Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | sobota, 14 lut, 2015 | 1 Komentarz

Dlaczego warto jechać na ferie autokarem?

Przy przeglądaniu ofert wyjazdów turystycznych na narty, w czasie zimy, natknąłem się na kilka propozycji wyjazdów autokarowych. Zawsze byłem zwolennikiem wyjazdów samochodowych, organizowanych przy użyciu własnego pojazdu, ale postanowiłem rozważyć nową opcję wyboru. Jak myślicie, czy rzeczywiście warto wybrać się na wyjazd na ferie autokarem, czy jednak pozostać przy własnym samochodzie i zyskać dużą niezależność podczas zasłużonego urlopu w górach?

Na ferie samochodem

Osobiście jeżdżąc co roku na narty, głównie w polskie góry, zawsze wybierałem transport własnym samochodem. Nie brałem ze sobą sprzętu narciarskiego, ale wypożyczałem wszystko na miejscu. Dopóki jeździłem na ferie w górach sam lub z kolegą, wszystko było ok. Nieprzewidziane sytuacje na drodze, kilkukilometrowe korki i niemożność znalezienia miejsc parkingowych w kurorcie zimowym mi nie przeszkadzały. Odkąd jednak mam rodzinę, oczekuję przede wszystkim komfortu wypoczynku.

Mam już pewne umiejętności w jeździe na nartach, podobnie jak moje pociechy i żona. Dlatego wolę korzystać z własnego sprzętu narciarskiego. Abym mógł przewieźć na ferie w górach sprzęt sportowy i wszystkie bagaże mojej rodziny, musiałbym chyba wynająć przyczepę. Kupno dużego bagażnika komorowego na dach do samochodu nie wchodzi na razie w grę – kupowałbym go z zastosowaniem tylko raz w roku, a nie jest to tania rzecz. Z tego względu postanowiłem znaleźć alternatywny transport na wyjazd w góry.

Autokar zapewnia komfort jazdy i transportu bagażu

Wyjazd autokarem na ferie w górach jest dobrą opcją wyboru transportu na narty. Podróżni muszą martwić się tylko tym, aby stawić się w wyznaczonym miejscu o wskazanej godzinie, gdzie podjedzie autokar i zapakuje bagaże wraz ze sprzętem narciarskim. Nie trzeba dbać o zabezpieczenie nart i wiązań – zapewnia to organizator. Podczas całej drogi na miejsce nie muszę – jako jedyny kierowca, skupiać się na drodze, płacić za autostrady czy pilnować, aby nie zasnąć w czasie jazdy. Mogę rozłożyć wygodny fotel w autokarze i spać, czytać, albo oglądać film na DVD. Nie odczuję trudów długiej podróży np. w Alpy, gdzie będę mógł szusować po doskonale przygotowanych ku temu stokach w dużych kurortach narciarskich.

ferie snieg

ferie śnieg

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • austria-na-narty.pl
    czwartek, 7 lut, 2019, 13:09:12 |

    Jeżeli zbierzemy większą grupę osób warto rozważyć jazdę autem. Wyjazd na narty szczególnie zagranicę zajmuje sporo czasu, dlatego np. przystanki lepiej dostosować do siebie.

Skomentuj