Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 16 lis, 2015 |

Darmowe badania

W sobotę, 21 listopada w Galerii MM w Poznaniu w godz. od 11 do 16, we współpracy z: Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, Poradnią CenterMed oraz Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, wykonywane  będą darmowe badania: pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie na wykrycie czerniaka, spirometria, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru.

Jeden dzień bez papierosa

19 listopada przypada  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Ponad  30 lat temu w Kalifornii zachęcano palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Stąd zrodził się pomysł na  obchody, które przypadają co roku w trzeci czwartek listopada.

Do codziennego palenia papierosów przyznaje się 24 proc. Polaków. Większość rozpoczyna  w wieku 15-19 lat. Wcześniej też zaczynają palić mężczyźni. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu dla biernych i czynnych palaczy tytoniu organizuje akcje edukacyjne i poradnicze.

W  czwartek, 19 listopada w siedzibie stacji przy ul. Gronowej 22 w Poznaniu (w holu na V piętrze) będzie można wykonać w godz. od 10 do 13  pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Jest to jedna z metod weryfikująca ekspozycję na dym tytoniowy.

W piątek, 20 listopada z takiego badania skorzystają pracownicy Huty Szkła w Antoninku. (red., psse)

Kontakt: Cyryla Staszewska

Rzecznik prasowy PSSE

tel. 517 250 506

rzecznik@psse-poznań.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj