Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Jacek Sobota | sobota, 4 kwi, 2015 |

Kiedy wróci upragniona wiosna?

Ostatnio mamy przegląd pogody rzadko spotykamy, był śnieg, deszcz, grad, do tego doszły trąby powietrzna, wichury. Zima zakończyła się już w połowie lutego, potem nadeszła prawdziwa wiosna, z temperaturami do 15 stopni. Gdzie teraz się podziała wiosna? Jak na razie końca tego brzydactwa nie widać -powód to zmiana cyrkulacji.

Pogoda na wiosnę 2015

Bardzo ciepły koniec marca zapewniła nam cyrkulacja powietrza nad Europą. Głębokie, mokre i wietrzne niże zatrzymane zostały przez potężny rosyjski wyż nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią. Potem nastąpiła zamiana – rosyjski wyż uciekł na daleki wschód, a jego miejsce zajęły mokre i wietrzne niże. Ich miejsce natomiast zapełnione zostało przez atlantycki wyż, który sezonowo formuje się nad portugalskimi Azorami. To spowoduje, że nocami i o porankach mamy niewielki mróz, popołudniami jest zaś około 5 stopni, i wszystkie z możliwych opadów.

Kiedy wróci upragniona wiosna?

Cyrkulacja ma to do siebie, że często zmieniają się. Z ostatnich prognoz wynika, że nie wcześniej niż w dziewiątego kwietnia.

dlaczego jest tak zimno

dlaczego jest tak zimno

dlaczego było tak ciepło

dlaczego było tak ciepło

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności, Felieton

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Skomentuj