Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | piątek, 7 mar, 2014 |

Łączą ich patriotyzm, ofiarność, koleżeństwo, dyscyplina

Interesujesz się wojskiem, militariami, szukasz swojej pasji? Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, poznawać nowych ludzi, zdobywać nowe umiejętności to Związek Strzelecki Strzelec czeka na Ciebie!

Związek Strzelecki „Strzelec”

„Strzelec” – powstał w 1910 roku we Lwowie. Organizacja stanowiła podstawę budowania Legionów Polskich. W szeregach Strzelca były tak wybitne osobistości jak Józef Piłsudzki, Edward Rydz-Śmigły, Władysław Sikorski, Kazimierz Tetmajer. Strzelcy pochodzili z różnych warstw społecznych – byli to zarówno robotnicy, chłopi jak i studenci, uczniowie i inteligencja. Wszystkich ochotników łączyły wspólne cechy i cele: patriotyzm, ofiarność, koleżeństwo, dyscyplina.

Związek Strzelecki „Strzelec” - strzelanie

Związek Strzelecki „Strzelec” – strzelanie

W dniu wybuchu II Wojny Światowej szeregi Strzelca  zasilało ok. 500 tys. ochotników. Niestety po wojnie organizacja została rozwiązana. Związek Strzelecki „Strzelec” Wągrowiec jako kontynuacja tradycji przedwojennej organizacji powołany został 15 marca 1986 roku. Ze względu na ówczesną politykę oficjalnie zarejestrowano w 1990 roku i od tego czasu ZS „Strzelec” W działa realizując swoje pierwotne założenia, jako oficjalnie zarejestrowana organizacja współpracująca z Ministerstwem Obrony Narodowej,  Strażą Graniczną, Policją, Obroną Cywilną czy Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Oddział Mosińsko-Puszczykowski Związku Strzeleckiego „Strzelec”

Oddział Mosińsko-Puszczykowski Związku Strzeleckiego „Strzelec” Wągrowiec powstał w 2013 roku. Swoją działalność opiera o najlepsze wzorce z przedwojennego poprzednika, umożliwiając swoim członkom zdobycie wielu cennych umiejętności z zakresu wojskowości, terenoznawstwa, surwiwalu oraz pierwszej pomocy. Nasi członkowie poza zdobywaniem tych umiejętności mają także okazję brać udział w zawodach strzeleckich, wyjazdowych obozach szkoleniowych czy spotkaniach integracyjnych.

Oddział Mosińsko-Puszczykowski Związku Strzeleckiego „Strzelec” - musztra

Oddział Mosińsko-Puszczykowski Związku Strzeleckiego „Strzelec” – musztra

Mimo swojej krótkiej historii oddział nawiązał już m.in. współpracę z klasą wojskową z Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz z Mosińsko – Puszczykowskim Bractwem Kurkowym. Współpracujemy także z innymi oddziałami ZS „Strzelec” w Wielkopolsce.

Jeśli masz pytania lub chcesz zostać naszym rekrutem pisz na adres: ZSSW_Mosina@wp.pl – odpowiemy na każde zgłoszenie. (S)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.9/10 (Głosujących: 20)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo