T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 4 lut, 2014 | Możliwość komentowania Gdzie warto wypoczywać w Hiszpanii? została wyłączona

Gdzie warto wypoczywać w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj niezwykle różnorodny, dający wiele możliwości. Komu spodobają się wakacje w Madrycie, a kto lepiej poczuje się w spokojnej Andaluzji? Zobacz, jakie atrakcje czekają na nas w różnych regionach Hiszpanii.

Madryt – europejska metropolia

Położona w samym centrum Półwyspu Iberyjskiego stolica Hiszpanii jest miejscem pełnym życia oraz wprost zachęcającym do intensywnego zwiedzania. To miasto, w którym harmonijnie współistnieją obok siebie nowoczesne biurowce oraz przepiękne zabytki. Wartościowych obiektów z pewnością tu nie brakuje – zobaczyć trzeba chociażby Palacio Real, będący drugim pod względem wielkości pałacem w całej zachodniej Europie. W budynku znajdziemy wiele dzieł sztuki stworzonych przez znanych autorów, na zewnątrz obejrzymy również katedrę, Teatro Real oraz słynny plac Plaza de Oriente. Jednak najsłynniejszym hiszpańskim placem pozostaje Puerta del Sol, gdzie znajduje się tzw. kilometr zero – miejsce, od którego liczy się odległości do wszystkich innych miejsc w kraju. Zwiedzanie samego Madrytu może nam zająć kilka dni, dlatego warto wybrać wycieczkę, która pozwoli nam zobaczyć jak najwięcej – ciekawe propozycje urlopu w Hiszpanii przygotowało biuro podróży Rainbow Tours.

Madryt - Hiszpania - panorama

Wyrazista Andaluzja

Sewilla, Granada, Kordoba – wszystkie te miasta są słynne na cały świat, ze względu na swoje niezwykłe zabytki oraz niepowtarzalny charakter. Wszystkie znajdują się właśnie w Andaluzji, która jest regionem niesamowicie zróżnicowanym, a jednocześnie wyrazistym i wyróżniającym się specyficzną kulturą i obyczajowością. Każdy z nas kojarzy zapewne ten region z pełnym temperamentu flamenco czy andaluzyjskimi cyganami, nazywanymi gitanos. Wszystko to sprawia, że Andaluzja jest wspaniałym wyborem, jeśli interesuje nas prawdziwy folklor, przyjazna atmosfera oraz pyszne jedzenie, serwowane w licznych barach tapas. Na uwagę zasługuje wyjątkowa architektura oraz zdobnictwo, ściśle związane z wpływami arabskimi, pod którymi znajdowało się to miejsce przez ok. 800 lat. To świetny pomysł na wakacje dla wszystkich osób z temperamentem i pragnących przeżyć coś autentycznego.

Rajskie Wyspy Kanaryjskie

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich kojarzą się przede wszystkim z beztroskim plażowaniem na pełnych różnokolorowego piasku plażach. Warto jednak pamiętać, że te wyjątkowe wyspy mają dla nas o wiele więcej niespodzianek. Ogromną zaletą jest ich klimat, określany mianem wiecznej wiosny – zima jest bardzo ciepła i łagodna, a lato z kolei nie jest zbyt upalne. Kolejnym plusem jest niezwykła przyroda oraz niespotykane nigdzie indziej krajobrazy, będące efektem ich powulkanicznego charakteru. Znajdziemy na nich wiele rezerwatów biosfery oraz parki narodowe (na wyspach Lanzarote, Teneryfa, La Palma i La Gomera). To także raj dla amatorów sportów wodnych, w tym nietypowych, jak np. podwodny alpinizm.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.