Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Czytelnicy GMP | niedziela, 7 gru, 2014 | komentarze 2

Zabawki dla Twojego pupila

Każdy pies niezależnie od rasy, wielkości oraz wieku uwielbia się bawić. Nawet psy w podeszłym wieku wykazują chęć do zabawy, co jest najlepszym dowodem na to, jak silny wpływ ma zabawa na życie twojego pupila. Odpowiednio dobrane zabawki dla psa mogą sprawić, że czas rozrywki będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i absorbujący. Jak więc wybrać odpowiednie produkty dla naszego pupila, by zabawa była interesująca oraz ciekawa?

Dostępne w sklepach

Dziś na rynku znajdziemy bardzo duży wybór produktów dla zwierząt. Zabawki Kong, zabawki piszczące, piłeczki, pluszaki oraz szarpaki, wszystko kolorowe i kuszące są do naszej dyspozycji. Spośród dużego asortymentu my, jako odpowiedzialni właściciele, powinniśmy wybrać takie zabawki dla psa, które pozytywnie wpłyną na rozwój naszego zwierzaka.

Pierwsza grupa zabawek dostępna w sklepach do zabawki wykonane z gumy bądź kauczuku. Są to najbardziej popularne produkty wśród właścicieli psów. Dodatkowo te wydające dźwięk są uwielbiane przez czworonogów, ponieważ piszczenie pobudza do zabawy oraz ją uatrakcyjnia. Zabawki wykonane z gumy są jednak nietrwałe. Zwierzaki często je przegryzają, a nawet rozgryzają. Połknięcie zaś gumowych fragmentów zabawki może być dla nich niebezpieczne.

Do wyboru w sklepach zoologicznych znajdziemy różnego rodzaju pluszaki oraz szarpaki. Te drugie są zazwyczaj bardzo wytrzymałe, stworzone z kolorowego sznura bądź specjalnie wzmocnione. Zabawa szarpakiem z udziałem właściciela, zbliża zwierzaka do człowieka oraz pogłębia więź. Pluszaki, szczególnie z wbudowaną piszczałką również są uwielbiane przez psy. Jednak należy zwracać uwagę, czy zabawki dla psa nie mają plastikowych elementów, które mogą zostać przez zwierzaka odgryzione i połknięte.

Ostatnimi czasy niezwykle popularne stają się zabawki edukacyjne. Polecane przez specjalistów i trenerów zabawki Kong nie tylko zajmują psa na wiele godzin, ale również rozwijają ich inteligencję i spryt. W sklepach zoologicznych są również dostępne gry strategiczne, które wymagają zaangażowania w zabawę wszystkich psich zmysłów.

Zabawka a pies

                Wybierając jakiekolwiek zabawki dla psa, musimy odpowiednio dopasować je do naszego pupila. Kupowane przez nas produkty powinny być dobrze dobrane pod względem wielkości. Duże psy dostając za małą zabawkę, mogą ją przez przypadek połknąć. Za duża zabawka dla małych psów będzie zaś nieatrakcyjna, gdyż będzie sprawiała trudność podczas zabawy. Należy mieć również na względzie fakt, że psy dużych ras mają silniejsze szczęki, co sprawia, że zabawki dla większych czworonogów powinny być bardziej wytrzymałe.

Sprawdzeni producenci zabawek, mając na względzie predyspozycje i cechy psów ras dużych, jak i małych, stworzyli zabawki dla psa, które idealnie dopasujemy do naszego pupila. W sklepie zoologicznym znajdziemy obecnie różne rozmiary gryzaków, szarpaków oraz innych produktów. Artykuły tego typu są również stworzone z odpowiednio wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że zabawka będzie funkcjonalna przez długi czas.

Dobierając właściwą zabawkę dla naszego pupila, możemy wpłynąć na jego pozytywny rozwój oraz dobre samopoczucie. Atrakcyjny produkt angażuje psa oraz zajmuje go na wiele godzin. Zabawa zaś z właścicielem zacieśnią więzi na linii właściciel i jego pies.

zabawki dla psa

zabawki dla psa

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Wasze komentarze (2)

 • Jola28
  środa, 18 lut, 2015, 16:56:09 |

  Mój psiak jest straszną psują, jak uszkodzi zabawkę to boję się, że coś mu potem będzie jak się nałyka różnych rzeczy:/ ostatnio wpadłam na pomysł, że będę mu dawała przysmaki z naturalnej skóry http://www.shamanpets24h.pl/kosc-prasowana-naturalna-gryzak-dla-psa-8cm-32cm.html daje mu o rozmiar większe, żeby robiły mu za zabawki;)jak sie nałyka przynajmniej nic mu nie będzie

 • Gość
  niedziela, 22 lut, 2015, 21:40:13 |

  pewien pies z małej mieściny
  ceni luz oraz wygodę
  lecz nikt nie docenia psiny
  bo jest frustracji powodem

  nie chce chodzić na spacery
  i do pani się nie łasi
  on jest zły i ma chimery
  mówi pies a móżdżek ptasi

  tylko by siedział w salonie
  bez przerwy z pilotem w łapie
  merda wesoło ogonem
  ogląda film na kanapie

  w ręku z programem gazeta
  ogląda filmy jak lecą
  ubaw wielki i heca
  takiego psa szukać ze świecą

  wpatrzony w telewizję
  maniak szklanego ekranu
  nawet swej strawy nie liźnie
  ogląda rodzinkę z Klanu.

Skomentuj