Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 2 kwi, 2015 |

Historia drewnianego chłopca – sukces aktorów z SOSW

W marcu zespół  teatralny ,,Kółeczko” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie, którego organem prowadzącym jest Powiat Poznański   gościł  w Ostrowie Wielkopolskim  na XIV Przeglądzie Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska”.

Inicjatorem i organizatorem przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem wspomagającym działalność Zespołu Szkół Specjalnych Promyk.

W przeglądzie uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych oraz dorośli, skupieni w warsztatach terapii zajęciowej i środowiskowych domach samopomocy z terenu Wielkopolski. Swoje umiejętności i talenty przedstawiło 11 grup teatralnych. Paleta form artystycznych była urozmaicona: od śpiewu przez pantomimę po balet.

Uczniowie SOSW im. J. Korczaka w Mosinie zaprezentowali przedstawienie pt. „Pinokio i marionetki”, oparte na motywach powieści Carla Collodiego. Aktorzy pokazali historię drewnianego chłopca, który wędruje sam po świecie i wreszcie odnajduje swojego tatę. Wszyscy zagrali profesjonalnie, według wcześniejszych wskazówek i bez widocznej tremy. Wysiłek całego zespołu został  doceniony. ,,Kółeczko” zajęło III miejsce, sprawiając ogromną radość zarówno uczniom jak i opiekunom.

Elżbieta Majchrzak

SOSW im. J. Korczaka w Mosinie

Historia drewnianego chłopca przedstawienie pt. „Pinokio i marionetki”

Historia drewnianego chłopca przedstawienie pt. „Pinokio i marionetki”

 przedstawienie pt. „Pinokio i marionetki”

przedstawienie pt. „Pinokio i marionetki”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj