Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Czytelnicy GMP | poniedziałek, 12 sty, 2015 |

Metropolita Poznański z wizytą u dzieci

Pacjentów oddziału dziecięcego poznańskiego szpitala im. W. Degi odwiedził w niedzielę niecodzienny gość. Od godziny 10:00 przez ponad godzinę każde z nich miało okazję porozmawiać z Arcybiskupem metropolitą poznańskim Stanisławem Gądeckim.

Wizyta to efekt zaproszenia jakie dwa tygodnie temu do biskupa wystosował, w imieniu dzieci, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpitala im. W. Degi w Poznaniu prof. Marek Jóźwiak. „Nie spodziewałem się tak pozytywnej i szybkiej reakcji” mówi prof. Jóźwiak  – „dla dzieci to było niezwykłe przeżycie”.

Kameralna ale trwająca około 1,5 godziny wizyta pozwoliła na rozmowę z każdym z przebywających dziś na oddziale dzieci. Najczęstsze pytania które usłyszał gość dotyczyły znajomości języków, starego testamentu, wyjazdów na misję.

Całość spotkania uwieńczyło wspólne spotkanie, kolędowanie i błogosławieństwo.
Oddział dziecięcy Szpitala im. W. Degi leczy w tej chwili około 40 dzieci. Oprócz przygotowanych dla nich i działających szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum personel stara się by dzieci spotykały interesujących ludzi. Gośćmi oddziału byli między innymi Mezo, Eleni, a tuż przed świętami lapoński Święty Mikołaj
Więcej informacji udzieli:

Jacek Trębecki

email: j.trębecki@prelite.pl

mobile: +48 601720200

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo