Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | środa, 14 sty, 2015 |

Bank Pekao przejął SKOK Kopernik. Instytucja wydała nowy komunikat

22 grudnia 2014r. Bank Pekao sfinalizował transakcję i przejął kasę SKOK Kopernik. Konsolidacja została wcześniej zaakceptowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Na oficjalnej stronie internetowej SKOK Kopernik pojawił się już stosowny komunikat.

Bank Pekao spełnił wszystkie formalne wymagania KNF

Pierwsze informacje na temat przejęcia SKOK Kopernik znaliśmy już na początku grudnia

Przypomnijmy, że pierwsze informacje na temat planowanego przejęcia SKOK Kopernik pojawiły się już na początku grudnia. KFN jednogłośnie zaakceptowała wniosek złożony przez Bank Pekao; oceniono, że kondycja finansowa banku jest stabilna, a przejęcie spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej nie jest zagrożeniem dla sektora finansowego w Polsce.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji Komisja Nadzoru Finansowego podjęła się dokładnej analizy formalnej i uzupełniającej.

Należy zaznaczyć, że dotychczasowy zarząd SKOK Kopernik został zastąpiony przedstawicielami Banku Pekao na 14 dni przed formalnym przejęciem. Do 22 grudnia kasa świadczyła swoje usługi w niezmienionym zakresie.

>>> Koniecznie przeczytaj: Wybierz optymalny sposób oszczędzania

Bank Pekao w liczbach

Bank Pekao w liczbach

Kasa SKOK Kopernik bez szans na restrukturyzację

W komunikacie wydanym przez KNF wskazano jednoznacznie, że żadna spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa działająca na polskim rynku nie spełnia podstawowych uwarunkowań do przeprowadzenia restrukturyzacji SKOK Kopernik.

Przejściem kasy SKOK Kopernik zainteresowane były dwie instytucje finansowe: Bank Pekao oraz Bank PKO BP, z których tylko pierwszy został zaakceptowany przez BFG.

Kas SKOK Kopernik działała m.in. na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, a także w Małopolsce i w Łódzkiem.

Bank Pekao w liczbach

Bank Pekao SA jest jedną z najstarszych instytucji finansowych o zasięgu ogólnopolskim. Bank zarządza dwoma domami maklerskimi, a także podmiotami specjalizującymi się w obsłudze klientów biznesowych w zakresie leasingu oraz wiodącym funduszem emerytalnym.

Pekao oddaje do dyspozycji swoich klientów blisko 1 tys. bankomatów w całym kraju (źródło: Bank Pekao na www.banki.pl).

Instytucja może pochwalić się 85-letnią historią i dziś wchodzi w skład grupy UniCredit prowadzącą swoją aktywność w kilkunastu państwach na terenie całej Europy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.4/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo