Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 13 paź, 2015 | komentarzy 11

DOBRA ZMIANA

W piątek  9 października w Mosińskim Domu Kultury z mieszkańcami Mosiny i Puszczykowa spotkał się Bartłomiej Wróblewski, kandydat na posła do Parlamentu w najbliższych wyborach. Obszerny artykuł na jego temat ukazał się na łamach naszej gazety w maju b.r. „Była to propozycja, o którą specjalnie nie zabiegałem”.

Szanowni Państwo, pozostały dwa tygodnie do końca kampanii wyborów. Stoimy przed historyczną szansą wygrania wyborów i samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przez najbliższe dwa tygodnie powinniśmy zrobić wszystko, aby nastąpiła „DOBRA ZMIANA”, powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Wywiad

Czy w Polsce możliwa jest „Dobra Zmiana”?

B.W. – Tak, wiatr zmian wieje w Polsce. Wyrazem tego jest wybór Andrzeja Dudy na prezydenta, kandydatura Beaty Szydło na premiera oraz zaangażowanie w politykę nowych osób. Podobnie jak wielu z nas, przyjmuję te zmiany z nadzieją. Dobra Zmiana to jednak także inny program i styl działania. Potrzebujemy polityki, która będzie bliższa ludzi, a jednocześnie będzie bardziej merytoryczna.

Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski

Jak opisałby Pan siebie w kilku zdaniach?

Pochodzę z Poznania. Studiowałem prawo w Poznaniu, Bambergu i Bonn, a później uzupełniałem wykształcenie m.in. w Paryżu, Strasburgu i Berlinie. Znam cztery języki. Jestem doktorem nauk prawnych i specjalizuję się w prawie konstytucyjnym. Pracowałem w Instytucie Zachodnim w Poznaniu, Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego i współpracowałem wówczas z obecnym Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Od kilku lat jestem dyrektorem Instytutu Prawa na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W Sejmiku Wielkopolskim reprezentuję Powiat Poznański, w tym także gminę Mosina.

Jakie są Pana związki z Mosiną?

W gminie Mosina mieszka wielu moich znajomych z okresu harcerstwa i studiów. Od 2011 r., kiedy zaangażowałem się w działalność publiczną, jestem w gminie Mosina często i w innym charakterze. Odwiedziłem wszystkie sołectwa gminy. Po wyborze na radnego Sejmiku przyjechałem także na sesję Rady Miasta i Gminy Mosina, żeby podziękować mieszkańcom za okazane zaufanie. Na prośbę mosińskich i kórnickich radnych złożyłem interpelację do Marszałka Województwa Wielkopolskiego ws. całościowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 431, a na prośbę mieszkańców Dymaczewa ws. przejścia dla pieszych w tej miejscowości. Kierowałem lokalną kampanią Andrzeja Dudy. Ostatnio wreszcie byłem na gminnych dożynkach w Mosinie.

Dobra Zmiana, spotkanie w Mosinie

Dobra Zmiana, spotkanie w Mosinie

Czym zajmuje się Pan jako radny Sejmiku Wielkopolskiego i członek Rady Programowej PiS?

W Sejmiku pracuję w Komisji Budżetowej. Jestem również wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji i Nauki. Zgłosiłem kilkadziesiąt interpelacji i zapytań dotyczących konkretnych problemów mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego. Dotyczyły m.in. wydatkowania i marnotrawienia pieniędzy publicznych, działalności spółek Województwa Wielkopolskiego, modernizacji dróg w powiecie poznańskim. W związku z faktem, że jestem członkiem rad społecznych Szpitala Rehabilitacji dla Dzieci w Kiekrzu oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Poznaniu interweniowałem w sprawie prób przekształceń tych instytucji, które mogą prowadzić do zmniejszenia liczby leczonych pacjentów i jakości świadczonych usług.

Z kolej w Radzie Programowej PiS zajmuję się prawem podatkowym. Opowiadam się za stworzeniem kodeksu podatkowego. Dzięki temu doszłoby do uproszczenia obecnie bardzo skomplikowanego i drogiego w utrzymaniu systemu podatkowego. Podatki byłyby niższe, a jednocześnie sprzyjały prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jakie są Pana polityczne cele w Poznaniu i powiecie poznańskim?

Społeczeństwo oczekuje dobrej i rzeczywistej zmiany. W naszym regionie jest to możliwe tylko poprzez przełamanie politycznego monopolu PO. W mojej ocenie szkodzi on rozwojowi Poznania i powiatu poznańskiego. Szkodzi jak każdy inny monopol. Kosztuje dużo i jest mało efektywny. Potrzebujemy w Poznaniu i powiecie władzy skromniejszej, transparentnej, odrzucającej praktyki nepotyczne, działającej nie z myślą o sobie, ale na rzecz nas wszystkich. Jeśli zostanę wybrany na posła, będę się czuł szczególnie odpowiedzialny za sprawy mieszkańców powiatu poznańskiego, w szczególności gminy Mosina.

Jak można się z Panem skontaktować?

Jestem osobą otwartą. Kontakt ze mną jest łatwy. Odbyłem w ciągu ostatniego roku ponad sto spotkań na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego. Jestem obecny w mediach społecznościowych, w szczególności na Facebooku. Mój numer telefonu i adres mailowy jest do Państwa dyspozycji (602-236-194, bw@bartlomiejwroblewski.pl). Zapraszam Państwa do współpracy. Proszę o Państwa głos!

Barłomiej Wróblewski na szczycie Everestu Pn, 25.V.14r.

Barłomiej Wróblewski na szczycie Everestu Pn, 25.V.14r.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (11)

 • Czarny
  środa, 14 paź, 2015, 9:42:10 |

  Polska dla Polaków, a nie dla tych sprzedawczyków z PO!!

 • lakonicznie
  środa, 14 paź, 2015, 13:33:58 |

  Nie gadaj bzdetów. Na Pis w Wielkopolsce nikt patrzeć nie może. Mam nadzieję, że nadal porządzi PO. Nawet nie o partię mi chodzi, bo po całokształcie ciężko ich do końca pozytywnie osądzać, ale patrząc jednostkowo, ich Posłanka Bożena Szydłowską jest chyba najtrafniejszym wyborem.

 • Rapid
  środa, 14 paź, 2015, 14:09:05 |

  Kolesiostwu od zielonej wyspy już podziękujemy. Nie chcę żyć w Państwie teoretycznym, w którym władza patrzy tylko żeby ona sama miała dobrze, ale w silnym Państwie patriotycznym, w którym Polska jest na pierwszym miejscu. Dlatego ja zagłosuję na Pis.

 • Gość
  środa, 14 paź, 2015, 15:09:29 |

  @lakonicznie —PO owocach ich poznacie

 • Huzar
  czwartek, 15 paź, 2015, 10:56:19 |

  Uwaga – w wątku wypowiada się jeden z troli PO. Jak to się mówi – tonący brzytwy się chwyta. Wg mnie sprawa jest jasna, tylko idiota zagłosuje na PO, albo wierny widz wiadomości, tvn czy czytelnik wyborczej; słuchacz Radia Zet lub tok fm (oba wyborcza) itp.
  http://demotywatory.pl/4467344/Gdyby-tak-dalo-sie-wskrzesic-dawna-Husarie-zeby-zrobila-porzadki-w-tym-kraju
  http://demotywatory.pl/4451720/A-my-nie-chcemy-uciekac-stad

 • sajmon
  piątek, 23 paź, 2015, 13:54:30 |

  lakonicznie- akurat tu się z Tobą zgodzę, za PO średnio przepadam, ale Bożena Szydłowska naprawdę zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. W końcu zagłosuję na nią, a nie na partię. Jej ufam i mam ku temu powody (jako burmistrz sprawdziła się bardzo dobrze)

 • Gość
  piątek, 23 paź, 2015, 14:38:00 |

  Widać że nie znasz zasad obliczania głosów
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_D%E2%80%99Hondta

 • lol
  piątek, 23 paź, 2015, 20:18:04 |

  Huzar, a co nowego w telewizji Trwam? Dymaczewski troll…

 • Gość
  sobota, 24 paź, 2015, 10:15:02 |

  Co Ci przeszkadza oglądać? Adres znajdziesz w Google loleczku.

 • Gość
  niedziela, 25 paź, 2015, 21:34:41 |

  @ lakonicznie— Jednak twoje sugestie się nie sprawdziły. Jest zwycięstwo. P Jarosławie i P Beato DZIĘKUJEMY

 • kibic
  poniedziałek, 26 paź, 2015, 11:26:33 |

  Może ruszy się coś z tą Polską w końcu jak z reprezentacją w piłce nożnej :)

Skomentuj