Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 27 maj, 2014 |

Zacięta rywalizacja

26 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Krośnie po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół: gospodarze, Szkoła Podstawowa „Pod Lipami” w Krosinku, Szkoła Podstawowa w Pecnej, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie.

Trzyosobowe drużyny złożone z najlepszych uczniów klas IV-VI odpowiadały na pytania z czterech kategorii: wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, gramatyki i słownictwa. Rywalizacja była tak zacięta, a wiedza uczniów tak ogromna, że dopiero zacięta dogrywka wyłoniła zwycięzców. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Czapur. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie. Walkę o III miejsce zwyciężyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Pecnej. Zwycięzcy „na podium” otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy imienne oraz dyplomy pamiątkowe dla szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu wiedzy i zdolności.

Daria Jurecka

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj