Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Elżbieta Bylczyńska | piątek, 26 gru, 2014 | komentarzy 28

Czy zastępcy byłego burmistrza pracują jeszcze w urzędzie?

Niemałe emocje wśród mieszkańców, na jednym z blogów internetowych, budzą wpisy na temat stanowisk zastępców byłego burmistrza.

Na sesji RM autor bloga, radny Łukasz Kasprowicz zadał burmistrzowi pytanie, czy przewiduje wysłanie pisma do ZUS w sprawie zwolnień lekarskich, na których obecnie przebywają zastępcy byłego burmistrza Mosiny i skontrolowanie ich prawdziwości. Burmistrz Jerzy Ryś odpowiedział: – Nie zastanawiamy się nad taką kontrolą. Jedno z wysłanych wypowiedzeń zostało już podjęte.

Czy nie jest to przeszkodą w zatrudnieniu nowego zastępcy – Przemysława Mielocha?

W tej sprawie na sesji wypowiedziała się też Skarbnik Gminy – Julia Olejniczak:

– Jeśli chodzi o odwołanie zastępców z funkcji można to zrobić nawet w czasie trwania zwolnienia lekarskiego. Odwołania z funkcji zastępcy burmistrza zostały już panom W. Krzyżanowskiemu i S. Ratajczakowi wysłane. Te odwołania będą skuteczne w momencie zapoznania się z ich treścią, czyli z potwierdzeniem odbioru. Z datą, z jaką do nas wrócą, z tym dniem datuje się odwołanie z pracy. W tym momencie można też zatrudnić nowego zastępcę.

Teraz burmistrz pracuje sam, bo musi.

W przypadku powołania, nie umowy o pracę, jest to stosunek pracy najmniej chroniony, ponieważ pracownika zatrudnionego na umowę o pracę nie wolno zwolnić w czasie zwolnienia lekarskiego, czyli choroby. Natomiast w przypadku powołania – burmistrz powołuje swoich zastępców – można ich odwołać z funkcji nawet w czasie usprawiedliwionej nieobecności w pracy. A więc stanowisko traci się z dniem dostarczenia aktu, zwierającego oświadczenie o odwołaniu. W przypadku zastępcy burmistrza gminy mowa tu jest o zarządzeniach wydanych przez burmistrza. Akt odwołania jest oświadczeniem woli, staje się skuteczny w momencie dotarcia do osoby odwoływanej.

Natomiast w przypadku nie odebrania przesyłki oświadczenie woli o odwołaniu staje się skuteczne po upływie terminu drugiego awiza.

Informujemy mieszkańców, że nie jest prawdą jakoby byli zastępcy burmistrza poprzez przebywanie na zwolnieniu byli przez następne miesiące nieusuwalni. (eb)

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (28)

 • Gość
  środa, 17 gru, 2014, 15:28:43 |

  Brawo Pani redaktor, dobrze, że jest ktoś jeszcze, co nie daje się wciągnąć w te manipulacje, jak większość idiotów komentujących tego bloga.

 • milos
  środa, 17 gru, 2014, 21:35:10 |

  Pani Julia pełni funkcję Sekretarza :)

 • Łukasz Kasprowicz- radny
  środa, 17 gru, 2014, 22:34:11 |

  Nie rozumiem za bardzo wypowiedzi burmistrza. Wiem, ze 15 wypowiedzenie podjął Ratajczak i potwierdził własnoręcznym podpisem odbiór. Sprawą nagłej choroby Krzyżanowskiego i Ratajczaka zainteresowały się media regionalne. Słyszałem,że Polskie Radio kontaktowało się z zastępcami pani Zofii Springer. Słyszałem też, że Sławomir Ratajczak, który pismo od nowego burmistrza Jerzego Rysia, dotyczące rozwiązania stosunku pracy odebrał 15 grudnia. W dniu następnym stanął przed leszczyńskim sądem, będąc świadkiem w procesie byłego kierownika referatu planowania przestrzennego Sławomira Ambrożewicza.Czy wówczas, powalony chorobą, był na zwolnieniu lekarskim i czy mógł rekonwalescencję przechodzić poza domem w warunkach stresujących na sali sądowej? To była istota mojego pytania.Fakt podjęcia korespondencji, nie ma związku ze stosowaniem się di zaleceń lekarskich, w kontekście wizyty Ratajczaka w sądzie. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

  • Obywatel Mosiny
   piątek, 19 gru, 2014, 9:59:25 |

   Panie Radny Kasprowicz i Pani Radno Kaptur – dlaczego nie obniżyliście diet i pensji burmistrza, tak jak to szumnie od lat zapowiadaliście?

   • Łukasz Kasprowicz- radny
    niedziela, 21 gru, 2014, 17:23:19 |

    Temat, w którym jesteśmy dotyczy czego innego. Obniżyliśmy wydatki na sprawowanie władzy poprzez powołanie jednego zastępcy.

    • Obywatel Mosiny
     niedziela, 21 gru, 2014, 17:43:57 |

     W takim razie gdzie znajdę temat odnośnie diet i pensji Burmistrza oraz Rady – waszego sztandarowego zagadnienia ostatniej i przed ostatniej kampanii wyborczej? Zainteresowałem się wtedy, interesuję się teraz. Proszę o wskazanie wątku. Obywatel Mosiny

    • Don
     niedziela, 21 gru, 2014, 21:36:21 |

     Dlaczego nie tutaj? Przecież w ostatnich latach zawsze publicznie krytykowaliście zbyt wysokie pensje burmistrza ( i „menedżera najwyższej jakości” jak to nazywaliście Krzyżanowskiego). Podobno za nic nie robienie im się to nie należało co wtedy mieli. Na razie nie zrobiliście nawet 0,001% tego co poprzednicy a już zachowujecie się jak najwięksi cwaniacy, sypiąc komentarzami nijakimi do poziomu oburzenia większości normalnie myślacych i wyciągających wnioski mieszkańców tej gminy. Na razie mamy do czynienia z Menedżerami Najniższej Jakości. I oby to się zmieniło bo tak często podejmowana przez Ciebie próba referendum przeciwko rządzącym wkrótce dojdzie do skutku.

 • PS
  czwartek, 18 gru, 2014, 10:17:33 |

  @Panie radny Kasprowicz, zamilcz już pan i wstydu sobie oszczędź. Wyborcy oczekują konstruktywnych działań rady na rzecz gminy i naszego miasta. Mamy już dość pańskiej prywatnej wojenki z obywatelem Waldemarem. Tę energię, którą pan poświęca na jadowite, a jednak jałowe komentarze, powinien pan wykorzystać w rzetelnym i skutecznym rozwiązywaniu realnych problemów mieszkańców, czyli nas – wyborców.
  Natomiast klasa i wysoka kultura osobista np. pana Mielocha powinna być dla pana, panie Kasprowicz, wzorem w relacjach międzyludzkich, w sytuacjach spornych czy konfliktowych. W innym wypadku pana tytuł 'radnego’, z którym się pan tak obnosi, będzie dla pana zbyt dużym zaszczytem i niestety pomyłką nas – wuborców przy urnach.

  • Łukasz Kasprowicz- radny
   niedziela, 21 gru, 2014, 17:29:01 |

   Temat zwolnień na tej astronie wywołała redaktor GMP, ja się tylko wypowiada i dziele wiedzą. Radnym, czy się to komuś podoba czy nie, zostałem z woli mieszkańców.Ślubowanie miało miejsce 2 grudnia. Podobnie jak wszyscy radni uczestniczyłem do tej pory we wszystkich posiedzeniach rady oraz pracach komisji. Postaram się nie rozczarować wyborców i podobnie jak w pierwszej kadencji będę reprezentował interesy mieszkańców tak dobrze, jak tylko potrafię.

   • Mr
    poniedziałek, 22 gru, 2014, 10:49:48 |

    No to jednak pan Kasprowicz pamięta, że nie sam się mianował radnym, tylko – albo aż – to mieszkańcy go wybrali. Przestań więc pan pleść farmazony o obniżeniu wydatków dzięki likwidacji jednego stanowiska viceburmistrza. Zajmijcie się w końcu wszyscy rzeczywistą realizacją postulatów, zwłaszcza tych które obiecywaliście z Kapturową!
    Widać też, że zawsze będzie bliżej radnemu Kasprowiczowi do pokrętnego i zawistnego pana Marciniaka niż do uczciwego i życzliwego ludziom pana Mielocha.

 • Opozycjonista
  czwartek, 18 gru, 2014, 13:51:07 |

  Słowa Łukasza Kasprowicza z jego własnego bloga: „uważam, że opozycja jest potrzebna, bo jak wcześniej napisałem, władza musi być kontrolowana po to, aby ją dyscyplinować”

  Szkoda, że mieszkańcy dopiero przejrzeli na oczy po wyborach, no ale cóż, mądry Polak po szkodzie. To co sami tępili koalicjanci cynicznie teraz sami stosują, a najgorsze jest to, że można spodziewać się po nich o wiele gorszego. Nawet sam pomysł tworzenia przez Kasprowicza opozycji przeciwko jego kolesiostwa i jego samego to jest celowy zabieg bo on dokładnie zdaje sobie sprawę, że jak sam to zaproponuje, to jego przeciwnicy zrobią mu na przekór i tego nie zrobią. W końcu jeśli on sam tego chce to jaki jest sens? Pranie mózgu level10. A to, że sami proponują takie rozwiązanie to jest właśnie jak już wspomniałem metoda ich działania – w końcu jak sam tego chcę to juz na wstępie jestem czysty i nie mam nic sobie do zarzucenia. Proszę więc wszystkich przegranych tej kadencji o to, żeby bacznie patrzyli na łapki takim osobom jak Kasprowicz, Kaptur, Ryś – których najbardziej należy się obawiać ( w końcu Wy znacie ich najlepiej).
  Dodam jeszcze, że nie byłem zwolennikiem ówczesnej władzy ale wiedziałem już, że największe gnidy to właśnie ludzie związani z czasem mosiny oraz tym totalnie zakłamanym blogiem. „nara” Nie dajmy się okradać. A obecna władza niech realizuje swoje obietnice, którym mamiła przez wiele lat wyborców.

 • Gość
  czwartek, 18 gru, 2014, 13:58:17 |

  apropo akcji starej opozycji doszły mnie słuchy, że dniamy i nocami masowo oceniali wszystkie po kolei artykuły żeby dyskredytować tą gazetę w oczach innych

 • Gość
  czwartek, 18 gru, 2014, 13:59:28 |

  takich kilkaset 1-dynek szło na jedną sesję, ze zmiennych ip

 • Anonim nr2
  czwartek, 18 gru, 2014, 18:33:51 |

  Podobno w ten sposób zmienne adresy ip wykorzystywał głównie Kasprowicz i jeszcze pare osób z Kapturowego kółka wzajemnej adoracji. Nawet ip jednej z lokalnych pizzerii użyli do swoich hejtów. A teraz udają szacunek i sympatię do red. Bylczyńskiej. Śmiechu warte te ich obecne przymilanki!

 • ^^
  piątek, 19 gru, 2014, 9:52:44 |

  Kilkaset jedynek, IP pizzerii?? O co chodzi Anonimie nr2?

  • Stały Czytelnik
   piątek, 19 gru, 2014, 19:25:56 |

   Proste to niebywale.
   Pewne artykuły o 'niewłaściwym’ obywatelu, obywatelce lub o 'niewłaściwej’ imprezie publikowane na stronie Gazety M-P nie podobały się bardzo (delikatnie rzecz ujmując) określonej Klice (Anonimie, to lapidarne zdanko jest super).
   I co taka Klika robi? No właśnie klika pod pewnymi artykułami jedną gwiazdkę w dużych ilościach, żeby pokazać ciemnej masie czytelniczej, jakie to są beznadziejne i do bani te artykuły.
   Wiadomo, że z jednego adresu ip można głosować tylko raz. Więc, kiedy ip się zmieniało, zmieniał się też stan głosowania – in minus dla artykułów. To chyba była taka forma cichej walki politycznej, albo zwykłej nienawiści czy zawiści.
   Ale Święta za pasem, więc życzę Wszystkim wzajemnej życzliwości chociaż w tym szczególnym czasie.

   • Szukajka
    sobota, 20 gru, 2014, 0:37:52 |

    Tutaj można to zauważyć, https://www.gazeta-mosina.pl/?s=dzieci+krzyzanowski – fenomenem jest pierwszy artykuł w tych wynikach, który zresztą dobrze oddaje tło tej sytuacji

    • Piksel
     sobota, 20 gru, 2014, 16:24:54 |

     @Szukajka, ten pierwszy artykuł to rzeczywiście fenomen, bo tam hejtująca Klika poniosła sromotną klęskę. Artykuł napisały dzieci i najwyraźniej wielu się wkurzyło, że się je też hejtuje. Pojedyncze zmienne adresy IP kilku aktywistów Kliki nie wygrały ze zmasowaną liczbą pozytywnych ocen przeciwników hejtowania dzieci. I jak liczba głosujących in plus wzrosła nagle do kilkuset osób, a ocena artykułu zbliżyła się do 8-miu, Klika chyba wymiękła i dała sobie spokój akurat z tym głosowaniem.

     • Szukajka
      sobota, 20 gru, 2014, 17:05:35 |

      …czyli cyberwojna po mosińsku

 • Gość
  piątek, 19 gru, 2014, 13:08:36 |

  Klika klika :)

 • Soh
  sobota, 20 gru, 2014, 0:44:14 |

  Dwoją się i troją byleby się do koryta dopchły wieprze zafjadane. Do roboty nieroby z mosińskiej sceny politycznej

 • starzec
  niedziela, 21 gru, 2014, 20:21:49 |

  a mnie żal naszego Kasprowicza, nie ma pomysłów na Mosinę i jako radny to , niczym nie zabłysnął dotąd oprócz głupoty, ale cóz jak sie wyborców dowozi do lokali wyborczych prywatnymi samochodami..itd…to się tym radnym „dziwadłem’ zostaje w rzeczywistości polskiej tzw. demokracji. Ale to już było i teraz niech działa. Zobaczymy ile zrobi. Co potrafi oprócz umiejętności plucia na innych. Panie Kasprowicz niech pan sobie w końcu uświadomi ,ze MAMY DOŚĆ tej farsy słownej. Niech się pan weźmie do konstruktywnej pracy, a jak pan nie potrafi to niech zwolni się z funkcji radnego i pozwoli innym normalnie pracować.Niech nareszcie nie będzie kłótni, „50” pseudo stowarzyszeń i ich nijakich gazet.A co do opozycji, to dzisiaj panie Kasprowicz jest nią każdy mieszkaniec Mosiny.Ocena będzie krytyczna jeśli nie zrealizujecie obietnic. Zagłosowałem na Rysia tylko ze względu na Mielocha.Bez niego NIGDY byście nie wygrali. Ryś sam w sobie jest mało wyrazisty i nie ma ŻADNEGO pomysłu zmian.Czy będzie dobrym burmistrzem…zobaczymy, bo Mieloch będzie dobrym zastępcą – pytanie tylko jak długo wytrzyma z naszym Kasprowiczem , który nie wie co to honor i zasady.A może na Boże Narodzenie Łukasz też zacznie mówić ludzkim głosem..?

  • Łukasz Kasprowicz
   wtorek, 23 gru, 2014, 20:34:46 |

   Jestem radnym, nie burmistrzem. Swoje pomysły na Mosinę będę przedstawiał nowym władzom. Czy będą chcieli z tego korzystać? Nie wiem. O jakim braku honoru i zasad u mnie mówisz, w jakim kontekscie? Powiadasz, że Ryś bez Mielocha nie wygrałby z Krzyżanowskim. Albo nie doceniasz Rysia, albo przeceniasz Krzyżanowskiego. Popatrz na wyniki człowieku i liczbę głosów. Poprzednia pani burmistrz była bardzo wyrazista i co? Gdzie teraz jest ta jej wyrazistość? Gdzie jest w ogóle pani Springer? A co do wyborów i rzekomego dowożenia wyborców. Gdyby tak było jak mówisz, moi przeciwnicy na pewno wnieśliby protest. A nie wnieśli. Żegnam

   • Antek
    poniedziałek, 29 gru, 2014, 15:40:23 |

    Radny a nie burmistrzu Kasprowicz, prawda jest taka że bez głosów Mielocha Ryś mógłby tylko pomarzyć o burmistrzowaniu w Mosinie. Reszta to półprawda lub g…. prawda i nie jest milczeniem. Wszyscy zainteresowani tematem o tym gadają. Tak więc szacun dla Mielocha się należy od was jak psu zupa!

 • starzec
  piątek, 26 gru, 2014, 20:40:08 |

  Normalnie X-Men! Luke – niech moc będzie z Tobą!
  Umiejętności rodem z Dirty dancing to Tobie już nie pomogą. Teraz to Przeminęło z wiatrem
  Doktorze Jeckyll a może Mr. Hyde? Tak, czy inaczej masz Pan ciężki orzech do zgryzienia – oby nie ten z Epoki lodowcowej, bo na kolejną Dżumę nas nie stać.

 • nemo
  niedziela, 28 gru, 2014, 12:00:47 |

  Proszę o info, kto w komisji edukacji w Mosinie, kto kierownikiem tego referatu?….

 • Lary
  wtorek, 30 gru, 2014, 1:07:49 |

  A czy zastępcy jeszcze na L4? I czy jakies sukcesy nowego samorządu?

 • kasia
  niedziela, 4 sty, 2015, 15:17:43 |

  a mi jest żal komentujących obrzucających się błotem z każdej strony – brak klasy i kultury…

Skomentuj