Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 15 lut, 2015 | komentarze 2

Czym jest pellet?

Pellet to nowoczesne paliwo stworzone z biomasy, jakie to współcześnie coraz częściej wykorzystuje się do ogrzewania domów, lokalów a także wielu innych pomieszczeń. Pellet to, bowiem rodzaj źródła energii, jakie to ze względu na swoje doskonałe właściwości energetyczne a także wygodne stosowanie uchodzi za najlepsze na współczesnym rynku grzewczym. Dodatkowo jest to paliwo ekologiczne, dlatego sprawia, że nie wpływa negatywnie na naturę oraz nie zanieczyszcza jej.

Odnawialne źródło energii
Okazuje się, Pellet, czyli inaczej rzecz ujmując, ekologiczne ogrzewanie , zdobyło już bardzo wielką zwolenników na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem ma ono wielką ilość zalet i walorów. Z całą pewnością Pellet to paliwo, które jest pod każdym względem uważane za ekologiczne. Jest to produkt pochodzenia roślinnego, jaki to zalicza się także do paliw odnawialnych, dlatego iż ich masa organiczna formuje się przede wszystkim w procesie fotosyntezy z wodą a także z dwutlenku węgla, jaki to jest pobierany z atmosfery. Następuje, więc znaczne ograniczenie emisji CO2, co oznacza, że zanieczyszczenie środowiska powodowane przez ten rodzaj jest bardzo niskie, w przeciwieństwie do innych paliw o charakterze grzewczym. Co więcej, należy także zaznaczyć, że paliwo tego typu przynosi także wielką korzyść całemu społeczeństwu. Dzieje się tak, dlatego, że owe biopaliwa mogą być wytwarzane na plantacjach rolniczych, czy też leśnych. Produkcja tego typu daje na terenie Polski naprawdę wielkie możliwości, albowiem wedle oceny do zagospodarowania mamy około 3 milionów hektarów, które to współcześnie leżą odłogiem. Efektem tego zagospodarowania stanie się możliwość wytwarzania około piętnastu ton biomasy na jednym hektarze. Co więcej, jak podają statystyki, produkcja tego rodzaju paliw może stworzyć na terenie Polski nawet 100 000 nowych miejsc pracy.

Rozsądny wybór
Rzec można, że biomasa jest obecnie bardzo rozsądną alternatywą, jeżeli chodzi o najpopularniejszy dziś rodzaj paliwa, czyli węgiel. Dzieje się tak, dlatego, że ma ona wielką ilość zalet i walorów. Przede wszystkim zapewnia nam stosunkowo tanie ogrzewanie domu, czy też innego lokalu, a także jest to ogrzewanie pod każdym względem ekologiczne.

pelet

pelet

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Marek31
    piątek, 13 mar, 2015, 10:59:21 |

    Pellet to ekologiczne i bardzo dobre źródło opału dla domu. Pellet ma dość dobrą kaloryczność, więc pali się fajnie. Do tego nie emituje zanieczyszczeń, a samego popiołu zostaje garstka.

  • Henryk
    piątek, 27 mar, 2015, 10:25:34 |

    A jak taki pellet wychodzi w porównaniu np. z paleniem gazem czy olejem?

Skomentuj