Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 15 sie, 2014 |

Uwaga na objazdy w Czapurach

Do 15 listopada, ze względu na remont mostu w Czapurach przejazd przez tę miejscowość odbywa się objazdami. Z powodu wyłączenia mostu z ruchu wszystkie kursy linii nr 527 są realizowane ze Starołęki do Czapur w rejon skrzyżowania z ulicą Żurawinową na os. Leśnym. Gmina Mosina na czas remontu wprowadziła dodatkową bezpłatną linię nr 587. Remont prowadzony jest przez Powiat Poznański.

Przebudowa mostu ma na celu głównie podwyższenie jego nośności do 20 ton. Zakres prac obejmuje także część drogi powiatowej. Inwestycja, którą prowadzi ZDP w Poznaniu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – w wysokości 888.999 złotych. Całe zadanie, które wykonuje firma Skanska szacowane jest na 1,6 mln złotych.

 

Na czas remontu komunikacja autobusowa odbywać się będzie następującymi trasami: Linia nr 527 (organizowana przez ZTM) STAROŁĘKA – Poznań, Starołęcka – Czapury, Poznańska – CZAPURY/ŻURAWINOWA

Bezpłatna linia nr 587 , organizowana przez gminę Mosina: autobusy odjeżdżają z przystanku KAMIONKI/PĘTLA i potem zatrzymują się na: Kamionki Polna, Kamionki Łąkowa, Kamionki Platanowa, Daszewice Lipowa, Daszewice Pętla, Daszewice Piotrowska, Daszewice Leśna, Babki Jednostka Wojskowa, Głuszyna (możliwość przesiadki na autobusy linii nr 58 w kierunku Starołęki), Babki Ośrodek Zdrowia, Babki, Czapury Gromadzka, Czapury Szkoła Czapury Warta, Wiórek Podleśna. Przystanek końcowy to WIÓREK/PĘTLA.

Do końca sierpnia kursy na linii nr 587 będą realizowane z częstotliwością co ok. 60 minut, po rozpoczęciu roku szkolnego (od 1 września) w godzinach szczytu uruchomiony zostanie dodatkowy autobus dając częstotliwość co ok. 30 minut.

W czasie remontu z objazdów muszą korzystać także kierowcy. Ci jadący z Poznania w kierunku Czapur muszą jechać objazdem przez Głuszynę (w Marlewie skręcamy w lewo), Babki i dalej wjeżdżamy do Czapur za mostem. Natomiast kierowcy, jadący w stronę Poznania skręcają w Czapurach na drogę prowadzącą do Daszewic, by dalej skierować się do Babek, Głuszyny i na poznańską Starołękę.

Piesi i rowerzyści podczas prac mogą korzystać z tymczasowej kładki, przygotowanej przez wykonawcę.

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj