Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Dorota Lisiak | środa, 29 kwi, 2015 |

Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania

Działania Godne Uwagi to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także: „Głosu Wielkopolskiego”, „Radia Merkury” i TVP Poznań w celu przedstawienia dobrych praktyk oraz promocji osiągnięć organizacji pozarządowych z całej Wielkopolski. Z  Mosiny zgłoszono trzy pomysły z 2014roku . Były to „Mama prawie idealna – Strefy Rodzica”,Literackie Ty Ta Te Grupy Inicjatywnej Baranówko” i „FMTW Mosina Cup Klubu KS 1920 Mosina”.

Każdy z tych projektów realizowany był przy udziale oraz zaangażowaniu środowisk lokalnych. Klub KS 1920 Mosina w ramach tego corocznego, odbywającego się w czerwcu pomysłu organizuje turniej dla młodych adeptów piłki nożnej. Jest to okazja nie tylko do prezentacji swoich umiejętności, ale i do wspólnej zabawy i spotkań z rówieśnikami. W zeszłym roku brało w nim udział ok. 50 drużyn. W organizację turnieju włącza się zawsze wielu wolontariuszy i podmioty, które wspierają tę inicjatywę. Zachęcamy do śledzenia tegorocznych propozycji Klubu tym bardziej, że obchodzą oni w tym czasie rocznicę swojego powstania.

„Strefa rodzica” natomiast aktywizowała kobiety, zapraszając je na warsztaty z psychologiem, dietetyczką i brafiterką. Miały one na celu integrację oraz podniesienie poczucia wartości każdej z pań. Ważny punkt programu stanowiło także znane wszystkim i licznie odwiedzane coroczne już Ciuchowisko.

Wszystkie te pomysły były i są niesamowicie kreatywne oraz umacniają naszą małą mosińską społeczność.

Laureatem konkursu została Grupa Inicjatywna Baranówko. Z pośród 112 projektów, dzięki zaangażowaniu wszystkich internautów znaleźliśmy się w gronie 18 zwycięzców. Laur (statuetkę i dyplom) młodzież odebrała osobiście podczas oficjalnej gali wręczenia nagród. „Literackie Ty Ta Te” Grupy miało na celu pokazanie młodych ludzi chcących działać i próbujących zmieniać na lepsze swoje otoczenie przy wykorzystaniu oryginalnej formy przekazu sztuki literackiej. Odbywało się to podczas Dni Mosiny 2014 r.

Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ pozytywnie na zapytanie młodych ludzi odpowiedziały wysokie władze państwowe i kościelne w Polsce. Osiem osób znanych i cenionych, pięć mosińskich szkół oraz przedszkole, biblioteka, Spółdzielcza Grupa Bankowa i liczne firmy oraz osoby prywatne. Cały opis został zamieszczony na łamach GMP w archiwalnym artykule „Historia pewnego pomysłu” oraz będzie przedstawiony w broszurze wydanej przez organizatora dla potrzeb konkursu i w ramach promocji – nagrody w konkursie. Myśleliśmy także nad kontynuacją zadania i uczynieniem z niego imprezy stałej tym bardziej, że oprócz wsparcia Kancelarii Prezydenta RP otrzymaliśmy dla naszego pomysłu „Wykrzyknik Poparcia” festiwalu wrocławskiego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Czy i jak w tym roku będziemy działać, poinformujemy czytelników na bieżąco.

W imieniu wszystkich organizacji biorących udział w konkursie chcielibyśmy gorąco podziękować wspierającym nas osobom, instytucjom, firmom. W szczególności niezastąpionym internautom, ale i solidaryzującym się z działaniami sympatykom.

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

Napisano przez Dorota Lisiak opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Skomentuj