Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 24 lis, 2014 |

SYSTEM ULTHERA™ – NIEINWAZYJNY LIFTING TWARZY

Z wielu dostępnych rozwiązań estetycznych, pacjenci zamiast kosztownych chirurgicznych zabiegów, coraz chętniej decydują się na tańsze nieinwazyjne procedury odmładzające. Efekt  takich zabiegów jest z pewnością delikatniejszy, jednak wiąże się z mniejszym wydatkiem, krótszą rekonwalescencją i brakiem ryzyka jakichkolwiek powikłań. Popularność nieinwazyjnej korekty wyglądu w ostatnim czasie z pewnością zadecydował o wzroście zainteresowania liftingiem Ulthera™ tym bardziej, że jako nowa kategoria zabiegów nie ma odpowiednika wśród innych procedur, które w takim stopniu dawałyby rezultaty porównywalne z tymi, jakie zapewnia chirurgia plastyczna.


System Ulthera™ – na czym to polega?
Innowacyjność metody polega na koncentracji energii fal ultradźwiękowych, której poddane są wybrane obszary ciała na zaplanowanej wcześniej głębokości, w celu ich ujędrnienia. Takie działanie umożliwia urządzenie z ekranem USG, które pozwala lekarzowi na przestrzenną wizualizację tkanki podskórnej podczas zabiegu, gwarantując tym samym wyjątkową precyzję i skuteczność zabiegu, jaką śmiało można porównać do operacji plastycznej – tłumaczą eksperci z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl i dodają, że – procedura podglądu zwana DeepSEE jest nowatorską technologią, dzięki której lekarz cały czas monitoruje obszar zabiegowy oraz przebieg całego procesu działania ultradźwięków. Taki system kontroli powoduje powstanie precyzyjnych ognisk koagulacji tkanki w wybranym punkcie skupienia fal, przy czym wierzchnie tkanki pozostają nietknięte, co sprawia, że wygląd skóry po zabiegu nie ulega zmianie. Proces reparacji zachodzi natomiast głębiej, w miejscach koagulacji termalnej, gdzie zdeponowana energia fal pobudza fibroplasty do produkcji nowego kolagenu. W ten sposób, wielopoziomowy zabieg zapewnia precyzyjny, nieinwazyjny lifting tkanek miękkich, a dzięki specjalnej głowicy o podwójnym działaniu przetworników, również trudno dostępnych miejsc. Takie działanie w 3D, z pełną kontrolą obrazu jest nowatorską technologią, która w zasadniczy sposób zmienia jakość dotychczasowych zabiegów o podobnym  zastosowaniu.

Jak wygląda zabieg Ulthera™?

Technologia obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE pozwala na wcześniejszą diagnostykę struktur tkanki podskórnej. Na tej podstawie lekarz wyznacza głębokość, na jakiej zostanie wykonany zabieg, a następnie rozpoczyna fazę terapeutyczną, która polega na skierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wskazanych obszarów skóry. W zależności od potrzeb, stosuje się różne głowice urządzenia z odpowiednio dobraną częstotliwością fal. Kontrola głębokości ich działania zwiększa precyzję obkurczania tkanek na różnych poziomach, co zapewnia pełny i trwały lifting skóry.
Zabieg nie wywołuje większego dyskomfortu. W pierwszej chwili oddziaływania fal terapeutycznych, pacjent może odczuć niewielki ból, który jednak ustępuje po paru sekundach. Osoby, które poddają się terapii na górnej wardze, z uwagi na wrażliwe miejsce, otrzymują wcześniej znieczulenie miejscowe lub stomatologiczne.
Procedura, w zależności od obszaru może trwać od 20 do 90 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Dla większości wystarczy jedna sesja w celu odczucia satysfakcji z efektu odmłodzenia twarzy. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo po zabiegu, a cały proces trwa od 3 do 6 miesięcy i jest to czas tworzenia się oraz dojrzewania nowego kolagenu. Wszystko oczywiście jest uwarunkowane indywidualnie, a efekt zwykle utrzymuje się około 2-5 lat. Jego trwałość wysoce jest jednak związana z doświadczeniem lekarza. Klinika Esteticmed.pl jest rekomendowana przez Ulthera™ Inc. USA na rok 2014 i jako jedna z kilku klinik w Polsce, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w zakresie terapii systemem Ulthera™. Nowością jaką wykorzystują jej eksperci w zakresie terapeutycznym jest łączenie Ultherapy z komórkami macierzystymi w czasie jednej sesji, co zapewnia bardziej spektakularne efekty oraz pozwala na zabieg w nowych obszarach jak usta, fałdy nosowo wargowe czy cała okolica oka.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z kliniki EsteticMed: www.esteticmed.pl

141656214377323300

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.8/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo