Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Materiały partnera | wtorek, 23 wrz, 2014 |

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium), po wcześniejszym umówieniu się.

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu, do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy, praca może być wykonywana w godzinach, w częstotliwości dostosowanej do możliwości wolontariusza np. 2 godziny raz w tygodniu:

1. Rozpoczynamy rekrutację kandydatów na wolontariuszy na Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Puszczykowie. Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w hospicjum prosimy o kontakt osobisty ze Stowarzyszeniem tel. 510 697 056, w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego i omówienia wstępnych kwestii związanych z postępowaniem rekrutacyjnym. Całe postępowanie potrwa kilka miesięcy, dopiero wtedy, po pozytywnej weryfikacji na różnych szczeblach, będzie możliwe posługiwanie przy pacjencie.
2. Chłopak, lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim – potrzebuje pomocy przy rehabilitacji: wsparcie przy chodzeniu, terapia prawej ręki, którą nie rusza. Ważne jest także wspólne wychodzenie na spacer, gry, czytanie, rozmowy czyli miłe spędzanie czasu 
3. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Wolontariusz dobrze, żeby był w miarę wysoki, silny i towarzyski.
4. Chłopiec z Zespołem Downa, 2,5 roku, mieszka w Luboniu, potrzebuje pomocy przy codziennych ćwiczeniach, trwających ok. 1,5 godziny.
5. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.
6. Potrzebni są wolontariusze, którzy chcieliby udzielać korepetycji, pomagać w odrabianiu lekcji, w przygotowywaniu się do sprawdzianów. Dzieci w różnym wieku, różne przedmioty. Można wybrać pomoc np. tylko w matematyce, tylko w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Spotkania będą odbywały się w biurze Stowarzyszenia, w godzinach odpowiadających wolontariuszowi i uczniowi. Potrzebujesz więcej szczegółów – dzwoń: 510 697 056.

Aktualne potrzeby rzeczowe:

1. Trwa zbiórka pieniędzy na wykupienie obiadów w szkole, dla dzieci, które potrzebują takiego wsparcia. Jeden obiad np. w Szkole Podstawowej w Krośnie kosztuje 4,60 zł. Liczy się każda kwota! Pieniądze można wpłacać na nasze konto: Bank BGŻ S.A. 43 2030 0045 1110 0000 0336 6880 z dopiskiem: „darowizna”. Można także wrzucić pieniądze do skrzynki stacjonarnej, która znajduje się w Wielkopolskim Centrum Medycznym Eskulap-Premium ul. Wawrzyniaka 13 Mosina. Otrzymane pieniądze podzielimy na szkoły podstawowe, konsultując się wcześniej z pedagogami szkolnymi.
2. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),
3. Rodzina wielodzietna potrzebuje kuchenkę ze sprawnym piekarnikiem,
4. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność i środki czystości, szczególnie dla niemowląt, liczy się każda, nawet najmniejsza ilość.

Można także pomóc zostając członkiem Stowarzyszenia i wpłacając regularnie składkę członkowską. Po więcej informacji na temat Stowarzyszenia zapraszamy na stronę internetową lub do kontaktu osobistego.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Skomentuj