Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 4 maj, 2015 | 1 Komentarz

Białą Sobota: Były nawet jaja od szczęśliwych kur

Sobota 25 kwietnia była dniem, w którym można było się przebadać, skonsultować, zasięgnąć porady lekarza. Miało to miejsce w budynku ośrodka zdrowia w Mosinie przy ul. Dworcowej. Organizatorem kolejnego  festynu medycznego „Biała sobota” było Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska oraz medycy z Medicomplex i Allmedica.

Przybyli mieszkańcy mogli zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, wykonać EKG i morfologię. Konsultacji udzielał również dietetyk, optyk, psycholog transportu, rehabilitant, masażysta. W „Ptasim parku” prezentowano stoiska ze zdrową żywnością, gdzie królowały chleby naturalne, z ziarnami, nowalijki, jaja od „szczęśliwych” kur, pyszny twarożek ze szczypiorkiem. Kanapkami „czarodziejsko pysznymi” częstowała młodzież z zespołu Happy z Żabinka – przygotowały je panie ze stowarzyszenia. Podziwiano i smakowano „słodkie miodzio” z pasieki pana Bangiera. Strażacy z OSP Radzewice i Nowinki uczyli pierwszej pomocy.
Policjanci z mosińskiego komisariatu znakowali rowery przed ewentualną kradzieżą.

Trener sportowy wraz z młodzieżą z UKS Zapaśnik Rogalinek  wykonywał ćwiczenia sprawnościowe i na urządzeniach siłowni zewnętrznej.

Strzelcy z MGA  FOXES zabawiali najmłodszych uczestników festynu.

Organizatorzy składają podziekowanie za pomoc i wsparcie: Piekarni Karolinka z Żabinka, Piekarni Zbyszko z Rogalinka, Piekarni K. Piskorska, właścicielom sklepu warzywniczego U Radka i dziadka, Ewie Paszkiewicz, Małgorzacie Kubiaczyk, Jerzemu Bolewskiemu.

W imieniu organizatorów – prezes  Stowarzyszenia –  Jolanta  Szymczak

festyn medyczny „Biała sobota"

festyn medyczny „Biała sobota”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    czwartek, 7 maj, 2015, 16:59:58 |

    Para poszła w gwizdek bo Allmedica nie ma zamiaru leczyć w starym ośrodku zdrowia

Skomentuj