Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Czytelnicy GMP | czwartek, 15 sty, 2015 | 1 Komentarz

Domki ogrodowe i schowki narzędziowe – uporządkują ogród

Wiosna to najlepszy czas na uporządkowanie przestrzeni w ogrodzie i zorganizowanie miejsca, gdzie będziemy mogli trzymać narzędzia i potrzebny w ogrodzie sprzęt. Idealnym rozwiązaniem dla mniejszych powierzchni będzie schowek narzędziowy (potocznie nazywany „narzędziowcem”), na nieco większej przestrzeni, możemy pokusić się o postawienie domku ogrodowego. Zarówno domek jak i narzędziowiec możemy mieć przygotowane pod wymiar, stosownie do miejsca jakim dysponujemy. Tak, więc nawet domek można dostosować rozmiarami do naszej działki.

Schowki narzędziowe przypominają nieco szafy, w których można rozmieścić narzędzia i sprzęt ogrodowy. W większych narzędziowcach zmieścimy nawet kosiarkę i rowery. Schowki te są zabudowane ze wszystkich stron, a najlepiej prezentują się pod ogrodzeniem lub ścianą budynku, w miejscu, gdzie nie będą zbytnio rzucać się w oczy, ale gdzie będziemy mieć wszystko „pod ręką”.

Schowki mają zazwyczaj podwójne drzwi, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do całej ich zawartości. Drzwi najczęściej zamykane są na zasuwkę ( z możliwością założenia kłódki). Taki drewniany domek z pewnością przyda się na każdej działce,a jego estetyczne wykonanie sprawi, że nie będzie on szpecił otoczenia, a zgrabnie się w nie wkomponuje. Schowek możemy pomalować drewnochronem na dowolny kolor. Możemy zlecić impregnację producentowi lub wykonać ją samodzielnie, jeśli np. chcemy zabejcować domek w tym samym kolorze, w jakim mamy ogrodzenie, altanę czy inne elementy architektury. Ceny takich schowków oscylują w granicach od 1000-3000 zł. Wszystko zależy od wykończenia domu oraz jego rozmiaru.

domek ogrodowy

Domki ogrodowe, mogą pełnić niekiedy funkcję małej altany lub być składem narzędzi ogrodowych i innego sprzętu. Domki ogrodowe mają dach jedno lub dwuspadowy. Posiadają większą powierzchnię niż narzędziowce. Czasem są również wyposażone w drewutnię (wiatę na drewno), którą można wykorzystać jako schowek do przechowywania drewna lub dodatkową powierzchnię do przechowywania sprzętu i narzędzi. Taka zadaszona część może być wykorzystana jako mini wiata na rzeczy, które nie muszą być trzymane w zamkniętym pomieszczeniu. Takie praktyczne domki znajdziemy w ofercie sklepu Ogrodolandia. Domek Lucy występujący standardowo w dwóch wymiarach: 200×100 lub 200×150 cm jest dobrym przykładem narzędziowca, który jest ciekawie zbudowany i dość pojemny. Schowek posiada dwuspadowy dach i dwuskrzydłowe drzwi. Wnętrze domku jest bardzo przestronne i ustawne. Z boku są również zamontowane półki, na których można ustawić mniejsze przedmioty. Domek zawiera podłogę. Całość wykonana jest bardzo estetycznie, a domek jest szczelny i solidny. Warto wiedzieć, że ten sam domek możemy zlecić do wykonania w innym wymiarze, można także wstawić okienka doświetlające. W standardzie dach domku pokryty jest papą, co już zapewnia odpowiednią izolację dachu, a można także dla większej estetyki zrobić pokrycie gontem bitumicznym. Domek Lewis można już uznać za domek-altankę, ponieważ sam domek (łącznie z przylegającą do niego wiatą) ma wymiar 450×200 cm. Domek ma jednospadowy dach, doświetlające okno oraz drzwi z okienkiem, zamykane na klucz. Estetyka domku sprawia, że można korzystać z niego także jako z mini altany.

Czy wybierzemy schowek ogrodowy czy domek, nasza przestrzeń zmieni się nie do poznania. Jeśli wszystko będzie uporządkowane i będziemy mieć narzędzia pod ręką, zaoszczędzimy sobie czasu i stresu straconego na poszukiwanie zagubionych przedmiotów. Warto więc zainwestować w taki niezbędnik każdej działki- tej dużej i tej małej.

Ogrodolandia – http://ogrodolandia.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.6/10 (Głosujących: 11)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Maciej
    wtorek, 12 maj, 2015, 13:43:16 |

    Posiadam taki domek, robiłem go sam, ale można je kupić, trzymam w nim narzędzia, dowiedziałem się o czymś takim dopiero tu w Irlandii, ze strony http://narzedziarz.pl/wybieramy-domek-na-narzedzia-na-co-zwrocic-uwage/, planuje robić drugi i trzymać w nim kosiarkę, tylko zatanawiam się czy nie stawiać fundamentów by było mocniejsze ;/ zobaczymy, polecam bo rozwiązanie super

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo