Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 wrz, 2014 |

Taniej dla mieszkańców Mosiny

Kolejne już porozumienie o  współpracy między Gminą Mosina a uczelnią wyższą z Poznania zostało podpisane w dniu 21 sierpnia 2014 roku. Tym razem do grona partnerów dołączyła Wyższa Szkoła Handlu i Usług z Poznania.  Podczas spotkania Waldemara Krzyżanowskiego –  zastępcy burmistrza Mosiny z rektorem WSHiU – prof. dr hab. Kamilą Wilczyńską oraz  kanclerzem – Piotrem Dwornickim ustalono zasady współdziałania.

Celem porozumienia jest współpraca w zakresie organizacji i współrealizacji szkoleń i doradztwa organizowanego dla mieszkańców gminy w różnych obszarach tematycznych, m.in. dla przedsiębiorców sektora MŚP, organizacji pozarządowych, itp. oraz  zapewnienie dostępu do oferty edukacyjnej dla mieszkańców naszej gminy na określonych zasadach. Uczelnia zaproponowała bonifikatę w wysokości 50 procent zniżki na naukę na wszystkich kierunkach studiów I, II stopnia i studiach podyplomowych na cały okres ich trwania. Poza takimi kierunkami jak zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe, nasi mieszkańcy mają do wyboru także szereg nowych specjalności, np. marketing internetowy czy kierowanie kryzysem. Szczególną uwagę przyciąga kierunek turystyka i rekreacja, z takimi ciekawymi specjalnościami jak jeździectwo, hipoterapia, fitness, SPA i wellnes. Uczelnia proponuje także możliwość praktyk zagranicznych czy studiów za granicą w ramach programów wymiany studentów. Ważnym aspektem porozumienia  jest także przystąpienie  Uczelni do Programu „Mosińska Karta Rodziny 3+”. Aż 60 procent upustu na studia na wszystkich kierunkach I, II stopnia i studiach podyplomowych  na cały okres trwania studiów czeka na członków rodzin objętych Programem. „Bardzo nas cieszy, że w gronie około 60 partnerów Programu, znalazła się uczelnia wyższa, a nasi mieszkańcy będą mogli na preferencyjnych warunkach studiować w Poznaniu” – mówi Waldemar Krzyżanowski.

Przypomnimy tylko, że na początku lipca br.  Gmina Mosina podpisała także porozumienie z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych z Poznania, która poza wsparciem merytorycznym swoich pracowników naukowych, dotyczących m.in. organizacji seminariów biznesowych, umożliwi także naszym absolwentom szkół średnich dostęp do ciekawych i atrakcyjnych kierunków studiów z 50 proc. bonifikatą na czesne w pierwszym roku studiów i 30 proc. w kolejnych latach trwania studiów. (um)

porozumienie o  współpracy między Gminą Mosina a uczelnią wyższą z Poznania

porozumienie o współpracy między Gminą Mosina a uczelnią wyższą z Poznania

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj