Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 4 lut, 2014 | Możliwość komentowania Rajskie wczasy na Teneryfie została wyłączona

Rajskie wczasy na Teneryfie

Teneryfa to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich. Zachwyca różnorodnością krajobrazu, bogatym wachlarzem możliwości organizacji czasu wolnego oraz oczywiście wymarzonymi warunkami do wypoczynku w rajskiej scenerii.

Urlop w Santa Cruz

Największym miastem, a zarazem stolicą Teneryfy, jest Santa Cruz. To idealne miejsce dla osób chcących oderwać się od codzienności i zapomnieć o natłoku obowiązków. W Santa Cruz nie brakuje miłośników historii i kultury, nad brzegiem oceanu spotkać można wielu pasjonatów sportów wodnych, natomiast piękne, choć ze względu na wulkaniczne pochodzenie wyspy nie zawsze piaszczyste, plaże będą ulubionym miejscem amatorów kąpieli słonecznych.

Wśród największych atrakcji Santa Cruz wymienia się Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wojskowe, zabytkowe pałace i kościoły oraz słynny park miejski z wystawą rzeźb. Chętni na konfrontację z żywiołami mogą spróbować swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu lub żeglarstwie. Niezwykle kuszący jest także inspirujący podwodny świat, ukryty pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego, który możemy podziwiać podczas wypraw nurkowych lub rejsu statkiem ze szklanym dnem.

Santa Cruz Teneryfa

A może Puerto de la Cruz?

Kurortem cieszącym się niekwestionowaną sławą na skalę światową jest również Puerto de la Cruz. Tętniące życiem kompleksy turystyczne przeplatają się tu z zacisznymi, urokliwymi miasteczkami, tworząc wyśmienite warunki do wypoczynku niezależnie od posiadanych preferencji. Podobnie jak Santa Cruz, Puerto de la Cruz ma także bardzo wiele do zaoferowania gościom, przybywającym z najodleglejszych zakątków globu.

Zestawienie największych atrakcji Puerto de la Cruz otwiera malowniczy port, zabytkowy dom z pierwszej połowy XVII wieku oraz XVII-wieczny zamek, w którym obecnie mieści się centrum kulturalne. Wśród pozostałych wyróżnia się ogród botaniczny, Taoro Park z ekskluzywnym kasynem czy Loro Park, chętnie odwiedzany park rozrywki, w którym zobaczyć można rozmaite gatunki zwierząt, takich jak delfiny, orki i lwy morskie.

Jak wybrać ofertę idealną?

Podczas planowania urlopu na Teneryfie może okazać się, że dokonanie wyboru między Santa Cruz i Puerto de la Cruz nie musi należeć do najłatwiejszych. Ponadto, Teneryfa skrywa na swoim obszarze znacznie więcej równie kuszących zakątków.

Choć Teneryfę odwiedziło już miliony turystów z całego świata, jej popularność absolutnie nie maleje. Co więcej, piękna, słoneczna pogoda, wyśmienite warunki do wypoczynku i bogactwo rozmaitych atrakcji sprawiają, że nie tylko przybywa chętnych na bliższe poznanie tej wyspy, ale też chcących ulec pokusie powrotu do tego wspaniałego miejsca.

Ciekawe oferty wyjazdów na Teneryfę znajdziesz tutaj.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.