Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 10 sty, 2014 |

Sławni sportowcy na IV Balu Klubu Olimpijczyka z Puszczykowa

W sobotę 25.01.2014 r. o godz. 19.00 w Centrum Konferencyjno-Hotelowym „Delicjusz” przy ul. Poznańskiej 1 w Trzebawiu koło Komornik odbędzie się IV Bal Karnawałowy Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie. Po raz kolejny członkowie KO gościć będą na swojej corocznej imprezie sławy sportu – medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy.

Zaproszenia do udziału w IV Balu z Olimpijczykami zostały wysłane m.in. do Angelique Kerber – jednej z najlepszych aktualnie tenisistek na świecie, Lesława Ćmikiewicza – mistrza olimpijskiego z Monachium w p. nożnej, Zenona Jaskuły – srebrnego w Seulu w kolarstwie, Marka Łbika – dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Seulu w kanadyjkach-dwójkach (patrona KO w Puszczykowie). Jak zwykle na Balu nie zabraknie Wojciecha Ziemniaka – prezesa KO z Racotu, posła RP i Ewy Pomes (Lewandowskiej) – olimpijki z Moskwy w wioślarstwie, wiceprezes puszczykowskiego KO. Na Bal z Warszawy ma przyjechać znany telewizyjny dziennikarz sportowy Artur Szulc a gościem specjalnym imprezy będzie Jan Pusty – piąty zawodnik IO w Moskwie na 110 m/płotki, który po wypadku samochodowym musi poruszać się na wózku inwalidzkim. I właśnie na pomoc dla tego byłego olimpijczyka przeznaczona zostanie część dochodu ze sprzedaży biletów na IV Bal w cenie 120 zł od osoby.


KO w Puszczykowie jest organizacją społeczną współpracującą od kwietnia 2010 r. z Polskim Komitetem Olimpijskim w propagowaniu, krzewieniu a także upowszechnianiu zasad olimpizmu, idei oraz edukacji i kultury olimpijskiej. Do tej pory członkowie KO gościli na różnych swoich imprezach „masowych” Marka Łbika, Izabelę Dylewską Marcina Urbasia, Lecha Piaseckiego, Kazimierza Zimnego, Elżbietę Urbańczyk, Grzegorza Nowaka, Władysława Stecyka, Piotra Mowlika, Bartosza Bosackiego i prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego. 8 stycznia 2011r. w puszczykowskiej HOT-elarni odbył się „I Bal z Olimpijczykami” z udziałem prawie 140 osób (w tym członka PKOL. Wojciecha Ziemniaka oraz 3 medalistów olimpijskich: Izabeli Dylewskiej, Grzegorza Nowaka i Marka Łbika). 4 lutego 2012 r. w hotelu „Szablewski” KO zorganizował II Bal, na którym wśród 90 gości obecni byli m.in. Marian Sypniewski (szermierka, działacz PKOL), Marek Łbik (kajakarstwo), Janusz Zarenkiewicz (boks), Ilona Mokronowska i Ewa Pomes (wioślarstwo), Mariusz Kubiak (hokej na trawie), Wojciech Ziemniak (poseł RP) i Krzysztof Ratajczak (dziennikarz sportowy). 4.02.2013 r. na III Balu w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym z udziałem ponad 70 osób działacze KO z Puszczykowa gościli m.in. dwukrotnego złotego medalistę olimpijskiego w wioślarstwie Tomasza Kucharskiego, mistrza olimpijskiego w drużynowym pięcioboju nowoczesnym z Barcelony Dariusza Goździaka, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy w sztafecie sprinterów 4x100m Zenona Licznerskiego, uczestnika IO w 1980 r. w hokeju na trawie Zbigniewa Rachwalskiego i przedstawicielkę centrali PKOL Elżbietę Kwiatkowską. Na każdym z Balów razem ze sławami polskiego sportu bawili się przedstawiciele miejscowych władz, lokalnego biznesu i mediów, politycy oraz ludzie związani ze środowiskiem sportowym, bo impreza ta w założeniu organizatorów z KO ma być zabawą karnawałową integrującą środowiska sportowe i szkolne z Puszczykowa, Mosiny, Komornik, Lubonia, Kórnika oraz Poznania. Patronat Honorowy nad imprezą sprawuje Urząd Miejski w Puszczykowie.

25 stycznia 2014 r. będzie zatem znowu wspaniała okazja dla wszystkich chętnych do potańczenia oraz miłego spędzenia czasu w świetnym towarzystwie przy dobrej muzyce „na żywo” duetu „Dewiza” i bogatym menu. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania w hotelu „Delicjusz” z noclegu w cenie 200 zł za pokój dwuosobowy ze śniadaniem. Rezerwację biletów na Bal prowadzić będą do połowy stycznia Dizajnernia Kwiatowa „Bonsai Styl”, Rynek 11 w Puszczykowie, oraz Solarium przy ul. Poznańskiej 75j w Puszczykowie.

Po zorganizowaniu IV Balu z Olimpijczykami członkowie KO w Puszczykowie będą działać zgodnie z ustalonym kalendarzem na I połowę 2014 roku. Plany przewidują m.in. udział 5.02 w halowym mityngu lekkoatletycznym Pedro’s Cup w Bydgoszczy i wyjazd na Halowe Mistrzostwa Świata w LA w Sopocie (7-9.03). W kwietniu obchodzona będzie IV rocznica powstania puszczykowskiego KO nr 192 i jego członkowie pojadą na Ogólnopolską Inaugurację Dni Olimpijczyka do Ostrzeszowa. W maju odbędzie się w Puszczykowie IV Piknik z Olimpijczykami, a w czerwcu będzie wyjazd do Warszawy na 15 Piknik Olimpijski PKOL. Warto podkreślić, że do Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie mogą należeć wszyscy chętni zainteresowani sportem i olimpizmem – bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, pracy czy nauki. Pomimo siedziby w Puszczykowie wrota Klubu otwarte są dla chętnych osób także z okolicznych miast i gmin.
Wszyscy zainteresowani działalnością w puszczykowskim Klubie Olimpijczyka im. Marka Łbika proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur na członków na adres e-mailowy: primage@wp.pl podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nazwę swojej szkoły lub zakładu pracy, telefon kontaktowy oraz 2 nazwiska polskich olimpijczyków, których życiorysami są zainteresowani. Szczegółowych informacji na temat działalności KO udzielają członkowie Zarządu.

Informację przygotował: Mariusz Frąckowiak – założyciel i prezes KO w Puszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj