Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | poniedziałek, 31 sie, 2015 |

Materace termoelastyczne – doskonały wybór na ból pleców

Ból pleców często przeszkadza ci w normalnym funkcjonowaniu? Zazwyczaj daje o sobie znać pod koniec dnia lub przy wstawaniu? Najprawdopodobniej wpływ na natężenie bólu ma niedopasowany odpowiednio materac. Jeżeli zależy ci na bardziej komfortowym śnie bez dolegliwości ze strony kręgosłupa, wówczas warto zainwestować w jego wymianę. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele termoelastyczne, które wykonane są z pianki wrażliwej na ciepło.

Dlaczego warto kupić materac termoelastyczny?

Pianka termoelastyczna ma specjalną budowę, dzięki której dopasowuje błyskawicznie do kształtu ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. Wystarczy tylko położyć się na materacu tego rodzaju, a już po chwili pianka w miejscach styku z ciałem zaczyna mięknąć i dopasowuje się do jego krzywizn. To powoduje, ze odpręża ona mięśnie i daje przy tym bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa.

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne

Dla kogo?

  • dla osób odczuwających często bóle pleców
  • dla osób mających bolące stawy, na przykład przy reumatyzmie i zapaleniach stawów
  • dla osób mających problemy z układem krążenia – pianka termoelastyczna wspiera prawidłowe krążenie krwi
  • dla osób, którym drętwieją ręce lub nogi w trakcie snu

Wstajesz bez bólu!

Pianka termoelastyczna jest wyjątkowym materiałem charakteryzującym się bardzo dobrą punktową elastycznością. Dobry materac, wykonany z tego rodzaju pianki, sprawia, że ciężar ciała rozkłada się równomiernie na jego nawierzchni, a tym samym także następuje złagodzenie ucisku najtwardszych części ciała, co zmniejsza dolegliwości bólowe i drętwienie. Dopasowanie do kształtu ciała powoduje również, że mięśnie okalające kręgosłup są bardziej odprężone i odciążone.

Dodatkowym atutem materaców termoelastycznych jest nieprzenoszenie ruchów partnera – to powoduje, że można komfortowo spać z osobą cięższą od siebie na tym samym materacu, ponieważ jej ciężar i ruchy nie są odczuwane tak mocno, jak na zwykłych materacach.

Gdy chcesz kupić materac piankowy o właściwościach termoelastycznych, masz przed sobą wiele różnych wariantów – dużym powodzeniem cieszą się głównie materace kombinowane, czyli zbudowane z warstwy pianki termoelastycznej i tańszych materiałów. To powoduje, że to komfort na każdą kieszeń!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 12)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo