Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | wtorek, 3 lut, 2015 |

A może w koronach czeskich?

Zawirowania na rynku kredytowym, jakie w styczniu bieżącego roku najdotkliwiej dotknęły posiadaczy kredytów w szwajcarskich bankach, wpływają na większe zainteresowanie mniej dotychczas popularnymi walutami. Wciąż wielu Polaków spłaca kredyty dolarowe lub w euro, a czy jest możliwość uzyskania finansowego wsparcia u naszych południowych sąsiadów. Czy Polak może liczyć na kredyt w koronach czeskich i czy jest to dobre rozwiązanie?

Duże ryzyko, ale…

Jak każdy kredyt walutowy, także ten potencjalny w koronie czeskiej wiąże się ze sporym ryzykiem. Dlatego też coraz większa grupa finansowych specjalistów odradza pożyczkę w innej walucie niż się zarabia. Dotyczy to zarówno globalnych walut (euro, dolar amerykański czy jen) oraz środków płatniczych z krajów, takich jak Czechy. Korona czeska, mimo że gospodarka kraju należy do najbardziej stabilnych w regionie, jest egzotycznym wyborem i nie gwarantuje stabilności tak cenionej przez kredytobiorców. Są też i głosy, popularne wśród rodaków mieszkających i pracujących w Czechach, iż kredyt w koronach to świetne rozwiązanie, ale trudne do otrzymania przez Polaków. Surowe przepisy bankowe już na samym początku eliminują nawet 90% ewentualnych wniosków płynących od naszych rodaków. Widać więc, że bank centralny za południową granicą dba o płynność finansową sektora bankowego. Mimo to chcąc wziąć kredyt w którymś czeskich banków, warto sprawdzić aktualne oferty, by zweryfikować możliwości. Podobnie jak i w Polsce, także w Czechach bankowe przepisy się zmieniają i w tym można szukać swej szansy. Choć należy pamiętać, że ta szansa przez wielu będzie nazwana ryzykiem.

flaga czech

flaga Czech

Zarabianie w czeskich koronach

Mimo że Czechy wydają się nam niezbyt zamożnym krajem, to z roku na rok przybywa Polaków szukających tam pracy. Dotyczy to zwłaszcza osób mieszkających blisko granicy. Światowe koncerny chętnie inwestują w czeską gospodarkę i w fabrykach powstają nowe miejsca pracy. Także ostatnimi czasy górnictwo oferuje etaty także dla polskich górników. I zarabiając w koronach, warto zastanowić się nad kredytem konsumpcyjnym w tej walucie.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj