Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 17 cze, 2014 |

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium).

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu, do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy:

  1. Rozpoczynamy rekrutację kandydatów na wolontariuszy na Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Puszczykowie. Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w hospicjum prosimy o kontakt osobisty ze Stowarzyszeniem tel. 510 697 056, w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego i omówienia wstępnych kwestii związanych z postępowaniem rekrutacyjnym. Całe postępowanie potrwa kilka miesięcy, dopiero wtedy, po pozytywnej weryfikacji na różnych szczeblach, będzie możliwe posługiwanie przy pacjencie.
  2. Chłopak, lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim – potrzebuje pomocy przy rehabilitacji: wsparcie przy chodzeniu, terapia prawej ręki, którą nie rusza. Ważne jest także wspólne wychodzenie na spacer, gry, czytanie, rozmowy czyli miłe spędzanie czasu.
  3. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Wolontariusz dobrze, żeby był w miarę wysoki, silny i towarzyski.
  4. Chłopiec z Zespołem Downa, 2,5 roku, mieszka w Luboniu, potrzebuje pomocy przy codziennych ćwiczeniach, trwających ok. 1,5 godziny.
  5. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.

Aktualne potrzeby rzeczowe:

  1. Rozpoczynamy zbiórkę przyborów szkolnych. Potrwa ona do końca sierpnia. Rodziny potrzebują wszystkiego, od ołówka do tornistra. Przybory prosimy przynosić do Stowarzyszenia. W sierpniu, z tego co otrzymamy uszykujemy dla dzieci paczki na rozpoczęcie roku szkolnego. Można także wspomóc rodziny wpłacając pieniądze na zakup podręczników i wykupienie obiadów w nowym roku szkolnym, przekażemy je bezpośrednio do szkół, gdzie uczą się nasi podopieczni. Nr konta Stowarzyszenia do wpłat na ten cel: Bank BGŻ S.A. 43 2030 0045 1110 0000 0336 6880 z dopiskiem: „darowizna”. Wpłaty można odliczyć od podstawy opodatkowania.
  2. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),
  3. Rodzina wielodzietna potrzebuje kuchenkę ze sprawnym piekarnikiem,
  4. Rodzina wielodzietna potrzebuje szafki do kuchni, szczególnie tą pod zlewozmywak i na naczynia.
  5. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność i środki czystości, szczególnie dla niemowląt.
Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj