Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 11 gru, 2014 | komentarzy 7

Ślubowanie Burmistrza Gminy Mosina

Na mocy postanowienia nr 323 Komisarza Wyborczego w Poznaniu z dnia 3 grudnia 2014 r., w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury 9 grudnia 2014 r. odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Mosinie kadencji 2014-2018.

Jerzy Ryś – nowy Burmistrz gminy Mosina

Sesję otworzyła nowo wybrana Przewodnicząca Rady Miejskiej –  Pani Małgorzata Kaptur. Po  stwierdzeniu quorum, radni przyjęli protokół z I Sesji Rady Miejskiej w Mosinie. Kluczowym momentem sesji było wręczenie Panu Jerzemu Rysiowi zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Gminy  Mosina oraz ślubowanie Burmistrza: „Obejmując urząd Burmistrza Gminy Mosina uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.” Po złożonym ślubowaniu miały miejsce gratulacje i życzenia.

Podczas sesji Rada Miejska oraz nowo wybrany Burmistrz złożyli na ręce ustępującego Burmistrza podziękowania za dwanaście lat pracy samorządowej, a  Pani Burmistrz Zofia Springer złożyła życzenia pomyślnej i owocnej pracy na rzecz Gminy Mosina obejmującemu ten urząd włodarzowi.

Licznie zgromadzeni na sali mieszkańcy  i goście wysłuchali także wystąpienia programowego Burmistrza Gminy Mosina Jerzego Rysia. Na zakończenie sesji Przewodnicząca Rady Miejskiej poinformowała radnych o terminach kolejnych sesji oraz o sprawach organizacyjnych Rady.

(um)

ślubowanie burmistrza Jerzy Ryś

ślubowanie burmistrza Jerzy Ryś

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (7)

 • Mar
  piątek, 12 gru, 2014, 9:50:07 |

  Jeszcze czegoś takiego nie było – na stronie, chyba już samorządowej – czasmosiny pierwszy wpis jaki się pojawia po objęciu władzy to publiczne wykopanie obecnego zastępcy, wręczenie mu wypowiedzenia na forum. I to człowiekowi, na którego jak nie patrzyć głosowała duża część gminy, na którego wylano hektolitrty pomyj ze strony ówczesnej opozycji. Ludzie z czasumosiny – przestańcie sączyć nienawiściąi się weźcie do roboty bo teraz wy jesteście na cenzurowanym, role się odwróciły

  • stary mieszkaniec
   piątek, 12 gru, 2014, 12:30:56 |

   @ Mar;;; To nie tak jak przedstawiasz. Nikt tam nie sączy nienawiści. Odwołanie to w tym wypadku naturalna kolej rzeczy jeżeli nowy burmistrz nie widzi możliwości współpracy z byłymi z-cami,a odwołanie zostało im doręczone osobiście nie tak jak piszesz na forum ( patrz BIP-mosina). Zastanów się czy nagłe rozchorowanie się obydwóch jest przypadkowe, a tym samym blokowanie Pana Mielocha na zastępcę ?

 • Gość
  piątek, 12 gru, 2014, 9:53:45 |

  Przecież obecna władza potrafi tylko siać zamęt i bluzgać wszystkich dookoła.

  • poniedziałek, 15 gru, 2014, 15:44:56 |

   patrz na siebie snopie dzieciokuu !!!!!!!!!!!!

 • anonim anonim
  piątek, 12 gru, 2014, 17:33:22 |

  Faktycznie już się nie da komentować CZM.Szybko przestała wystawać „słoma z papci” Jej Eminencji MK.Cóż za zmiana lub skąd ta zmiana?? Już NIE z ludem uciemiężonym przez władzę? Oby nie było jak z reklamą kawy. MK rozpuszczalna – nie dziś dla odmiany parzona. Kto wysoko mierzy czasem z hukiem się obija i nawet najlepszy klej nie poskleja tego co się pokruszy w drobny mak. Dziwne to zachowanie nowej władzy. Przypomina mi powiedzenie „Teraz k…a MY! „

 • citizen
  piątek, 12 gru, 2014, 18:34:44 |

  Z pracy też trzeba umieć odejść. Nagłe „choroby” powinny być kontrolowane przez pracodawcę. myślę że burmistrz powinien wystąpić do Zus-u z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego. Panowie zastępcy i tak mają plus że zostali zwolnieni z świadczenia pracy przez całe trzy miesiące.

 • Mosiniak
  niedziela, 14 gru, 2014, 8:18:57 |

  Nagła choroba? Chyba zwykłe cwaniactwo. W takich sytuacjach ZUS powinien sprawdzić nie tylko chorego ale i lekarza, który zwolnienie wystawił. A, że ogólnie wiadomo jakie powiązania ze służbą zdrowia Pan K. posiada, dlatego sądzę, że w tym zepsutym świecie, z załatwieniem odpowiedniego świstka nie było problemu. Takie zachowanie zastępców tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że prawdopodobnie dokonałem lepszego wyboru głosując na Rysia… Jakby nie było – życzę Panom zastępcom szybkiego powrotu do zdrowia – żeby w końcu uwolnili społeczeństwo od utrzymywania ich wysokich gaży.

Skomentuj