T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 2 cze, 2015 |

Gdzie kopyta poniosą

28 maja na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku koło Mosiny odbył się, organizowany tradycyjnie na przełomie maja i czerwca przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, piknik na końskiej polanie.

PIKNIK NA KOŃSKIEJ POLANIE – DZIEŃ DZIECKA W BARANÓWKU

Imprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele SOSW we współpracy z gospodarzem terenu p. Joanną Kubisą. Była to już VII taka impreza zorganizowana przez Ośrodek z okazji Dnia Dziecka. W tym roku uczestnicy Pikniku bawili się pod hasłem „Wehikuł czasu – spotkanie dwóch epok”. Pogoda dopisała, a większość zaproszonych gości zaszczyciła Imprezę swoją obecnością. Byli wśród nich m.in.: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu: wicestarosta – Tomasz Łubiński, Elżbieta Tonder, Piotr Pietryga, Tadeusz Pasek, a także Dyrektor PCPR w Poznaniu  Grzegorz Karolczyk,  Dorota Rojewska – dyrektor Zespołu Szkół w Puszczykowie,  Anna Balcerek – Kałek – kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu przy Urzędzie Miejskim w Mosinie, przedstawiciel Rotary Club Poznań – Puszczykowo Krzysztof Milczarek, przedstawiciel miesięcznika „Filantrop naszych czasów” Marcin Wojcieszak oraz przedstawiciele okolicznych stowarzyszeń, fundacji, rady rodziców i zaprzyjaźnionych z ośrodkiem placówek. Dopisali również uczniowie i rodzice, którzy jak zwykle wsparli swoją obecnością ośrodkowe działania.

Dzień dziecka w Baranówku - na koniach

Dzień dziecka w Baranówku – na koniach

Otwarcia pikniku dokonał kierownik Internatu SOSW Jerzy Pelowski, który przywitał gości w imieniu organizatorów.

Program pikniku był bardzo bogaty, każdy z jego uczestników mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Można było odwiedzić Średniowieczny Salon Piękności, były bańki mydlane, zajęcia plastyczne, zabawy w glinie, zagadki i quizy, można było również wziąć udział w warsztatach tkackich, a także sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach tj. mini tor przeszkód, strzały piłką do bramki, strzelanie z łuku. W programie znalazł się również przejazd bryczką. Szereg atrakcji takich jak „dmuchane rodeo” przygotowała firma AVEX:

Głównym wydarzeniem był jednak pokaz jazdy konnej przygotowany pod kierunkiem Pawła Apolinarskiego (Apolinarski Group), podczas którego swoje znakomite umiejętności w jeździe konnej zaprezentowali uczniowie: Krystian Walenciak, Paweł Małecki, Damian Sokołowski i Rafał Rutkowski. Wszyscy widzowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności młodych kowbojów. Nie był to pierwszy pokaz utalentowanych jeźdźców. Prezentowali oni już z dużym powodzeniem swoje umiejętności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas zawodów jeździeckich Cavaliada 2014.

Dzień dziecka w Baranówku

Dzień dziecka w Baranówku

Muzycznym akcentem zabawy był występ ośrodkowego zespołu muzycznego Boom – Banda.

Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały uczennice: Małgosia Pieszak i Kinga Maćkowiak.

W trakcie imprezy odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, przeprowadzonego pod hasłem „Gdzie kopyta poniosą”. Uczestnicy otrzymali nagrody i słodkie upominki.

Były kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, góralska kwaśnica, a na deser każdy mógł zjeść drożdżówkę, watę cukrową lub popcorn.

Dzień Dziecka w Baranówku zakończyła dyrektor Ośrodka Bożena Mazur, która w towarzystwie gospodarza terenu Joanny Kubisy, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom za tak bardzo udany Dzień Dziecka.

Następny Piknik zapewne już za rok.

Marcin Dudek

SOSW im. J. Korczaka w Mosinie

dzień dziecka

dzień dziecka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj