Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | czwartek, 13 lut, 2014 |

Rozpoczęła sia Akcję Pomocy dla RCA

Szanowni Państwo!

W Republice Centralnej Afryki trwa wojna domowa. Ofiarą bratobójczych walk pada ludność cywilna. Ci, którym udaje się ujść z życiem zostają pozbawieni dachu nad głową, żywności, leków.

Uprzejmie informujmy, że Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczyna Akcję Pomocy dla RCA.

Z obawy przed rozkradzeniem paczek pomoc będzie wysyłana z Fundacji za pośrednictwem Poczty Polskiej do Kamerunu. Tam paczki będą dzielone między misjonarzy z Republiki Centralnej Afryki stosownie do potrzeb ich podopiecznych – tak jak odbywało się to do tej pory. Cały czas trwają również ustalenia z Dowództwem Operacyjnym czy pomoc będzie możliwa za pośrednictwem polskich żołnierzy.

Misje to nie tylko kościoły. Przy misjach zawsze powstają szkoły, przedszkola, przytułki lub punkty medyczne. Często są to jedyne sprawnie działające instytucje w pogrążonych w chaosie krajach. Misjonarze nie tylko głoszą ewangelię, ale głównie świadczą o niej swoimi czynami. Przywiązują się do swoich podopiecznych i nie zostawiają ich w potrzebie. Tym razem również zdecydowali się zostać ze swoimi parafianami.

Jak można pomóc ofiarom wojny W RCA?

  •  wpłacając dowolną, najmniejszą nawet kwotę na konto Fundacji z dopiskiem

            „Pomoc misjonarzom w RCA”

            Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

            ul. Grunwaldzka 86

            60-311 Poznań

            09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

  •  kupując i dostarczając do Fundacji: środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe, witaminy, mydło w kostkach. Rzeczy można przynosić do siedziby Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu.
  •  można również zostać wolontariuszem Fundacji i pomóc przy pakowaniu i obszywaniu płótnem paczek z pomocą humanitarną.
  •  można przekazać swój 1% podatku KRS 0000039129 wpisując w rubryce cel szczegółowy  ”Pomoc misjonarzom w RCA”

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” od 22 lat niesie pomoc polskim misjonarzom. Wysyłamy leki, środki opatrunkowe w najdalsze zakątki świata. Nasi lekarze niosą pomoc najuboższym pacjentom misyjnych szpitali i przychodni. Pomoc do RCA była wysyłana już 2002r. była to pomoc medyczna w postaci środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni. W marcu 2002r. zorganizowano wyjazd zespołu chirurgów kierowanego przez prof. Michała Drewsa z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej w Poznaniu do Rafai. Podczas wyprawy nazwanej „Operacją Bangassu 2002” poznańscy chirurdzy przyjęli łącznie około 800 pacjentów.

Justyna Janiec – Palczewska

Fundacja Pomocy Humanitarnej  „Redemptoris Missio”

ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań, tel. 61 8621321

www.medicus.ump.edu.pl

NIP 779-14-97-241

polub nas na fb www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj