Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 20 mar, 2015 |

List do Redakcji od… „Burego Misia”

Wierzę w życzliwość ludzi i wciąż doświadczam ich otwartości na drugiego człowieka. Od pięciu lat żyję we Wspólnocie Burego Misia. Tam uczę się istoty przyjaźni od osób niepełnosprawnych – fizycznie i/lub intelektualnie. Wspólnie spędzamy czas i wyjeżdżamy na wakacje. To wspaniałe doświadczenie, które zupełnie zmienia postrzeganie świata! W Poznaniu i okolicy do Wspólnoty należy kilkaset osób, także mieszkańców Mosiny i Puszczykowa.

Dla osób, które straciły oparcie w rodzinach wybudowaliśmy dom, posadziliśmy ogród i rozbudowujemy gospodarstwo na Kaszubach – tam nasi niepełnosprawni i pełnosprawni przyjaciele znajdują dom, żyją i są prawdziwymi gospodarzami tego miejsca. Zacierają się granice, nie ma opiekuna i podopiecznego, każdy jest równy. Udało nam się osiągnąć wiele, ale nie byłoby to możliwe bez wsparcia życzliwych osób i instytucji.

List od Burego Misia

List od Burego Misia

Ten rok jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ rozpoczęliśmy budowę drugiego Domu Burego Misia. Nie dla wszystkich potrzebujących wystarczy miejsca w tym, który już stoi. W nowym domu pod koniec tego roku zamieszka dziewięć osób, w tym cztery z Poznania. Na razie mamy tylko – lub aż – fundamenty.

Dlatego zwracamy się do czytelników z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej fundacji. Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwiają nam budowę domu dla naszych przyjaciół. Aby przekazać 1% na rzecz Fundacji Wspólnoty Burego Misia należy w zeznaniu podatkowym wpisać jej nazwę i numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego – Fundacja Wspólnoty Burego Misia, KRS 0000128687.

Przesyłam kilka zdjęć, które najlepiej pokazują, ile mamy w sobie radości i… jak piękne jest nasze życie – nie byłoby takie bez pomocy i wrażliwości życzliwych nam instytucji. Będę bardzo wdzięczna za okazaną nam pomoc,

Marta Hulbicz
Wspólnota Burego Misia
marta.hulbicz@gmail.com

List od Burego Misia 2

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 20)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo