Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 12 sie, 2014 |

Puszczykowianin najlepszy na świecie

Głosujmy na architekta z Puszczykowa!

Hugon Kowalski, od urodzenia mieszkaniec Puszczykowa jest jednym z najzdolniejszych, młodych architektów w Polsce. Za swój projekt dyplomowy „Porozmawiajmy o śmieciach”, dotyczący problemu slumsów w Bombaju otrzymał jako pierwszy Polak prestiżową nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards 2013 za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie.

„Jego projekt rywalizował o główną nagrodę wraz z rekordową liczbą 296 prac dyplomowych z ostatnich dwóch lat wytypowanych przez ponad 1,5 tys. uczelni architektonicznych z całego świata”.

Od 2010 roku pracuje na uczelni jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Młody architekt jest laureatem ponad 25 nagród, w tym wielu międzynarodowych, jego projekty prezentowane były na wystawach w Seulu, Manchesterze, czy Mediolanie. Sukcesy te dostrzegła kapituła prestiżowego plebiscytu  „Polacy z werwą”, którego pomysłodawcą jest Krzysztof Materna – architekt został  nominowany do nagrody w kategorii Design i Architektura. „Polacy z werwą” to  plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju – ludzi, którzy mają pomysły, pasję i wytrwałość, tworzą wielkie rzeczy, nieznane szerszej opinii publicznej. Do ścisłego finału w każdej kategorii przechodzą dwie osoby z największą ilością głosów internautów. By pomóc architektowi z Puszczykowa zachęcamy do głosowania na stronie www.polacyzwerwa.pl  Głosowanie trwa do 7 września.

Na Hugona Kowalskiego możemy także głosować na stacjach benzynowych Orlen.

Puszczykowianin - Hugon Kowalski podpis - Fot. Bartek Warzecha

Puszczykowianin – Hugon Kowalski podpis – Fot. Bartek Warzecha

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj