Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 27 mar, 2015 | komentarze 4

Czy w Puszczykowie powinna powstać hala sportowo-widowiskowa?

O zdanie mieszkańców pyta radny Rady Miejskiej.

Koniec VI kadencji Rady Miasta Puszczykowa poświęcony był idei budowy hali sportowo-widowiskowej.

Pomysł powstania nowego obiektu poruszyła jedna z przedstawicielek rodziców dzieci uczęszczających  do Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1.  Miałem dużo wątpliwości związanych z tym pomysłem, gdyż w planowanym miejscu powstania tej hali występowało zjawisko zwane kurzawką.  Jednak po badaniach geologicznych okazało się, że teren nie wymaga dodatkowych inwestycji w postaci słupów wbijanych w grunt i utrzymujących obiekt,  które gdyby okazały się potrzebne, znacznie podniosłyby koszty budowy.

Jak się dowiedziałem, nowa hala ma służyć głównie dzieciom, które uczą się w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1. W celu jak najlepszego wykorzystania powierzchni, hala będzie dzielona kurtynami na trzy części. Dla dzieci przeznaczona będzie również sala do ćwiczeń korekcyjnych oraz oczywiście szatnie. Stara sala została wybudowana w latach 80. XX wieku ze składek społecznych. Niestety materiały, z jakich wtedy budowano pozostawiały wiele do życzenia i obiekt wymagał częstych stemplowań. Po ostatnich badaniach  stan techniczny budynku okazał się fatalny. Budowa nowego obiektu ma kosztować od 7 do 9 milionów złotych, a 1,8 mln ma być zwrócone z kasy państwowej.

 

Hala po godzinach lekcyjnych będzie mogła być oczywiście wykorzystywana przez różne zespoły sportowe. Na jej terenie będą mogły odbywać się również widowiska, choć moim zdaniem ta funkcja jest dość dyskusyjna. Jakoś nie wyobrażam sobie tam występów kabaretów i zespołów muzycznych. Lepiej według mnie organizować takie imprezy na zewnątrz, np. na terenie Zakola czy też Centrum Animacji Sportu w czasie lata.

Jednak podstawową funkcją artykułu jest zapytanie mieszkańców: Czy chcą  budowy hali sportowo-widowiskowej? Czekam na Państwa przemyślenia oraz koncepcje pod adresem mailowym krzyzanskimaciej@gmail.com oraz pod numerem telefonu 508 467 405. Zależy mi na zebraniu jak największej ilości uwag i przemyśleń. Liczę na Państwa opinie.

Maciej Krzyżański

radny Rady Miasta Puszczykowa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 8)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • mieszkanka Puszczykowa
  sobota, 28 mar, 2015, 10:37:06 |

  W najnowszym Echu Puszczykowa burmistrz informuje mieszkańców o 10 milionowym koszcie budowy sali. Moje pytanie za ile wybudowano kompleks sal gimnastycznych wraz z dużym zapleczem socjalnym dla sp2 i g2 ? Dlaczego sp1 i g1 nie mogą mieć podobnego kompleksu, a my braku zadłużenia ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • jaaaaaaa
  sobota, 28 mar, 2015, 14:04:28 |

  Hala nie jest potrzebna, są poważniejsze wydatki!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • Gość
  sobota, 28 mar, 2015, 14:53:32 |

  Jakie???

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • mieszkanka Puszczykowa
  sobota, 28 mar, 2015, 16:50:36 |

  Nie wszyscy mieszkają przy utwardzonych drogach, cztery na rok to naprawdę śmieszne, nie mówiąc o tym, że stare wymagają napraw ( szczególnie te robione za Napierały), o złym stanie chodników nie wspólne. Prosi się także kompleksowe opracowanie i wdrożenie w życie sieci ścieżek rowerowych – mało?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo