Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | czwartek, 2 paź, 2014 |

Skoki spadochronowe – nie tylko dla młodych i silnych!

Zwykle skoki spadochronowe kojarzymy z ponadprzeciętną odwagą, wysiłkiem i dobrą kondycją. Teraz jednak w przestworzach może zasmakować prawie każdy, a to wszystko dzięki skokom tandemowym.

W skoku tandemowym uczestniczą dwie osoby – to śmiałek, który zdecydował się skoczyć, a także instruktor. Są połączeni ze sobą specjalną uprzężą, dlatego też jako uczestnik nie trzeba już praktycznie o nic się martwić, a jedynie zebrać w sobie odwagę do kroku w niebo!

Kto może skoczyć?

Główną zaletą skoków tandemowych jest brak badań lekarskich i konieczności przejścia mozolnego przeszkolenia. Jako że uczestnik skoku jest cały czas podpięty do instruktora, czyli osoby, która w skokach spadochronowych nieraz ma wieloletnie doświadczenie, nie musi posiadać żadnych szczególnych umiejętności, a przy tym też specjalnej kondycji. To powoduje, że skoczyć może prawie każdy!

Skaczą wobec tego młodzi i starsi, przy czym osoba niepełnoletnia musi posiadać zgodę rodziców, osoby, które nie mają na co dzień do czynienia ze sportem, jak i te, które poświęcają codziennie czas na jego uprawianie.

Wśród przeciwwskazań do skoków tandemowych znajdują się głównie ostre stany chorobowe układu oddechowego, układu krążenia, serca, groźne uszkodzenia kręgosłupa, epilepsja oraz waga powyżej 110 kilogramów. Przy braku przeciwwskazań lekarskich skakać mogą osoby niepełnosprawne.

141223172915312400

Jak wygląda skok tandemowy?

W dniu skoku należy stawić się o wskazanej godzinie w szkole spadochronowej. Na miejscu przechodzi się wtedy krótkie szkolenie przygotowawcze, podczas którego instruktor opisuje kolejne etapy skoku. Następnie uczestnicy otrzymują niezbędne wyposażenie (kombinezon, okulary) i mogą wstąpić do samolotu. Ten wznosi się na wysokość 3000-4000 metrów i z tego poziomu wykonuje się skok.

Najpierw następuje faza swobodnego spadania z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę trwająca 30-60 sekund zależnie od wysokości skoku, a następnie otwiera się czasza spadochronu i następuje etap szybowania, podczas którego można podziwiać widoki aż do miękkiego lądowania na trawie.

Ile to kosztuje?

Cena skoku tandemowego zależy od wybranej szkoły spadochronowej, a także wysokości skoku oraz dodatkowych usług, na przykład filmowania. Zwykle rozpoczyna się od około 500 złotych, a kończy na 800 złotych. Za usługę filmowania, z której warto skorzystać, bo film z tego niezwykłego wydarzenia jest wspaniałą pamiątką, trzeba zapłacić około 150-250 złotych dodatkowo.

Jak kupić skok?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na wykupienie skoku jest dokonanie rezerwacji internetowej bezpośrednio na stronie szkoły. Aktualnie taką opcję udostępnia większość z nich. Wystarczy wskazać pożądany termin i wpłacić zaliczkę. Gdy zamierza się zrobić komuś niespodziankę i kupić skok na prezent, najlepiej wybrać voucher prezentowy. Wtedy to obdarowana osoba może samodzielnie wybrać datę najbardziej jej odpowiadającą.

Całkiem niedaleko od Mosiny, bo pod Włocławkiem znajduje się Kruszyn, gdzie działa jedna z najbardziej znanych w Polsce szkół spadochronowych Skydive. Swoim klientom oferuje niepowtarzalną możliwość skoczenia ze spadochronem w tandemie, a dla tych, którzy chcą zagłębić się w skakanie bardziej, organizuje szkolenia AFF. Ceny rozpoczynają się od 550 złotych, ale dostępne są też promocje, dzięki którym za niezapomniane wrażenia można zapłacić jeszcze mniej. Rezerwacje skoków prowadzone są przez Internet na stronie szkoły pod adresem www.skydive.pl.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj