Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | sobota, 10 paź, 2015 |

10 extra aplikacji do nauki języków obcych – poleca Preply

Aplikacje mobilne to świetna pomoc w nauce języka obcego. Korzysta z nich mnóstwo internautów z całego świata. Na rynku dostępnych są tysiące rozmaitych aplikacji, które zapewniają zarówno krótkie lekcje języka oraz zestaw ćwiczeń utrwalających słówka, gramatykę, wymowę. Wiele z nich bazuje na interaktywnych ćwiczeniach i atrakcyjnej szacie graficznej. Szereg aplikacji posiada ciekawą formułę zachęcającą do nauki.

Głównym założeniem aplikacji mobilnych jest przygotowanie krótkich lekcji i ćwiczeń, z jakich skorzystać można w każdej wolnej chwili w sklepie, pracy, szkole, podróży. Podręczny charakter aplikacji mobilnej to jej największy atut pozwalający na naukę przy okazji, mało a często. W zależności od osobistych preferencji jedne aplikacje uchodzą za hity, inne są mniej popularne. Wśród polecanych aplikacji do nauki języków przez platformę pośredniczącą w korepetycjach językowych online Preply znajdują się między innymi:

  1. FluentU– jedna z najbardziej lubianych aplikacji mobilnych w sieci. Nie brakuje jej użytkowników z całego świata. Zawiera szereg podcastów i bogatą mediatekę. Poprzez krótkie fragmenty filmów, seriali, wywiadów, reklam, wiadomości czy wywiadów uczy języków. W zależności od stopnia zaawansowania wraz z filmem pojawia się treść wypowiedzi, interaktywne słówka ze znaczeniem bądź też materiał jest emitowany bez treści, po czym użytkownik dostaje szereg pytań, ćwiczeń odnoszących się do odsłuchanego video. Filmiki można wielokrotnie oglądać, co jej dodatkowym plusem. Posegregowane są tematycznie, ułatwiając wybór konkretnego słownictwa. Dzięki FluentU można zyskać dostęp do języka takim jaki jest z zachowaniem naturalnego tempa wypowiedzi, akcentu itp. Ucząc się z tą aplikacją uczymy się jednocześnie rozumienia ze słuchu, pisowni, wymowy, jak i gramatyki.
  2. Rosetta Stone – aplikacja znana ze swej unikalnej formuły opartej na nauce słownictwa oraz gramatyki poprzez używanie słownictwa wychodząc od ogółu do szczegółu. Użytkownikom proponowane są słówka, a następnie zadania polegające na układaniu zdań z wybranymi słówkami. Słownictwo poznawane jest od ogólnego po coraz bardziej szczegółowe. Rosetta polecana jest przez lektorów, jednak decydując się na naukę z Rosetta Stone należy liczyć się z obsługą w języku angielskim. Co więcej dostęp do aplikacji wymaga opłaty. Atutem aplikacji jest przeznaczenie dla każdego, tak początkujących jak i zaawansowanych dzięki wielu poziom nauczania.
  3. Babbel – wielojęzyczna aplikacja, która zdobyła uznanie na całym świecie, głównie wśród użytkowników Google+. Aplikacja ma bardzo podobną grafikę i interfejs do G+, stąd też użytkownikom społeczności łatwiej jest się odnaleźć w obsłudze i zasobach Babbel. Korzystanie z aplikacji jest odpłatne. Na samym początku korzystania aplikacja wymaga określenia swojego profilu, by to wykonać należy przejść test wiedzy, który zakwalifikuje nas do określonego poziomu kursu Babbel. Rozbudowana mediateka oraz baza słówek umożliwia skuteczną naukę w przyjemny sposób.
  4. Duolingo – jedna z najbardziej znanych aplikacji edukacyjnych. Anglojęzyczna obsługa dla wielu może stanowić przeszkodę w jej wyborze. Dużym plusem tej aplikacji jest możliwość pobrania testowych lekcji za darmo. Metoda nauki w Duolingo opiera się na zdobywaniu kolejnych kompetencji w oparciu o wcześniej opanowany materiał. Elementem, który ma za zadanie motywować do pracy jest możliwość otrzymania i wystawienia oceny innych użytkowników. Prócz tego można monitorować swoje efekty nauki. Prócz obowiązkowych testów można też skorzystać z dodatkowych quizów językowych, co jest wartością dodaną.
  5. Busuu, aplikacja polegająca na społeczności jej użytkowników. Jest platformą edukacyjną, w której poznać można wiele osób zainteresowanych ćwiczeniem języka na podobnym poziomie co my sami. To doskonałą okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnej nauki, wymiany materiałami dydaktycznymi, testami. Aplikacja zapewnia dostęp do obszernego zestawu słówek i zbioru zadań gramatycznych. Ćwiczeń wciąż przybywa, bowiem każdy z użytkowników może nie tylko polecać własne, sprawdzone ćwiczenia jak i dodawać zadania. Uzupełnieniem w Busuu jest mediateka z plikami audio i video, będącymi świetnym dodatkiem w nauce języka. Niezależnie od tego czy znasz język dobrze, słabo, lub dopiero zaczynasz jego naukę możesz skorzystać z Busuu.
  6. MyWordBook, znana i używana przez użytkowników z  całego świata. Aplikacja anglojęzyczna operuje bogatym słownictwem. Aplikacje poleca nie tylko Preply ale również British Council. Przygotowana jest w taki sposób, by ułatwić użytkownikom przygotowanie do egzaminów państwowych z angielskiego. Interaktywne słówka oraz szereg materiałów powtórkowych są świetnym uzupełnieniem w przygotowaniu się do certyfikatu z języka angielskiego.
  7. MindSnack to ciekawy program do nauki przez zabawę. Polecany w szczególności najmłodszym. Mini gry słowne oraz zabawki bohaterowie zachęcają do nauki. Wielojęzyczna aplikacja jest odpłatna, jednak bardziej przypomina grę niżeli aplikacje edukacyjną, co jest jej niewątpliwym atutem. Liczne gry zręcznościowe pozwalają nauczyć się wielu słówek całkowicie nieświadomie. Dostępna tylko na Androida.
  8. English Idioms Illustrated to aplikacja do nauki angielskiego jednak jest godną polecenia ze względu na swoją wartość edukacyjną. To niecodzienna aplikacja ucząca idiomów angielskich, oparta na zasadzie fiszek. Nauka z nią jest szybka i skuteczna. Słówka są ilustrowane poprzez ciekawą grafikę. Słówka podzielone są na różne tematy. Dostęp do aplikacji można wykupić w całości lub na wybrane dziedziny życia np. historię, przyrodę itd. Aplikacja jest dedykowana wyłącznie użytkownikom Apple.
  9. LingLing jest aplikacją do nauki języka w formie rozrywkowej. LingLing jest grą językową która pozwala przyswoić mnóstwo słówek bez wysiłku. Baza aplikacji mieści ponad dwadzieścia tysięcy słów. Atrakcją aplikacji jest tworzenie własnej postaci, profilu który rozwija poprzez naukę kolejnych słówek. Użytkownik sam decyduje jak długo i kiedy chce się użyć. Formą sprawdzającą są ćwiczenia i zadania ze słówkami wcześniej proponowanymi.
  10. Memrise, ceniona za swą wartość merytoryczną aplikacja do nauki języków. Uchodzi za najpopularniejszą względem liczby pobrań. Najwięcej użytkowników Memrise uczy się angielskiego. Użytkownicy aplikacji tworzą społeczność, która doskonali aplikację. Jedną z zalet Memise jest opcja pobierania lekcji i nauki offline. Użytkownicy mogą dodawać własne zadania, doskonalić moduły, poszerzać bazy słówek. Lekcje Memrise są krótkie ale skuteczne, fiszki proponowane użytkownikom maja ciekawą grafikę i obudowane są zadaniami oraz przykładami użycia. Użytkownicy mogą między sobą ćwiczyć swoje umiejętności jak i wielokrotnie powtarzać zadania pochodzące z aplikacji. Ich różnorodność to duża zaleta Memrise.

2

Ilość aplikacji dostępnych na tablet, telefon na rynku wciąż wzrasta. Powstają aplikacje dedykowane młodszym, starszym, wzrokowcom, słuchowcom. Warto przy wyborze aplikacji kierować się nie tylko opinia innych ale również własnymi preferencjami względem nauki. Wybór jest duży, zarówno w aplikacjach płatnych, jak i tych darmowych. Większość z aplikacji posiada wersje testowe bezpłatne, które umożliwiają wypróbowanie i sprawdzenie walorów praktycznych aplikacji przed jej zakupem. Czasem aplikacja zachęca różnorodnością, czasem odmiennością a czasem prostym interfejsem, atrakcyjną grafiką czy bogactwem słownictwa języka potocznego itp.

Autorem rankingu jest platforma Preply oferująca konwersacje językowe via Skype w całej Polsce i m.in w woj. Wielkopolskim. Jeśli Twój wybór to angielski – korepetycje w Poznaniu to zapraszamy na stronę www po więcej informacji.

index

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj