Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 24 kwi, 2014 |

Szkoła w Krośnie będzie większa

Ekipy budowlane firmy Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak z Lwówka rozpoczęły prace związane z budową nowego budynku w Zespole Szkół w Krośnie. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku. Dopełnieniem całości będzie sala gimnastyczna, która powstanie w późniejszym terminie.

Budowa nowego budynku związana jest z rozbudową tej szkoły. W tym etapie przewidywana jest realizacja budynku nr 2 Szkoły Podstawowej znajdującego się w Mosinie przy ul. Krasickiego. W tym dydaktycznego, znajdzie się 8 izb lekcyjnych oraz pracownia komputerowa. Razem we wszystkich salach będzie mogło uczyć się 200 dzieci. Budynek powstanie między boiskiem wielofunkcyjnym a boiskiem Orlik.

Konieczność rozbudowy szkoły przy ulicy Krasickiego nierozerwalnie związana jest z rozbudową osiedli mieszkaniowych powstających w jej pobliżu. Coraz większa liczba rodzin wprowadzających się do budowanych tam domów, to także coraz większa liczba dzieci uczęszczających do szkoły. To przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy tej części gminy uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Krośnie. Rozpoczynająca się właśnie budowa nie jest pierwszą. Po wybudowaniu szkoły przy ul. Krasickiego powstały boiska sportowe – wielofunkcyjne oraz to zrealizowane przy wsparciu państwa w ramach programu Orlik. Po wybudowaniu szkoły samorząd zdecydował, że będzie budowana ulica Strzelecka, na którą Mosina uzyskała dofinansowanie w ramach programu tzw. schetynówek. Nowa ulica z wygodnymi i bezpiecznymi chodnikami znacznie poprawiła komunikację w tym rejonie Mosiny i Krosna, łącząc szkołę z pobliskimi osiedlami.

– To nie koniec planów rozbudowy szkoły przy ul. Krasickiego. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych lat, rozpocznie się budowa pełnowymiarowej hali sportowej z odpowiednim zapleczem i niezbędną infrastrukturę techniczną – mówi Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrza Mosiny.

Ekipy Zakładu Instalacyjno-Budowlanemu Mateusz Maćkowiak z Lwówka, który wygrał przetarg, składając najkorzystniejszą ofertę na realizację obiektu już rozpoczęły prace. Umowa z wykonawcą została podpisana w połowie lutego tego roku. Zgonie ze specyfikacją przetargową budowa ma potrwać niespełna dwa lata i zakończyć się jesienią przyszłego roku.  Jak mówi W. Krzyżanowski, niewykluczone, że od września 2015 dzieci będą już korzystały z nowego budynku.

Budynek szkolny został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni ponad 1500 m. kw. Na dwóch kondygnacjach będzie znajdowało się 8 klas oraz pracownia komputerowa. Dzięki tej budowie przybędzie 200 miejsc do nauki. Nowy budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych. Bez żadnych przeszkód będą w nim mogli uczyć się uczniowie mający problemy z poruszaniem się. Dodatkowo jedna z łazienek będzie przystosowana do obsługi osób poruszających się na wózkach. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw osobom z problemami w poruszaniu się w szkole zamontowana zostanie winda. Architekci zaplanowali tam także gabinety dla służb medycznych. Oczywiście zaprojektowano też szatnie, pomieszczenia biurowe i administracyjne. (red.)

sp krosno

sp Krosno

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj