nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 27 mar, 2015 | komentarze 2

List – interwencja

Do Redakcji napisał mieszkaniec Mosiny, który wyczerpał już wszystkie sposoby kontaktu z odpowiednimi służbami w mieście, z prośbą o interwencję.

Jako mieszkaniec gminy proszę o interwencję na ulicy Bolesława Śmiałego, gdzie powstała duża dziura w drodze gruntowej. Przy obecnych opadach i w porze jesienno-zimowej głębokość wody przed posesją dochodzi nawet okresowo do 25 centymetrów.

1 stycznia 2015 r.

Od kilku lat sposób, w jaki przejeżdża u nas wyrównywarka powoduje systematyczne pogłębianie dziury uniemożliwiającej normalne korzystanie z posesji. Dwukrotnie zgłaszałem tę sytuację poprzez ZUK do osoby odpowiedzialnej za nadzór pracy wyrówniarek, ostatnio otrzymałem obietnicę inspekcji na miejscu, jednak ta osoba się nie pojawiła. Powierzchnia jezdni jest do zniesienia, ale łopata maszyny obejmuje tylko około 50% szerokości ulicy i ekipy naprawczej kompletnie nie interesuje, że robiąc jedno dobrze, dewastuje pozostałą część drogi. Trudno jest załatać dziurę własnymi siłami bez kruszywa i sprzętu, a dodatkowo przejeżdżające ciężarówki z pobliskiej budowy „wybijają” na boki wał ziemi, przez co dziura staje się głębsza. Prosimy o naprawę dziury, mamy dzieci uczęszczające do szkół a są dni, kiedy nie ma jak wydostać się z domu.

29 stycznia 2015

Od wysyłki mojego e-maila minęły równe 3 tygodnie. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nie było kontaktu ze strony UM Mosina. Czy forma kontaktu mailowego w ogóle funkcjonuje? Załączam tym razem także email do lokalnych mediów. Rozmowy telefoniczne z osobami odpowiedzialnymi za wyrównywanie dróg także są bezskuteczne. W międzyczasie nastąpił kolejny przejazd równiarki, która tym razem pracowała w trybie „pogłębiarki” i wyryła w naszej ulicy kolejne 5 centymetrów w głąb drogi. Na razie brak deszczu, ale posiadam dokumentację fotograficzną, co dzieje się z naszą drogą, kiedy pada.

22 marca 2015

Kilka dni po poprzedniej interwencji otrzymałem listowną odpowiedź od Urzędu Gminy z obietnicą interwencji i wyrównania powierzchni drogi. Mamy dziś 22 marca, a z dziurami nic się jak dotąd nie zmieniło. Rozmawiałem telefonicznie z urzędnikiem wskazanym w piśmie jako osoba odpowiedzialna, lecz to także nie doprowadziło jak dotąd do reakcji ze strony Gminy bądź ZUK, który miał taką naprawę wykonać.

Personalia do wiadomości Redakcji

Może jednak uda się pomóc mieszkańcom ul. B. Śmiałego? (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • citizen
    piątek, 27 mar, 2015, 18:37:55 |

    W sumie w Mosinie to norma ale władzo patrzymy i widzimy oO

  • mieszkaniec
    piątek, 27 mar, 2015, 22:15:57 |

    a radny z tego okręgu nie mógł pomóc?

Skomentuj