Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 16 maj, 2014 |

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium).

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu. Do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy:

  1. Chłopak, lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim – potrzebuje pomocy przy rehabilitacji: wsparcie przy chodzeniu, terapia prawej ręki, którą nie rusza. Ważne jest także wspólne wychodzenie na spacer, gry, czytanie, rozmowy czyli miłe spędzanie czasu.

  2. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Dobrze, żeby wolontariusz był w miarę wysoki, silny i towarzyski.

  3. Starsza pani potrzebuje towarzysza do wspólnego „gimnastykowania umysłu”, ćwiczenia, gry, szarady, itp. wszystkie potrzebne materiały do tych ćwiczeń będą dostępne na miejscu.

  4. Chłopiec z Zespołem Downa, 2,5 roku, mieszka w Luboniu, potrzebuje pomocy przy codziennych ćwiczeniach, trwających ok. 1,5 godziny.

  5. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.

Aktualne potrzeby rzeczowe:

  1. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),

  2. Rodzina wielodzietna potrzebuje szafki do kuchni, szczególnie tą pod zlewozmywak i na naczynia.

  3. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność.

  4. Potrzebne są ubranka dla chłopca 11 miesięcznego.

  5. W szkołach podstawowych są dzieci, które wymagałyby pomocy w postaci wykupienia obiadów. Koszt miesięczny dla jednego dziecka to ok. 80 zł. Można wpłacać dowolne kwoty, także poniżej 80 zł, wtedy wykupione zostaną obiady na tydzień lub dwa. Liczymy na Państwa pomoc. (mk)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj