Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Czytelnicy GMP | środa, 3 gr., 2014 |

Słoneczne Wyspy Kanaryjskie: gorąca propozycja na ferie zimowe

Jedni cieszą się ze śniegu oraz z możliwości uprawiania sportów zimowych. Inni ze złością spoglądają na termometry i marzą o tym, by znów móc cieszyć się ciepłem i wypoczynkiem na słońcu. A przecież spędzenie ferii zimowych w cieple i słońcu nie musi być marzeniem. Wystarczy wybrać się na odległe Wyspy Kanaryjskie, które znane są jako „kraina wiecznej wiosny”. Jak zaplanować taką wyprawę?

Odległa podróż za grosze? To możliwe!
Popularne Wyspy Kanaryjskie, jako miejsce oddalone o 1000 km od Europy kontynentalnej, uchodzą za dość drogie miejsce wakacyjnego wypoczynku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż jest to kierunek bardzo modny w ostatnim czasie, a sami wyspiarze starają się z turystyki uczynić podstawę swej gospodarki. Wiąże się z tym wiele promocyjnych ofert, którymi przyciągają i linie lotnicze, i hotele na wyspach. Na turystów czekają też liczne oferty last minute na Wyspach Kanaryjskich, które w katalogu Rainbow Tours są dostępne praktycznie przez cały rok. Teneryfa, Lanzarote oraz Fuerteventura to najpopularniejsze wyspy archipelagu, które przez cały rok gwarantują gościom wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Na którą z nich warto postawić?

Teneryfa dla wygodnych
Jako największa i najlepiej zagospodarowana wyspa w archipelagu, Teneryfa stała się idealnym kierunkiem familijnych wypraw. Wyspa, która szybko awansowała do grona najważniejszych ośrodków turystycznych świata, przyciąga wspaniałymi plażami oraz masywami górskimi, wśród których wyróżnia się wulkaniczny stożek Teide. Czekają również parki rozrywki, dzięki którym dzieci mogą spędzać tu czas na zabawie w wodzie oraz na podziwianiu zwierząt. Siam Park to jedna z najsłynniejszych atrakcji, choć i Loro Park znany jest już na całym świecie.
Lanzarote dla miłośników ciepła
Stworzona przez wulkany Lanzarote, ze względu na swe położenie w pobliżu Afryki, kusi ciepłem i największą ilością słońca. Pustynne scenerie oraz klimat zbliżony do afrykańskiego są cechami szczególnymi tej wyspy. Wspaniała przyroda oraz miejscowości kuszące kolonialnym charakterem są kolejnym cennym skarbem, jednak atrakcją najważniejszą na tej wyspie stał się Park Narodowy Timanfaya. To idealne miejsce dla osób, które chcą aktywnie wypocząć i zobaczyć malownicze tereny, stworzone przed laty przez stygnącą lawę.

Fuerteventura dla przyrodników
Ze względu na bogactwo szaty roślinnej oraz na obecność wielu endemicznych gatunków tę wyspę najchętniej odwiedzają miłośnicy przyrody. Piękne kwiaty są tu dla nich atrakcją najważniejszą, kuszą też takie okazy jak endemiczna sosna kanaryjska. Nie brak tu jednak i popularnych ośrodków wypoczynkowych, wśród których wyróżnia się Corralejo ze swym potężnym parkiem wodnym.

 Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to niezwykły archipelag. Każda z wysp wchodzących w jego skład ma swą specyfikę, każda może się pochwalić unikalnymi atrakcjami. Łączy je jednak wspaniały klimat, dzięki czemu relaksem na ich terenie można się cieszyć przez cały rok.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj