Fotowoltaika dla domu i firm Berdychowski Volkswagen - ID.4 Elektryczny SUV dacia duster 2021
Redakcja GMP | wtorek, 17 Cze, 2014 |

Siłownia pod chmurką

Od 2 czerwca mieszkańcy Czapur mogą trenować swoją tężyznę fizyczną na nowej siłowni pod chmurką. Rowerki, steppery i ławeczki do ćwiczeń znajdują się w na placu zabaw w pobliżu kapliczki na ul. Poznańskiej.

Siłownia została wyposażona w estetyczne i co najważniejsze, trwałe urządzenia. Choć teoretycznie dedykowana jest mieszkańcom 50 plus mogą z niej korzystać wszyscy bez względu na wiek. Siłownia kosztowała 30 tys. zł i została sfinansowana przez Lubońskie Zakłady Luvena.

Otwarcia dokonała pani Róża jedna z najstarszych mieszkanek Czapur, która przetestowała rowerek stacjonarny. Jak mówił podczas poświęcenia siłowni ksiądz proboszcz Rafał Nowak, powinna ona służyć wszystkim mieszkańcom Czapur, Wiórka, Kubalina i Głuszyny Leśnej.

– Celowo wybraliśmy to miejsce, żeby rodzice czy dziadkowie, którzy przyprowadzą dzieci na plac zabaw mogli też sami trochę poćwiczyć – mówił Waldemar Waligórski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie i sołtys Czapur.

Siłownia w Czapurach jest trzecim tego typu obiektem zainstalowanym na terenie gminy Mosina. Mieszkańcy mogą korzystać z podobnych urządzeń w Krośnie i Mosinie. (red.)

Siłownia pod chmurką Czapury

Siłownia pod chmurką Czapury

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.9/10 (Głosujących: 20)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj