T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | sobota, 22 lut, 2014 | komentarze 3

Ulica Wawrzyniaka strefą najniższych cen

W ramach akcji „Zbadaj się zanim będzie za późno”  Gazeta Mosińsko – Puszczykowska wynegocjowała z laboratorium „Premium” dla czytelników gazety najniższe ceny badań.

Akcja ta rozpoczyna pilotażowy program, którego celem jest negocjowanie w imieniu czytelników jak najniższych cen produktów z wybranymi reklamodawcami, działającymi w naszej okolicy. Jako pierwsza, zgodziła się w nim wziąć udział firma Eskulap – Wielkopolskie Centrum Medyczne, znajdujące się w Mosinie, przy ul. Wawrzyniaka 13.

Hasło pierwszej akcji to:

Zbadaj się zanim będzie za późno”.

Laboratorium Premium

Wszyscy wiemy, że służba zdrowia w naszym kraju dobrze nie funkcjonuje, wiele osób zrobiłoby może niektóre badania na Fundusz, (bo coś u siebie podejrzewają), ale nie zawsze lekarz rodzinny takie badania zleca, jeśli nie ma ku temu wyraźnych przesłanek. Jak nieraz przekonaliśmy się już w Mosinie i Puszczykowie, przy okazji badań w ramach Białych Niedziel, wśród mieszkańców, którzy z nich skorzystali, byli tacy, którzy dowiedzieli się o poważnej chorobie. I tak przypadek sprawił, że można było rozpocząć leczenie wcześniej, zanim choroba dała o sobie znać.

W mosinie ul. Wawrzyniaka i Eskulap

Wynegocjowaliśmy dla czytelników gazety naprawdę niskie ceny na podstawowe badania:

Morfologia – 3 zł, OB – 3 zł, Mocz – 3 zł, Cholesterol całkowity – 3 zł, Glukoza – 3 zł. Kreatynina – 3 zł, TSH – 8 zł, Total PSA15zł.

Każda osoba, która zgłosi się do Eskulapa z wyciętym z gazety kuponem będzie miała prawo do tych badań za powyższe ceny.

Ulica wawrzyniaka kupon na badania

Morfologia  

To badanie wykonuje się w celu ogólnej oceny stanu zdrowia, wykrywania, rozpoznawania lub monitorowania któregokolwiek z wielu schorzeń, które wpływają na komórki krwi, w tym niedokrwistości, zakażeń, stanów zapalnych, zaburzeń krzepnięcia lub nowotworów. Pomaga wykryć: niedokrwistość, nadkrwistość, choroby rozrostowe szpiku, białaczki szpikowe, czerwienicę prawdziwą, mielofibrozę, zespoły mielodysplastyczne, choroby autoimmunologiczne, kolagenozy, ziarnicę złośliwą, szpiczak, zaburzenia funkcji szpiku, aplazję szpiku, stany zapalne przewlekłe, stany zapalne ostre, infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe, infestacje pasożytnicze, małopłytkowość, nadpłytkowość, niedobory żelaza, niedobory witamin: wit. B12, kwas foliowy, witamina B6; zatrucia, leki wpływające na funkcję szpiku, alergia.

badanie krwi

OB Odczyn Biernackiego, wskaźnik opadania erytrocytów  – badanie polegające na pomiarze drogi opadania krwinek czerwonych w niekrzepnącej krwi w ciągu 1 godziny. Służy wykryciu procesów zapalnych, reumatycznych i nowotworowych.
Nieprawidłowe OB towarzyszy wielu chorobom i przez to jest badaniem nie charakterystycznym dla jakiejkolwiek patologii. Przyspieszone OB w zasadzie zawsze dowodzi istnienia choroby organicznej (poza ciążą, połogiem i po wykluczeniu wpływu leków), natomiast prawidłowe OB nie wyklucza istnienia nawet bardzo poważnych chorób. OB służy również do monitorowania przebiegu choroby i leczenia.

Badanie ogólne moczu

Jest badaniem przesiewowym w kierunku chorób metabolicznych i chorób nerek oraz zakażeń układu moczowego. Przydatne także w diagnostyce chorób innych narządów powodujących jakościowe i ilościowe zmiany w składzie moczu, (choroby wątroby czy cukrzyca). Pacjent przed badaniem powinien unikać wysiłku fizycznego.
Należy część moczu oddać do ubikacji, następną porcję moczu (tzw. środkowy strumień) oddać do jednorazowego pojemnika. Pobrany mocz jak najszybciej dostarczyć do laboratorium.

UWAGA! LABORATORIUM PRZYJMUJE MOCZ TYLKO W JEDNORAZOWYCH PLASTIKOWYCH POJEMNICZKACH.

Pobieranie moczu u noworodków i niemowląt.

Po umyciu okolicy cewki moczowej i osuszeniu czystą pieluszką lub jednorazowym ręczniczkiem papierowym należy podać dziecku pić (przystawić do piersi lub podać butelkę), pozostawiając dziecko bez pieluszki. Po chwili dziecko zwykle oddaje mocz. Do pierwszych kropli moczu należy podstawić pieluszkę, następnie plastikowy pojemniczek. U noworodków i niemowląt można zastosować jałowe woreczki do pobierania moczu (specjalne dla dziewczynek i chłopców). Po umyciu i osuszeniu okolicy cewki moczowej przykleja się woreczek. Najlepiej zrobić to wcześnie rano, aby uzyskać poranną porcję moczu. Woreczek odkleja się, zamyka i w całości umieszcza w jednorazowym plastikowym pojemniku. Nie należy przelewać moczu z woreczka do pojemnika.

TSH

Oznaczenie stężenia TSH (hormon tyreotropowy, tyreotropina) wykonywane jest głównie w celu oceny stanu metabolicznego tarczycy (gruczołu tarczowego) oraz w monitorowaniu leczenia chorób tarczycy. Oznaczenie TSH jest często testem w celu oceny czynności tarczycy i/lub objawów nadczynności lub niedoczynności tarczycy. TSH jest oznaczany w celu: – badania przesiewowego stosowanego u noworodków do wykrywania niedoczynności tarczycy, aby zapobiec zaburzeniom rozwoju umysłowego, rozpoznawania zaburzeń czynności tarczycy, monitorowania leczenia suplementacyjnego hormonami tarczycy u osób z niedoczynnością tarczycy, diagnostyki niepłodności u kobiet.

Cholesterol całkowity

To badanie pozwala ocenić ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Najczęściej stosowane w diagnostyce u osób z rozpoznaną chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową, dusznicą bolesną, po zawale serca). U osób, u których rodzinnie występuje podwyższony poziom cholesterolu lub choroba niedokrwienna serca w młodym wieku.

W wieku powyżej 35 lat, u osób obciążonych czynnikami ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów. U osób przyjmujących leki obniżające poziom cholesterolu.

Kreatynina

Badanie wykonywane jest w celu oceny pracy nerek oraz monitorowania leczenia chorób nerek, w ramach rozszerzonego lub podstawowego zestawu badań laboratoryjnych w przypadku podejrzenia nieprawidłowej funkcji nerek lub jeżeli pacjent cierpi na ostrą lub przewlekłą chorobę, która może wpływać na pracę nerek i/lub może pogorszyć się z powodu dysfunkcji nerek okresowo w celu monitorowania leczenia chorób nerek lub oceny czynności nerek podczas przyjmowania leków.

Glukoza

Stężenie glukozy we krwi oznacza się, aby sprawdzić, czy mieści się ono w zakresie wartości prawidłowych. Ma zastosowanie w badaniach profilaktycznych w kierunku cukrzycy oraz służy do rozpoznawania tej choroby. Stężenie glukozy we krwi pozwala na monitorowanie wysokiego stężenia (hiperglikemii), zbyt niskiego stężenia we krwi (hipoglikemii), przebiegu cukrzycy i stanu przedcukrzycowego oraz oceny obecności glukozy w moczu.

Total PSA

Oznaczenia PSA to badanie przesiewowe w kierunku raka stercza (inaczej zwanego gruczołem krokowym lub prostatą) u mężczyzn powyżej 50 roku życia, względnie przy uwarunkowaniach rodzinnych powyżej 40 roku życia, w celu oceny celowości wykonania biopsji gruczołu krokowego, a także dla monitorowania leczenia u chorych na raka stercza, jak i w kontroli chorych po leczeniu celem wczesnego wykrycia nawrotu choroby.

laboratorium premium - Tomek

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Basia
  niedziela, 23 lut, 2014, 20:39:40 |

  Ten miły młody człowiek na zdjęciu dzięki urządzeniu do pokazywania żył pobrał mi krew idealnie!!!. A zawsze miałam z tym problem, bo moje żyły nie są widoczne

 • Janek
  poniedziałek, 24 lut, 2014, 9:49:33 |

  Również byłem przez tego miłego kolegę ukłuty przy okazji pobierania krwi i jestem zadowolony bo nic nie bolało :)

 • Mosinak
  poniedziałek, 24 lut, 2014, 18:24:04 |

  To Ci miły młody człowiek… Na burmistrza go!!!

Skomentuj