Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | wtorek, 25 mar, 2014 | 1 Komentarz

Wycinka drzew na terenie Puszczykowa

Proszę Państwa,

Obawiam się, że szykuje się kolejna masakra drzew na terenie naszego ekologicznego, miasteczka – w sobotę zauważyłem, że oznaczono ciąg starych drzew przy drodze wiodącej do ośrodka WIELSPIN.

Podobnie oznakowano rosnące nieco dalej stare akacje i kilka innych drzew. Można przypuszczać, że przeznaczone są do wycięcia. Jeśli tak to po co i na co? Planuje się autostradę wiodącą donikąd? Można się domyślać, że właściciele  tzw. „gór” chętnie by na tych terenach zarobili sprzedając je naiwnym jako działki budowlane – a znając nasze władze to radośnie i z przytupem by na taki układ poszły (kasa, kasa!) ale – nawet jeśli pominąć bezmyślne niszczenie przyrody, które ludziom, a szczególnie puszczykowskim władzom, sprawia taką przyjemność – te tereny absolutnie pod zabudowę się nie nadają. Wszystko zjedzie – nawet jeśli posadowić na studniach (i zjeżdża, ci którzy się w tych okolicach pobudowali wiedzą coś o tym, równie dobrze można budować na łebskich spacerujących wydmach).  O co więc chodzi?

Z poważaniem

H. Szklarski, Puszczykowo

wielspin puszczykowo lokalizacja osrodka źródło: wielspin.pl

wielspin Puszczykowo lokalizacja osrodka źródło: wielspin.pl

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.2/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Wasze komentarze (1)

  • Ekolog
    środa, 26 mar, 2014, 8:36:38 |

    Oh, Oh oznaczyli drzewa… trzeba narobić paniki bo nasze Puszczykowo straci trochę zieli i nie będzie już takie ładne… Szanowny Panie Szklarski! Zanim Pan narobi paniki, proszę zadzwonić do Nadleśnictwa, Urzędu Miasta, Lasów Państwowych i zweryfikować swoje obawy. Pianie w około katastrofalnych, niepotwierdzonych wieści niczemu nie służy…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo