Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 9 kwi, 2015 |

Gitarowe święto w Mosinie 17-19 kwietnia 2015 r.

Tradycyjnie w kwietniu zapraszamy na kolejną – IX edycję Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą. Impreza przez lata niezmiennie utrzymuje status unikatowego wydarzenia w skali kraju, o wysokim poziomie artystycznym. Jest nazywana świętem muzyki, gdyż artystyczna atmosfera przyciąga do Mosiny gitarzystów i wielbicieli muzyki z całej Polski. Zasadnicza ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie różnych stylów muzycznych związanych z gitarą.

Dni Artystyczne z Gitarą to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim różnorodne zajęcia warsztatowe, wystawy, prezentacje, spotkania autorskie, pokazy przygotowanych wideoklipów oraz jam session w Klubie Festiwalowym.

IX edycja Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą 2015

IX edycja Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą 2015

WARSZTATY to najważniejsza edukacyjna forma podczas Dni Artystycznych z Gitarą. Młodzi, utalentowani muzycy przybywają do Mosiny z całej Polski na spotkanie z wybitnymi specjalistami w różnych dziedzinach.

Pokazy wideoklipów podczas Dni Artystycznych będą efektem wcześniejszych warsztatów animacji z udziałem MONIKI KUCZYNIECKIEJ.

Warsztaty poprowadzą trzy wybitne, ale jakże różnorodne postacie gitarowej sceny:

JENNIFER BATTEN /USA/ – uznawana powszechnie za najlepszą gitarzystkę na świecie. W swojej karierze grywała z Jeffem Beckiem, Michaelem Jacksonem, Natalie Cole.

KRZYSZTOF TOCZKO – początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Od lat naucza „gitarowego fachu”, również jako gospodarz podczas międzynarodowych warsztatów w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela.

JAKUB ŻYTECKI – bezsprzecznie najlepszy polski gitarzysta młodego pokolenia. Poza sukcesami estradowymi dzieli się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami, między innymi podczas wspólnych warsztatów z Jackiem Królikiem.

CARLOS RAMIREZ – podzieli się swoimi fascynacjami muzycznymi z miłośnikami gitary klasycznej i akustycznej.

W ramach KONCERTÓW, jak na mosińską tradycję przystało, będzie wyjątkowo ciekawie. Widzowie zostali zaproszeni na muzyczne prezentacje z udziałem trzech specyficznych „par”. Nominowany do dwóch Fryderyków SKUBAS oraz zespół MIKROMUSIK  zaprezentują się – również wspólnie – na mosińskiej scenie. Podobnie  będzie następnego dnia kiedy zespół pARTyzant podzieli – na zakończenie koncertowego dnia – scenę z JENNIFER BATTEN z zespołem.

Finałowy koncert, to kolejny muzyczny duet. „Jeden umie grać na gitarze, drugi na fortepianie”. Dodatkowo wyjątkowe piosenki. GRZEGORZ TURNAU i JACEK KRÓLIK „dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów! Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni.

Ponadto organizatorzy przygotowują wiele ciekawych form uzupełniających, które prezentowane będą w Klubie Festiwalowym. ROBERT RATAJCZAK przygotuje i zaprezentuje kolejną wystawę. Tym razem wszystko w temacie „ELVIS PRESLEY”.

Organizatorzy zapraszają też na premierę wideoklipu laureata VI WPKG, którego realizacja będzie miała miejsce podczas Fabryki Animacji w Mosinie w marcu br., pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej oraz pokazy najlepszych polskich animowanych wideoklipów przygotowanych przez Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA specjalnie dla widzów Dni Artystycznych.

 

BILETY do nabycia w Mosińskim Ośrodku Kultury, CIM Poznań oraz na stronie www.bilety24.pl. Szczegółowe informacje o imprezie: www.gitaramosina.pl

 

Zapraszamy

Mosińskie Towarzystwo Gitarowe

Mosiński Ośrodek Kultury

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj