Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | poniedziałek, 21 lip, 2014 |

Ubezpieczenie na życie – czy warto?

Polacy ubezpieczają swój majątek, ale zapominają o ubezpieczeniu życia, co przecież powinno być priorytetem. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zawarcie polisy ubezpieczenia na życie?

Szerokie możliwości wyboru

Obecnie Polska Izba Ubezpieczeniowa ma 78 zarejestrowanych członków. Oferują oni pełen zakres ubezpieczeniowy, łącznie z sztandarowym produktem – polisą na życie. Jak informowała po pierwszym kwartale 2014 roku PIU, polscy ubezpieczyciele wypłacili 5,8 mld zł świadczeń z ubezpieczenia na życie, czyli o 11 proc. mniej niż w poprzednim okresie (http://piu.org.pl/analizy/project/1823/pagination/1). Składka z tytułu ubezpieczeń również zanotowała zniżkę o 14,03 proc., do 6,93 mld zł. Pomimo spadku składki zysk netto ubezpieczycieli zwiększył się w pierwszym kwartale 2014 roku i wyniósł 626 mln zł. Można na tej podstawie ocenić, że Polacy coraz częściej się ubezpieczają, choć wybierają podstawową polisę na życie, o standardowej ochronie ubezpieczeniowej.

SIGNAL IDUNA ubezpieczenia

Firmy ubezpieczeniowe są w stanie zaoferować taką polisę, która będzie dopasowana do potrzeb i preferencji klienta. Tradycyjne polisy chronią przede wszystkim życie ubezpieczonego. Jeśli w okresie trwania ubezpieczenia klient umrze, firma ubezpieczeniowa wypłaci na rzecz uposażonych określone świadczenie, m.in. równe sumie ubezpieczenia. Możliwe jest jednak rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na wypadek:

  • wystąpienia ciężkiej choroby,
  • pobytu w szpitalu,
  •  operacji chirurgicznych,
  • trwałego kalectwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem,
  • śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • braku możliwości opłacania składki przez ubezpieczonego na skutek trwałej niezdolności do pracy.

Czy na pewno warto?

Opisane dodatkowe zabezpieczenia oferowane są m.in. w firmie ubezpieczeniowej Signal Iduna. Pomimo tak dużych korzyści wynikających z prywatnego ubezpieczenia posiada je zaledwie 750 tysięcy Polaków. Aż 90 proc. wszystkich polis to ubezpieczenia grupowe. Zaskakujące jest niewielkie zainteresowanie polisami rodzinnymi. W chwili obecnej polisa rodzinna obejmująca wielu jej członków jest dostępna przy składce 143,50 zł miesięcznie. To bardzo mała kwota, biorąc pod uwagę fakt, że specjaliści w ramach prywatnych wizyt oczekują od 100 do nawet 300 złotych za pojedynczą konsultację. Być może problemem pozostaje zbyt niska świadomość tego, że prywatne ubezpieczenia są dostępne przy tak niskim koszcie miesięcznym.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj