Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 12 lut, 2015 |

Jerzy Zelnik walentynkowo w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

W najbliższy walentynkowy weekend Teatr Muzyczny w Poznaniu proponuje publiczności aż cztery spektakle, na które można wybrać się z ukochaną osobą lub… z miłości do Teatru.

W sobotę 14 lutego o godzinie 12.00 Teatr Muzyczny zaprasza na 16 odsłonę Krakowskiego Salon Poezji Anny Dymnej. Tym razem gościmy Jerzego Zelnika, wybitnego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Na program złożą się najpiękniejsze wiersze o miłości w wyborze jego autorstwa. Zostały jeszcze ostatnie bilety, jak zawsze za jedyne 7 zł.

„Tadeusz Różewicz, autor Walentynek, nie krył zniecierpliwienia komercyjnym charakterem święta zakochanych. Na miłość, jak na wszystko, zastawiają dziś pułapkę ekonomia i popkultura. Gdy stracimy uczucie, nic już ludzkiego nie zostanie. Dlatego tak ważne są współcześnie wiersze o miłości. Te wybrane i czytane przez Jerzego Zelnika przychodzą do nas z różnych czasów i stron. To tak, jakby miłość drwiła sobie z tego, co najbardziej określa nasze życie, więc z czasu i miejsca, w których się znaleźliśmy. Usłyszymy pochodzące z wielu epok głosy poetów o odcieniach miłości, natomiast ramę kompozycyjną stanowić będą dwa fragmenty szczególnie ważne – wersy z Listu do Koryntian św. Pawła i z poematu Promethidion Norwida. Bo „kształtem miłości piękno” i bez niej „byłbym niczym”…”

Prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak, Prezes Poznańskiego Oddziału  Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza, opiekun Salonów Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Jerzy Zelnik

Jerzy Zelnik

 

16 Krakowski Salon Poezji / Jerzy Zelnik Barwy Miłości

Sobota, 14 lutego 2014 godz. 12.00x

Bilety – 7 zł, do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line na www.bilety24.pl i www.teatr-muzyczny.poznan.pl

 

W sobotę proponujemy także musical Jekyll&Hyde, hit z Broadwayu z gwiazdami warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. 14 lutego o godz. 16.00 i 19.30 w rolach głównych zobaczymy Damiana Aleksandra, Martę Wiejak i Edytę Krzemień. Opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a. Opowieść o walce dobra ze złem, ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna…

 

Jekyll&Hyde

11-13.02 godz. 19.00 i 14.02 godz. 16.00 i 19.30

Bilety – 35-120 zł do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line na www.bilety24.pl i www.teatr-muzyczny.poznan.pl.

 

Z kolei 15 lutego w Scenie na Piętrze będzie można obejrzeć spektakl komediowy Akompaniator o wielkim uczuciu, jakim tytułowy bohater darzy śpiewaczkę operową. Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza rozgrywa się pomiędzy dwiema postaciami: divą operową (Lucyna Winkel) i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą (Wiesław Paprzycki). Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z przezabawnej farsy w thriller psychologiczny. Dobra zabawa – w sam raz na zbliżający się weekend – gwarantowana.

 

Akompaniator

15.02 godz. 16.30

Bilety w cenie 25-50 zł do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line na www.bilety24.pl i www.teatr-muzyczny.poznan.pl.

 

Bilety na spektakle można także wygrać na profilu Facebook Teatru w konkursie walentynkowym.

Z chęcią przekażemy je także Państwu do rozdania w konkursach! Proszę o zgłoszenia na ten mail.

 

 

Mateusz Frąckowiak

Dział Marketingu

Teatr Muzyczny w Poznaniu

+48 665 815 980

marketing@teatr-muzyczny.poznan.pl

  1. Niezłomnych 1e, 61-894 Poznań

www.teatr-muzyczny.poznan.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj