewno NZOZ ale tak
    Pozdrawiam

 • Mietek
  środa, 22 sty, 2014, 17:18:27 |

  W Vis Medica jest 8 lekarzy, a w Medicomplex podobno zaledwie 4 (chociaż pani w rejestracji przez telefon podaje wyłącznie dwa nazwiska) i z tego co mówią, to bez większego doświadczenia. To już boję się pomyśleć, co by było, gdy wszyscy mieszkańcy gminy jednego dnia się przepisali, jak sobie życzy nasz Burmistrz. Nie wspomnę już o numerkach. A swoją drogą, ja nigdy nie mam problemu z dostaniem się do lekarza w Vis Medica. Wiem też, że jestem w kompetentnych rękach. Leczy mnie lekarz z bardzo dużą wiedzą i wszestronnie wykształcony. Dzieci też zawsze zapisywaliśmy na bilans bez problemów z terminem. Myślę, że atmosfera jest chyba taka sobie, bo jakby na to nie patrzeć, utrudnia się im pracę, jak tylko jest to możliwe. Coś niecoś słyszałem o wczorajszej komisji, ale od kogoś i nie mogę uwierzyć, że biznes – remont przychodni jest ważniejszy od nas pacjentów. Zostaję w tej przychodni i jak co, to się z nimi przeniosę, gdzie tylko będzie trzeba. Dla mnie najważniejsze jest zaufanie do lekarza i pewność, że jestem we właściwych rękach. Nie skaczę z kwiatka na kwiatek. Nikt mnie nie przekona.

  • MałaGosia
   środa, 22 sty, 2014, 21:58:12 |

   @Mietku,każda przychodnia musi zatrudnić tylu lekarzy aby zapewnić opiekę dla zapisanych do niej pacjentów.Vis Medica ma ich więcej to ma więcej lekarzy- to logiczne.
   Super,że jesteś wiernym pacjentem przychodni,ale co będzie jeśli Twój lekarz będzie pracował w innej spółce?
   A o co chodzi z tymi przenosinami przychodni? może wiesz coś więcej na ten temat?

   • Mietek
    środa, 22 sty, 2014, 22:42:34 |

    Słyszałem, że na komisji zdeklarowali się do przekazywania pomieszczeń nowej firmie, więc mam nadzieję, że nie uciekną nam z gminy (tu zgadzam się z Wojtkiem – nie można do tego dopuścić), a wyłącznie zmienią budynek.
    Słuchajcie.
    Jeśli jest więcej osób zainteresowanych dalszą opieką ze strony Vis Medica i Consensus, to może zróbmy coś we wspólnym interesie. Może ktoś z Was ma dojście do osób, które mają odpowiedni budynek i mogłyby zaproponować go obu Spółkom w najem lub odsprzedaż? Takich ludzi i sprzęt, trzeba zatrzymać w gminie dla naszego dobra. A może ktoś zna bliżej właścicieli, którejś ze Spółek i mógłby podpytać, czy możemy coś pomóc, zrobić? No wiecie, w jedności siła. :)

    • Paweł
     środa, 22 sty, 2014, 22:44:58 |

     No właśnie. Nie może być tak, że jedna firma będzie miała monopol na świadczenie tego typu usług, a my pacjenci, żadnego wyboru. Popieram

   • Mosiniak
    czwartek, 23 sty, 2014, 9:16:12 |

    Tak, tak – niech Spółka Medicomlex zmonopolizuje rynek, przejmie lekarzy, a jak właściciel osiągnie co chce to postawi prawdziwe warunki finansowe pracownikom. Później pewnie odsprzeda cały pakiet pacjentów i lekarzy innej spółce i podobnie jak poprzedni właściciel VM świetnie na tym zarobi. Monopol na pewno obniży jakość usług i jednocześnie wywinduje ceny prywatnych specjalistów.

 • Adam P.
  środa, 22 sty, 2014, 17:39:06 |

  @ MałaGosia tak zgadza się mają pełen zakres lekarzy pediatra,lekarz rodzinny,internista,szczepienia,punkt pobrań itd plus specjaliści. Wejdź do nich na stronę www lub na FB albo najlepiej zadzwoń bo ja tak zrobiłem i pani w rejestracji udzieliła mi naprawdę wyczerpujących informacji.Sposób (miły i rzeczowy) w jaki to zrobiła spowodowały że aż się zastanowiłem czy dobrze się dodzwoniłem :) czy to na pewno NZOZ :) ale tak :)
  Pozdrawiam

  • Krzysztof
   czwartek, 23 sty, 2014, 12:34:17 |

   Ale ich lekarze, to dośc młodzi ludzie bez doświadczenia.

   • Adam P.
    czwartek, 23 sty, 2014, 15:30:35 |

    Krzysztof moje dzieciaki są u p.doktor Jabłońskiej, która ma chyba z 30lat doświadczenia i wierz mi ,że opinie sobie o niej poczytalismy z żona bardzo dokładnie a najważniejsze ,że potrafi wyleczyć. Co do lekarzy rodzinnych to póki co nie narzekam byłem wprawdzie raz i jestem zadowolony. Jeśli wiek ma być kryterium doświadczenia to wybacz wolę takich z wiedzą i podejściem niż z 25letnim „doświadczeniem” przepisujacych mi ciagle to samo co mam w kartotece bez ani jednego badania….
    Reasumujac chyba nie do końca wiesz jak tam jest a wypowiadasz się wprowadzając w błąd (czyżby czarny PR?) :)

    • Krzysztof
     czwartek, 23 sty, 2014, 15:52:47 |

     Co do pani Joachimiak-Jabłońskiej pediatry, to chyba jedyna osoba z doświadczeniem. zaliczyliśmy u niej raz prywatną wizytę. O reszcie osób słyszałem tylko, ale raczej niezbyt pozytywnie, więc zostaję neutralny. Ja nie mam uwag do lekarzy w Vis Medica, bo zawsze mogę z moim lekarzem otwarcie porozmawiać i leki zmieniał mi też sam proponując tańsze, a tak samo skuteczne. Dba więc nie tylko o moje zdrowie, ale i o mój portfel ;) Z tego co wiem, to mój doktor nie mieszka w naszej gminie i obawiam się, że będę musiał teraz jeździć do niego, bo chcę nadal być pod jego opieką.
     Co do ostatniego zdania. No wiesz? Uznaję to za żart.

     • Adam P.
      czwartek, 23 sty, 2014, 16:09:20 |

      Wiesz jak to jest, coś słyszałem coś widziałem,wiem że coś dzwoni ale nie wiem,w którym kościele :) w takim przypadku uznajemy że każdy robi i chodzi tam gdzie lubi. To była moja subiektywna ocena a nie próba namawiania i agitacji. Najważniejsze ,że moje dzieciaki są zadowolone i zdrowe,moja żona i ja rownież. Dlatego tylko wyraziłem swoje zdanie bo wiele lat byłem pacjentem mosińskiej przychodni ale jak już wcześniej wspomniałem mam dość bałaganu.
      Pozdrawiam :)

 • Gość
  środa, 22 sty, 2014, 18:53:23 |

  Ja tez już jestem zmęczona ogólna sytuacja i nie wyobrażam sobie, żebym miała czekać do momentu az sytuacja sie rozwiąże bo to moze jeszcze trochę potrwać. W całym zamieszaniu zapomniano o nas-pacjentach, wiec ja zapominam o przychodni. Wyszukalam Wirmed w internecie, znajoma już mi kiedyś mówiła o tej przychodni, zadzwoniłam i jutro sie wybieram. Tutaj nie byłam przecież z nikim i niczym związana. Poczytałam i posłuchalam opinii na temat pediatry i wszystko wskazuje na to, ze moja zmiana wyjdzie mnie a przede wszystkim moim dzieciom na lepsze. Na pewno podziele sie opinia :)

 • Wojtek
  środa, 22 sty, 2014, 22:28:23 |

  Szanowna Anonim, no wiesz, tu się z Tobą nie zgodzę, że zapomniano o nas pacjentach. Nie można mówić – pisać ogólnie i wrzucać wszystkich do jednego worka. Gdyby wszyscy (a mam tu na myśli konkretne Spółki Vis Medica i Consensus) zapomnieli o nas i myśleli wyłącznie o własnym biznesie, to uwierz mi, że dawno by tu ich nie było. Tylko dlatego, że mają zdeklarowane 95 a może i więcej % mieszkańców naszej gminy i wiedzą, że nowa firma nie jest w stanie zapewnić nam właściwej opieki, bo nie ma takiego potencjału, ani w ludziach, ani w sprzęcie, to jeszcze tu są. Poczytaj trochę o Vis Medice i zobacz jakie świadczą usługi, na jakim sprzęcie. Pozwolenie na odejście takiej firmie, to całkowicie niezrozumiałe podejście.

  • Gość
   środa, 22 sty, 2014, 23:09:32 |

   Każdy subiektywnie ocenia swoje doświadczenia wiec i ja to uczyniłam. 95% czyli ten monopol to tylko wynik braku alternatywy….a teraz taka mam. Pewnie jak i cześć dotychczasowych pacjentów. Pozdrawiam :)

 • Zdzisław
  czwartek, 23 sty, 2014, 12:01:45 |

  Do Anonim. Chyba chciała Pani napisać, że teraz to właśnie będzie monopol, kiedy Medicomplex przejmie wszystkich pacjentów i będzie jedyną Spółką w Gminie. Teraz Szanowna Pani mamy do wyboru: Vis Medica, Consensus i Medicomplex. Wyeliminowanie dwóch pierwszych Spółek, które woli zdecydowana większość mieszkańców (a są to ludzie o pełnej zdolności umysłowej), dopiero stworzy MONOPOL. Proponuję lekturę ustawy zasadniczej = Konstytucji, która gwarantuje nam wszystkim możliwość swobodnego wyboru. Alternatywę ma Pani teraz, a za chwilę, kiedy Gmina pozbędzie się obu Spółek, bo o to im chodzi, a nie o nasze dobro, to tej alternatywy Pani już mieć nie będzie!!!!

 • Paweł W.
  czwartek, 23 sty, 2014, 12:49:19 |

  Zgadzam się z przedmówcą (Zdzisławem) i tak samo uważam, że władze Gminy tylko i wyłącznie spowodowały pogorszenie naszych warunków. Obecnie wybrana firma nie ma takiego sprzętu i tak wykształconych ludzi. Nie będziemy mieli dostępu (w ramach NFZ) do specjalistów, których obecnie mamy dzięki Vis Medica. Brak mi słów na to co się dzieje.

 • Jacek
  czwartek, 23 sty, 2014, 15:01:25 |

  Tak dla jasności to p.Wojtek napisał „Tylko dlatego, że mają zdeklarowane 95 a może i więcej % mieszkańców naszej gminy” – świadczyć to moze o monopolu jednego podmiotu bo w normalnej sytuacji wolnorynkowej nigdy nie dochodzi do takich wartości u jednego swiadczeniodawcy. Ktos tu polecił konstytucje a ja polecam podstawy ekonomii. Faktem jest ,że ja rownież wyniosłem się z tej przychodni z małżonką i dzieckiem i nie zapisałem się do konkurencji w Mosinie.Wspominam o tym ,bo zaraz pojawią się zarzuty ,że „poszedł” do Medicomplexu :).Dla ścisłości przeniosłem się do w/w Wirmedu w Wirach bo i tak mi to po drodze.
  Wkurza mnie fakt ,że z nowym rokiem zastał nas taki bałagan. Nic nie dzieje się z dnia na dzień i dotychczasowi właściciele obu spółek mogli przeciwdziałać temu a spoczęli na laurach myśląc sobie „jakos to bedzie”
  Pozdrawiam

  • Zdzisław
   czwartek, 23 sty, 2014, 15:34:03 |

   A ja Panie Jacku, dalej podtrzymuję swoje stanowisko, że to absolutnie nie świadczy o monopolu, tylko o wyborze, jakiego dokonali mieszkańcy. Proszę zwrócić uwagę ile wręcz agresywnych reklam firmy Medicomplex wisi w Mosinie. Sama firma nie znalazła się tutaj od dzisiaj (od dwóch lat, czy dłużej?). Pacjenci mają wybór i to, że w tak przeważającej większości wybrali Vis Medica lub Consensus, to świadczy wyłącznie o tym, że wybrali tych właśnie, a nie innych lekarzy i sprzęt, a nade wszystko BEZPŁATNE świadczenia za co zapłacili odpowiednimi składkami do ZUS. Woli Pan iść do chirurga odpłatnie, czy w ramach NFZ? A może kobiety powinny chodzić do ginekologa odpłatnie? Teraz mają mamograf, a za chwilę będą jeździły, gdzieś znowu poza gminę.
   A odnośnie „jakoś to będzie” przez właścicieli obu Spółek, to też nie jest tak, jak Pan pisze. Osoba, która w imieniu tych Spółek (na komisji) przedstawiała ich postępowanie podczas przetargu mówiła, że składali pisma do Burmistrza i próbowali rozmawiać, ale nikt nie chciał z nimi rozmawiać. Może warto by było zapytać nasze władze, dlaczego? Ktoś już wyżej napisał, że gmina woli mieć wyremontowany budynek, a nie zależy im na polepszaniu świadczonej opieki medycznej. Wybrana firma nie jest w stanie zabezpieczyć opieki na dotychczasowym poziomie, a co dopiero rozwijać ją. Odpłatne świadczenia to podstawa dla nich i minimum świadczeń w ramach NFZ.

   • Jacek
    czwartek, 23 sty, 2014, 15:46:10 |

    Panie Zdzisławie ja tylko wyraziłem swoją opinie.Prawda zazwyczaj leży pośrodku :) Moja subiektywna ocena spowodowała ,że 3 bijące się spółki straciły we mnie pacjenta a zyskała w/w przychodnia. Co do Pana pytania czy wolę płacić za ortopedię czy ginekologię dla mojej żony powiem tak…w obecnych czasach wolę zapłacić ale i wymagać niż mieć „byle co” za darmo…
    Z wyrazami szacunku

    • Zdzisław
     czwartek, 23 sty, 2014, 16:07:04 |

     Panie Jacku. Szkoda, że Pan tak to widzi.
     A płacić i wymagać? Nie uważam, że za darmo mamy byle co. Moja żona i córki są zadowolone.
     Sam też byłem u ortopedy, okulisty i nic nie mogę im zarzucić. Miło, profesjonalnie i pacjent zadowolony.
     Również łączę wyrazy szacunku :)

     • Jacek
      czwartek, 23 sty, 2014, 16:11:52 |

      To mamy kompromis p.Zdzisławie. Każdy z nas wybiera co mu odpowiada :) Pozdrawiam

     • Zdzisław
      czwartek, 23 sty, 2014, 18:07:57 |

      I to się właśnie nazywa wolność wyboru :) Panie Jacku. Tylko szkoda, że wyboru możemy dokonywać paręnaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Pozdrawiam :)

     • stary mieszkaniec
      czwartek, 23 sty, 2014, 19:17:49 |

      Lub do czego został zmuszony

 • karol
  sobota, 8 lut, 2014, 17:25:07 |

  A mi nie pasuje ze firma prywatna raczej z branzy budowlanej i samochodowo-gieldowej przejmuje rynek medyczny w mosinie, ja to odbieram jako kolejny interes dla nich a nie misje z jaka kojarzy mi sie zawod lekarza. Panie w rejestracji ktore zajmuja sie bardziej plotkowaniem niz praca i Pan siedzacy na kanapie z wizytowka wlasciciel (bo co on tam moze innegp napisac,bez wyksztalcenia itp) i to jest spolka ktora ma obslogiwac tak duza gmine? Jak dla mnie nieporozumienie.

 • Gośka
  czwartek, 13 lut, 2014, 19:41:08 |

  Leczyłam dzieciaki w Vis medica , przepisałam ich ostatnio do Medicomplex z racji tego że myślałam że przychodnia Vis Medica nie bedzie działać. Lekarze tam to jakaś porażka . Młody lekarz nie będę pisać nazwiska,robi bilans mojemu dziecku zważył w butach ubraniu …pyta się o wzrost i mówię nie pamiętam . Nic nie wpisał resztę bez jakiegokolwiek pytania do mnie podkreślił ze prawidłowe a dziecka nawet nie dotknął !!! myślałam by iść z tym gdzieś dalej bo to jakaś kpina . Napisał wzrok prawidłowy a on ma problemy ze wzrokiem !!! nawet sie nie zapytał czy do okulisty chodzimy. Druga sytuacja po zrażeniu się do pana poprosiłam o zapisanie do kogoś innego córki. Wchodzę opowiadam sytuację o omdleniu dziecka już 2 raz , pani stwierdza że nie wypisze mi skierowań bo ma ograniczone możliwości. Wszystko zrobiłam prywatnie dziecko podwyższone monocyty podwyższone tsh …ręce opadają !!! Zastanawiam sie czy próbować podejść trzeci raz z wynikami bo po tych sytuacjach mam ochotę zmienić lekarza rodzinnego w innej przychodni tylko pytanie jakiej ??????????????????????

  • alternatywa
   środa, 19 mar, 2014, 21:58:17 |

   Proponuję WIRMED w Wirach, o ile nie jest Pani za daleko. 4 lekarzy w tym 2 pediatrów. Super !

 • anonim
  piątek, 22 sie, 2014, 17:54:35 |

  Z calym szacunkiem p.Karolu, ale to nie wlasciciel bez’wyksztalcenia’Pana leczy.

 • stary mieszkaniec
  sobota, 23 sie, 2014, 22:05:03 |

  w pewnym sensie masz rację, lecz to ten pan ” bez wykształcenia” zatrudnia fachowców czyli lekarzy i od tego jacy oni są zależy efekt leczenia. Jako biznesmen tnie koszty, a może nawet zatrudnić konowała do którego będziesz zmuszony iść się leczyć z braku alternatywy.

 • Kasia
  wtorek, 4 lis, 2014, 23:04:13 |

  Witam Po zamieszaniu w naszej przychodni w Mosinie my otrzymaliśmy polecenie od znajomej, ze bardzo dobre lekarki są w Pecnej Przychodnia Medica , pojechaliśmy zostaliśmy przyjęci odrazu bez kolejek i zamieszania , spokojnie , miła lekarka Dr. Rabiza , dzieki temu poznaliśmy nowa Przychodnie gdzie napewno zostaniemy.

 • zniesmaczona
  poniedziałek, 13 kwi, 2015, 18:58:25 |

  Napiszę jedno,jak starsi pacjenci i matki z wózkami mają się dostać na 1 i 2 piętro budynku,winda nie działa już od kilku miesięcy,właściciele mają w nosie pacjentów,starzy najemcy chociaż dbali o to jak była jakaś awaria,starali się ją naprawić w krótkim czasie u teraz co klapki na oczach,brak funduszy,żenada!!!!!

Skomentuj