Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 20 kw., 2015 |

Apel władz Puszczykowa

Do wsparcia akcji promocyjno-informacyjnej „Zarabiaj globalnie, rozliczaj PIT-a lokalnie” zostali zaproszeni znani mieszkańcy Puszczykowa: wokalistka Małgorzata Ostrowska, poseł Arkady Fiedler oraz Remigiusz i Bartosz Konieczni – właściciele SPA_larni i HOT_elarnii.

Wybierasz organizację, której chcesz przekazać 1 procent podatku, a czy zastanawiasz się gdzie trafi aż 38 procent Twojego podatku? Wybierz Puszczykowo! Z takim apelem do lokalnej społeczności zwrócił się burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek. Wsparli go znani przedsiębiorcy, muzycy i sportowcy, którzy od grudnia 2014 r. przekonywali mieszkańców do korzyści płynących z płacenia podatku dochodowego w Puszczykowie. Wśród osób zaangażowanych  znaleźli się między innymi: J. Błaszkowiak – właściciel znanej i cenionej za jakość wyrobów piekarni, Ewa Lewandowska – Pomes – olimpijka z Moskwy w wioślarstwie, M. i M. Bukowscy – właściciele kwiaciarni Maricler, T. i L. Głowaccy – właściciele restauracji Nova  oraz M. i J. Janaszkowie – właściciele YANHzone i Sport&Fun.

Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa

Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa

W Puszczykowie mieszka wiele osób, które z różnych względów są zameldowane w innych miejscowościach. Niestety, w tych przypadkach, w składanych deklaracjach PIT często podają oni zamiast miejsca zamieszkania miejsce zameldowania, co powoduje, że odprowadzany podatek dochodowy nie trafia do Puszczykowa. Udział w podatku PIT jest najważniejszym dochodem Puszczykowa. To przede wszystkim od wpływów z tego podatku zależy jakość życia w Puszczykowie, rozwój infrastruktury, budowa nowych dróg, inwestycje w oświatę i wprowadzania programów prozdrowotnych.

Szczegółowe informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie www.puszczykowo.pl

(ump)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo