Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 7 sie, 2014 |

„Szeroko na Wąskiej”

W Mosinie 10 sierpnia 2014 r. w  godzinach 9:00 – 18:00 odbędzie się jubileuszowa  X  edycja imprezy „Szeroko na Wąskiej”.

Każdego roku, w drugą sierpniową niedzielę w Mosinie – na ulicy Wąskiej i przyległych – stragany, stoiska, zaimprowizowana scena oraz liczne formy ekspozycyjne stają się miejscem wyjątkowym dla prezentacji ludzkich zamiłowań i pasji .

Szeroko na Wąskiej Mosina - logo

Szeroko na Wąskiej Mosina – logo

„Wąska” to okazja do spotkań wyjątkowych osób, z których wielu będzie z nami po raz dziesiąty i każdorazowo z inną ekspozycją, formą czy repertuarem. „Wąska” to miejsce, gdzie rodzą się często zaczyny nowych pasji i przekonania, jak wiele mamy do przekazania innym. „Wąska” to doniosły symbol artystycznych wartości i wrażliwości na mapie Powiatu Poznańskiego.

W ramach imprezy „Szeroko na Wąskiej”, prezentowany jest dorobek artystyczny, kolekcjonerski i hobbystyczny mieszkańców Mosiny oraz wybranych przedstawicieli gmin Powiatu Poznańskiego.

Co roku to ważne wydarzenie wspiera Powiat Poznański oraz Burmistrz Gminy Mosina.
Prezentacja odbywa się 10 sierpnia 2014 r., w Mosinie na terenie najstarszych uliczek Mosiny: Wąskiej, Słowackiego i Poznańskiej w godz. 9:00 – 18:00.

Głównym celem przedsięwzięcia jest prezentacja dorobku artystycznego, kolekcjonerskiego i hobbystycznego mieszkańców Gminy Mosina oraz pozostałych gmin Powiatu Poznańskiego. Cel nadrzędny, to propagowanie pasji i zainteresowań mieszkańców.

Szeroko na Wąskiej 2014

Szeroko na Wąskiej 2014

W bieżącym roku zaprezentowanych zostanie ponad sto pięćdziesiąt osób z terenu Mosiny i innych gmin Powiatu Poznańskiego, które zawodowo lub hobbystycznie zajmują się szeroko pojętymi formami artystycznymi.

W czasie trwania imprezy wystąpi również ponad pięćdziesięciu wykonawców /zespoły, duety, soliści/ grający na różnych instrumentach muzycznych / mandolina, gitary, akordeon i inne/.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy m.in:
– Marka Kańskiego,
– Danutę Nowak-Połczyńską, Janusza Piątkowskiego i Henryka Łukaszewskiego,
– Marcina Lewandowskiego,
– Carlos Ramireza wraz z zespołem,
– Michała Nowaka,
– Remigiusza Szumana z zespołem Szumni,
– Andrzeja Kasprzyka,
– Pawła Stachowiaka,
– Zespół wokalny MY,
– Orkiestrę Dętą Stowarzyszenie Muzyczne im. hm Antoniego Jerzaka w Mosinie

„Szeroko na Wąskiej” jest imprezą cykliczną. W roku ubiegłym miejsce imprezy odwiedziło ponad trzy tysiące gości z wielkopolski i nie tylko.

Patronat nad wydarzeniem: TVP Poznań, Radio Merkury Poznań, Gazeta Mosińsko-Puszczykowska, Powiat Poznański, Merkuriusz Mosiński oraz TV Wielkopolska.
Impreza jest dofinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego.
Organizatorem jest Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj