Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | wtorek, 14 kw., 2015 |

Dobre sprzęty na gruntowne porządki

Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych maszyn czyszczących, które mogą być bardzo przydatne, nawet podczas codziennych porządków.

Na co dzień
Podstawowe prace, mycie podłogi, czy zbieranie kurzu i drobnych pyłków, okruszków zdarza nam się wykonywać nawet codziennie i trudno tego uniknąć. Jednak, jeżeli kupimy sobie porządny sprzęt, możemy znacznie skrócić czas przeznaczony na sprzątanie. Nie można na przykład obejść się bez mopa. Do łazienki, odpowiedni będzie na przykład paskowy, albo sznurkowy, ponieważ dobrze zbiera wodę.  Do mycia podłóg warto natomiast zainwestować w płaski, ponieważ wtedy powierzchnia będzie równomiernie oczyszczona i nabłyszczona.
Na większych powierzchniach, na przykład przemysłowych zwykły mop z wiadrem to zdecydowanie za mało. Wtedy niezwykle przydatna jest maszyna czyszcząca. Na przykład Numatic TTQ1535S to urządzenie stosunkowo małe, świetnie sprawdzi się w sklepach, między wąsko rozstawionymi półkami. Oszczędność czasu podczas używania maszyny wynika z faktu, iż podczas jednego przejazdu jest ona w stanie wyszorować, zmyć, osuszyć powierzchnię i zebrać pyłki. Konstrukcja pozwala na pracę do przodu i do tyłu i wymianę szczotek w zależności od powierzchni, którą będziemy czyścić.
Potrzebnym sprzętem jest także odkurzacz. Najlepiej zainwestować w taki, który jest w stanie uporać się zarówno z odpadkami suchymi, jak i mokrymi, bez szkody dla silnika maszyny. Ważne jest, aby jego zbiornik był wykonany ze stali nierdzewnej, albo innego, odpornego na wilgoć materiału.
Jeśli mamy do czynienia z dywanami, czy wykładzinami, powinniśmy także rozważyć kupno odkurzacza piorącego. Pomoże nam on także zadbać o tapicerkę samochodu.

Szorowarki
Bardziej gruntowne porządki wymagają jeszcze bardziej specjalistycznego sprzętu. Warto zaopatrzyć się w szorowarkę. Jej uzupełnieniem musi być odkurzacz, ponieważ one same nie posiada systemu odsysającego. Do czego służy taka szorowarka? Przede wszystkim do pielęgnacji posadzek, szczególnie tych o nierównej fakturze. Dopasowana szczotka dokładnie oczyszcza powierzchnię, nie uszkadzając jej. Obecnie, dbałość o podłogi wykracza daleko poza tylko i wyłącznie czyszczenie ich. Bardzo popularne jest nakładanie powłok polimerowych. Dzięki nim, zasadnicza warstwa posadzki jest zabezpieczona przed ścieraniem. Powłokę, która z czasem niszczeje można zdzierać i zastępować nową. Do tego będą potrzebne twardy pad i mocna szorowarka, na przykład HFM 1515.
Powłoka przede wszystkim zabezpiecza posadzkę, ale ponadto sprawia, że zanieczyszczenia nie przywierają do niej tak łatwo. Kiedy powłoka już wyschnie, tworzy na powierzchni podłogi gładką warstwę, którą trudniej zarysować i w którą nie wnikają cząsteczki brudu.
Częstym błędem popełnianym przez konsumentów jest rezygnacja z lepszego sprzętu, ze względu na jego cenę. Wydaje nam się, że odkurzacz i miotła to wszystko co jest potrzebne do odpowiedniej dbałości o dom, czy biuro. Warto jednak zauważyć, że stosowanie odpowiednich maszyn pozwala nam na przykład ograniczyć ilość detergentów, co przyniesie korzyść zarówno naszemu portfelowi jak i zdrowiu. Ponadto warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który posłuży nam nawet w trudnych warunkach przez długie lata, a nie zepsuje się po pierwszych kilku użyciach.
Maszyny, na którymi dobrze jest się zastanowić dostępne są na przykład na stronie www.maszynyczyszczace24.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.2/10 (Głosujących: 12)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo